16 NİSAN Referandumu AK parti için zaferle sonuçlanmıştı..Bu zafere rağmen Erdoğan o gece 2019'u işaret etti..

Eli kalem tutan yazar çizer ve yıllarca AK Parti'ye gönül vermiş gerçek dostlar şunu söylüyor..

AK Parti 2019 seçimlerine yenilenmiş ve kene gibi yapışmış parazitlerden kurtulmadıkça 2019 seçimlerini kazanma şansı zora sokar..

Erdoğan bunun farkında bu nedenle sürekli ''Metal Yorgunluk''tan bahsediyor..

Erdoğan MKYK ve hükümette  bazı değişiklikler yaptı..

Ancak en önemli değişikliği teşkilat ve yerelde yapacağı tahmin ediliyor..

2017 yılı içerisinde İl, İlçe kongrelerini tamamlayıp 2018'e icraat dönemi olarak girmeyi planlıyor..2019 zaten seçim yılı..

Hatta yerel yöneticilerde başarısız olanlar varsa hemen  değiştirilmeli yerine  bir meclis üyesinin getirilmesi,meclis üyesi başarılı olursa seçime onunla girilmesi talimatını verdiği söyleniyor..

AK Parti uzun yıllardır iktidar dönemini yaşıyor.Yerelde ve teşkilatta uzun yıllar kalanlar var..Kendilerine oluşturdukları mini iktidar alanlarını muhafaza etme derdindeler..Ne de olsa alternatifimiz yok.O yüzden ne yapsak kardır diyenlerin bir kısmı hala görevde ve hala o küçük iktidar alanlarını koruma derdinde..

Teşkilatlarda yeni türeyen bir takım genç taifesi var..Altında 4x4 ciple şehir turu atıp,imar rant çarkından beslenen paranın kültürünü henüz hazmedememiş 'Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz' edasıyla ortalıkta 

dolaşan tipler..Kendini tanımlarken AK Partili olarak tanımlıyor..

Bıyıkları yeni terlemiş, altındaki son model arabayı park ederken..O sırada trafik polisi geliyor..Kardeşim burası protokol güvenliği için ayrılan yer..Lütfen arabayı kaldırır mısınız Genç'in  trafik polisine çıkışı aynen şöyle..Sen bu arabanın kime ait olduğunu biliyor musun..İşte bu tipler temizlenmeli..

Erdoğan'ın her defasında AK Parti ''Makam üretme'' yeri değil.. AK Parti hizmet üretme yeri demesine rağmen,AK Partiye kapak atıp köşe dönenler AK Partiyi yıpratıyor..Bu ayıklar temizlenmeli..

Daha düne kadar şahin taksiyi rüyasında görenler..Bugün şoförün kapı açmasını bekler olmuşsa burada sorun var demektir..

Siyasi ve ticari nufuzu olanlar makam odalarına elini kolunu sallayarak girerken, gerek  teşkilatta gece gündüz çalışmış,emek vermiş,alın teri dökmüş, gerekse  bir vatandaş  olarak  makamlardan randevu dahi alamıyorsa burada durup düşünmek gerekir..

AK Parti dava  idrakiyle kurulmuş bir partidir.

AK Parti'ye kapak atıp   ''dava''dan çok ''Tava'' takip etmeyle iştigal edenler davanın ruhuna zarar vermekteler..Temizlenmeliler...

Millete tepeden bakan kibir abidelerine, makam ve unvanlarını millete ayrıcalıklı statülere dönüştürmüş olanların temizlenmesi kaçınılmaz elzemdir..

AK Parti öncelikle kuruluş felsefesine aykırılık arz eden tiplerden kurtulmalı..

Erdoğan çürükleri temizlemeye çalışırken birileri ise  şaibeli ve çürük isimlere teşkilatta görev veriyor..

Teşkilat içerisine çöreklenmiş,kendi alanını korumak için, millet tarafından sevilen isimleri teşkilata yaklaştırmayanların da olduğu bir gerçek..

Birde işin şu boyutu var.. AK Parti'ye zerre miskal faydası dokunmayan, oy şurada kalsın AK Parti'yi yerden yere vuranlar bir bakıyorsunuz AK Parti'de önemli bir yere gelmiş.

Daha sıcacık ve yepyeni bir haber..

Erzurum Aziziye ilçe başkanlığına getirilen Selim ALAK..

2014 Mart seçimlerinde sandık yerine ayakkabı kutuları kullanılacak mesajını paylaşan, diğer bir mesajda ise  Yeni ayakkabı kutularını attım.Ne bileyim ki içine para dolduruluyor..Gel otuz Mart gel. Ayakkabı kutularına oy verelim..İşte bu mesajları paylaşan Selim ALAK iki gün önce Erzurum Aziziye ilçe başkanlığına getiriliyor..

Şimdi Reis ne yapsın hangi biriyle uğraşsın..

Yerel seçimler çok çok önemli..

İktidar olmanın yolu yerelin başarısına endekslidir.Bu nedenle AK Parti'li belediyeler hizmet noktasında eşitliğe  hassasiyet göstermeliler..

Elbetteki her hizmetin bir cefası olacaktır..Ama bu hizmetler eziyete dönüşmemelidir..

Milletin parası çarçur edilmemelidir..İsraftan kaçınılmalıdır..

KHK Komisyonları işlevsel hale getirilip hızlandırılmalıdır.  Varsa mağduriyetler acilen giderilmelidir..

Son olarak şunu söyleyebilirim.

Siyah camlı makam arabalarından ''Fırat'' görünmez..

Fırat'ta kuzunun kurda kapıldığını görmek için Fırat'a inmeniz gerekiyor.

Erdoğan camlı köşklerde oturarak buralara gelmedi..

Alın teri döke döke, mücadele ede ede buralara geldi.

Elbetteki halı hazırda AK Parti'nin kuruluş felsefesi doğrultusunda çalışan gayret eden, milletin derdiyle hemhal olan, Bakanları,Milletvekilleri,  Belediye Başkanları,İl Başkanları, İlçe Başkanları ve teşkilat mensupları var..

2019 seçimlerine yenilenmiş AK Parti'nin kuruluş felsefesini içselleştirmiş gönül adamlarıyla yola çıkmanın tam vaktidir diyelim..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.