CeHaPe demek, 20.yüzyılda batılı küresel güçlerin Türkiye'deki ipoteğinin adıdır. CeHaPe demek, Lozanda yapılan pazarlıkların şifrelerinin yüklendiği küresel güçlerin Türkiye'deki programıdır. Bundan dolayı bu işin peşini kolay bırakacak değiller. Batı, ikinci bir gezi ayaklanması için işbirlikçi yerli hainlerle dirsek temasında.

Yine zengin kapitallerin gezi zekalı marksist köleleri, ortalığı karıştırmanın hazırlığı içindeler. Bunun için her türlü opsiyona hazır olmamız gerekiyor. Kolay değil, adamların 90 yıl önce bağından kovup herşeyini gaspettikleri adam, bugün gelip kendi bağını gaspeden haramzadelere haddini bildirmiştir. Yahu anlayın artık kuyruk acısı yüreklerini dağlıyor.

Bu acı hayra mı alamet yoksa şerre mi doğrusu bilmiyorum. Lakin bildiğim bir şey var, o da küfrün tamamen Erdoğan konusunda hemfikir olması. Yani ellerinden gelse yarını beklemezler, hemen şimdi bu işi burada hallederler. Kin ve öfkeleri bedenlerinden taşmış durumda. Öfkeleri akıllarından büyük olduğu için bu işte de toslayacağa benziyorlar.

Kılıçdaroğlu'nun öyle adalet yürüyüşleri masumca bir talep falan değil. Bir iç kargaşanın ardından oluşmuş hukuki zeminde, bir dış müdahalenin zeminini hazırlıyorlar. Lakin merak etmeyin. Şimdiye kadar yediğimiz çelmeler safların belli olmayışındandı. Artık saflar belli. Kimin kimden yana olduğu apaçık ortadadır. Bundan sonra bizim için "nice az bir topluluk, çok bir topluluğu yenmiştir" ilahi kuralı işleyecek. Sakın olayı kendimizden ibaret saymayalım. Bizimle beraber ellerini semaya açıp, bizden haber bekleyen nice mazlum toplumların umudu vardır.

Şimdi bu CeHaPe'nin gerçekten adalet peşinde olduğunu mu zannediyorsunuz. Yoksa kurdukları düzenin ellerinden kayıp giderken, biçare biçare akıl hocalarının 'şöyle böyle yapın' diye yöneltikleri işleri mi. CeHaPe'nin gerçekten hukuk ve adalet peşinde olduğunu söylemek olsa olsa cehalette katmerleşmektir. Bu bir iyiniyet değil, olsa olsa bir art niyettir.

Elbette 'adalet' bütün insanlık için gereklidir. Lakin fıtratı bozulmamışlar hariç, Allah'a karşı adil olmayanların, insanlığa adalet arzu etmelerini samimi bulmuyorum. Bu olsa olsa "bozgunculuk çıkaranların, ıslah edicileriz" diye aldatmaya çalışıp, şeytanca işler tutanların işi olabilir. Hele hele geçmişi zulümle dolu olduğu halde bununla övünüp, geçmişine gururla sahip çıkan bir Kemalist'in, 'adalet' diye dem vuran ifadesi daha da bir anlam ifade eder.

Bu sefer de Allah'ın zalimler için her daim işlettiği sünnetten başka neyi gözlüyorlar. Firavunların dönüp dolaşıp gelecekleri yer her daim Kızıldenizlerin önüdür. Asalar ise denize sıkıştığımız anda ortaya çıkacak. Yeterki 'eyvah yakalandık' diyenlerden olmayalım. Nemrutlar, kendilerini sarsılmaz ve yenilmez gördükleri gün bir sinekle mağlup olacaklar. Münafıklar ise, en sefil ve rezil olanlar olarak Allah'a teslim olacaklar. Onlara baktığında demokrasi, barış, özgürlük diye bazı kulaklara hoş gelen sedaları var. Halbuki sinelerinde gizledikleri kinden neredeyse parmaklarını ısırıyorlar. Merak etmeyin, onlar ne zaman bir fitne ateşi yakmışlarsa, Allah mutlaka o ateşi söndürmüştür.

Kafirlerin ve münafıkların hepsi bu Erdoğan'dan rahatsız olmuşlarsa, demekki Erdoğan'da bir şeyler var. Herhalde Allah'ın bunu dikkate almayacağını zannetmiyorsunuzdur. Bir yanda dünyayı kan çanağına tutanlar ile yerli kukla ve münafıkların olduğu blok, diğer taraftan da mazlumlara kapılarını açan, onları doyuran, onlara ağlayan biri. Bu savaşı kim kazanacak dersiniz?

Beni üzen şey, bazı islami duyarlılıkları olanların dönen bu dolapların içinde yer edinmeleri. Tayyip Bey'e olan şahsi garezleri gerçekleri görmelerini engelliyor. Kavmiyet ve hamaset duygularına yenik düşüyorlar. Halbuki dönen oyun onların yararına değil. Kendi cellatlarından umut içinde olanların iyi niyet talep ve dilekleri bunları kurtarmayacak. Belkide bir devrin son savaşında herkes yol ayrımında. Doğru, biliyoruz. Ortada ciddi hatalar var. Lakin bizi boğmak isteyenler bu hataları telafi edecek fırsat ve imkanı vermiyorlar. Bilakis bundan nemalanıyorlar. Bu da haliyle bizi "vacibin a'sından" başka düşünüp taşınmamazı engelliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner156

banner155