Müslüman Türkiye Cumhuriyeti’nde, sözde 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Taksim’de bir araya gelerek yürüyüş düzenleyen bir grup sapık zihniyetli şahıslar, bu sırada okunan ezana hakaret etme küstahlığında bulundu. Ezan sesine tahammül edemeyen sapıklar, ıslık çalarak namaza davet sesini bastırmaya çalıştılar. Nedir bu rezalet peki? Özgürlük isteyen şahsiyetler, başkalarının özgürlüğünü gasp ettikleri gibi dini inanışlarımıza da saygısızlık yaptılar.

Müslümanları birbirine bağlayan manevi değerler arasında en ön sıralarda gelen ezana yapılan bu saygısızlık, elbette ki büyük tepki çekti. Sözde yürüyüşlerinde, ‘Barış, sevgi, saygı, eşitlik, adalet’ çığlıklarıyla mangalda kül bırakmayan sapıklar, Müslümanlığın şiarı haline gelen ezana ve inanca olan saygısızlıklarıyla ne denli tutarsız olduklarını gözler önüne serdi.

Esiri oldukları nefislerinin tatmini için İslam ve Türk milletinin değerlerini ayaklar altına alan sapıklara, neler söylenir bilmiyorum. Çünkü ne desek az kalacak. Bu denli saygısızlık asla kabul edilemez. Etmemiz mümkün değil. Özgürlük teraneleriyle ortalarda dolaşan bu zihniyet nasıl olur da özgürlüğün önüne engel olurlar. Kendi yaşantıları, inanışları farklı. Ancak asıl inancımızın gereği olan İslam’a, ezana saygısızlık yapmak kimsenin haddi değil.

Hareketleriyle ve tavırlarıyla nefret dolu ilkel barbar sürülerine benzetilen bu sapıklar, Müslüman toplum içerisinde yaşamak istemediklerini apaçık belli ediyorlar zaten. Her fırsattı özgürlük naraları atan bu sapık zihniyetteki sözde insanların özde barbarların İslam’a ve dinin değerlerine saygısızlığı Müslümanları rahatsız etmiştir.

Yaptıkları saygısızlığı normal gören bu şahsiyetler gösterilen tepkilere karşı yaptıklarından da utanmayan bu zihniyet aşağılayıcı ve küçük düşürücü söylemlerine dijital platformlarda devam ettiler.

Bin yıldan uzun süredir İslam’ın bayraktarlığını yapan bir ülkede ezan sesini protesto etme cüretini göstermek, ülke insanımıza ve tüm dünya Müslümanlarına yapılmış bir saygısızlıktır. Ezan sesi üzerinden yapılan tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez. Halkı provoke etme amaçlı bu protestoyu gerçekleştirilenler, büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye halkından ve tüm dünya Müslümanlarından derhal özür dilemeli. Haklarında halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır.

Bu ülkede her şeyi özgürce yapabilirsiniz. Yaptığınız işlerde hiçbir şekilde özgürlüğünüz kısıtlanmadı. Özgürlüğünüz elinizden alınsa sizler taksimde o denli bir saygısızlığı yapmaya cesaret edemezdiniz. Müslüman bir ülkede kesinlikle olmaması gereken bir densizliğe imza attınız. Milletimizin kırmızıçizgisi olan ezana saygısızlık etme haddine sahip değilsiniz.

Biz, ezanımız için, bayrağımız için şehitler verdik. Hala savaşmaya da devam ediyorum. Biz ‘Bayrak inmez ezan dinmez’ diyen milletiz. Öyle bir milletiz ki düğünlerimizde bile eğlenirken ezanı duyduğumuzda eğlencemizi yarıda keser ezanın bitmesini bekleriz. Biz yatağımızda uzandığımızda bile ezan okunduğunda doğrulur ezanı dinleriz. Böyle bir milletten ezanı söküp alamazsınız. Alamayacaksınız.

Ezana saygısızlık kabul edilemez. Ancak bir baktım da kadınlar günü yürüyüşü adı altında feminist gruplar pankartlarla yürüdü. Ama nedense hiçbirinde kadınlar günüyle alakalı bir yazı göremedim. Haber sitelerine baktım, sosyal medyalara baktım türlü fotoğraflar paylaşılmış. Ama kadınlar gününü belirten bir yazı göremedim. Söylemeye itina ettiğim, erkek olarak utandığım cinsel sözler, hatta çizimler gördüm. Bu mu kadınlar günü..

Yahu siz kimin aklıyla dalga geçiyorsunuz. Siz hala anlayamadınız mı? Bu milletin kalbinden ezanı silemezsiniz. İstediğiniz kadar bastırmaya çalışın. ‘Allah’ kulları kalbinde her zaman bunu hisseder. Ezan okunduğunda itlerde uluyor. Ama itler ezanın sesini duyurmamak için ulumuyorlar. Allah affetsin ama siz o itlerden de aşağıdasınız benim gözümde.

Kısacası, HADDİNİZİ BİLİN! Unutmayın ki Allah’ın (c.c) size değil, bizim Allah (c.c) ihtiyacımız var.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner213

banner214