Hani besiciler sağmal inekleri, yaşlanıp kısır olana kadar danaları ve sütü için beslerler ya. Ne zaman ki ineğin doğurganlığı biter, zavallı hayvanı hemen eti için keserler. İşte bugün emperyalist, sömürgeci küresel güçlerin kendilerini daha sonra yemek için sütünden ve danalarından faydalandıkları, inek kafalı devletçik ve örgütçükleri semizlemeleri bundan dolayıdır.

Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa ile diğer kutuplardan Rusya, Çin gibi küresel aktörler eğer sizi destekliyor ve yanınızda duruyorlarsa, bu kesinlikle sizin menfaatiniz için değildir. Bilakis sadece kendi menfaatleri için bunu yaparlar. Günü geldiğinde de sizi anında imha etmesini iyi bilirler. Onlarla beraber elde edeceğiniz bir başarı, başarı değil, olsa olsa işini gördürmek için doyurmak zorunda olan, sonrada herşeyden kesilmiş bir ineğin hazin sonu gibi bir son bekliyor olacaktır.

Düşünüyorum da acaba Allah bizi nasıl ve ne ile imtihan edecek? Doğrusu suyun bulandığı, ortamın karmakarışık olduğu, imtihan sorularının hergün değiştiği ve çetrefil bir hal aldığı bu fitne zamanında, herkesin bu sorunun cevabını iyi düşünmesi lazım. Tamam biliyoruz, zaten halihazırda bir imtihanın içindeyiz, bu doğru. Lakin demem o ki, bu işin mutlu ya da hazin sonu nasıl olacak, onu diyorum işte.

Ümit ile ümitsizlik arasında sıkışmışlar gibiyiz. Sanki dünya adım adım bir kıyamet savaşına gidiyor. Şeytanların, insanoğlunun hem dünyasını hem de ahiretini helâk edeceği yeniden bir dünya düzeni için buna ihtiyaçları var. Kılı kırk yararak çok ince hesaplar yapıyorlar.

Zaten yapılan iki dünya savaşı da, Dünya derin devletinin bir dizayn ve parselleme operasyonu değil miydi? Sonrada sürekli anlaşmazlık yaratacak sorunlu bölgeler ve sınırlar ile çatışma içindeki etnisitelerin ortaya çıkardığı problemler, mazlumların kanları üzerinden kurulan rant çarklarının devir daim edeceği bir dünya düzeni. Dünyanın dengesinin birilerinin menfaatleri uğruna zulüm ve adaletsizlik üzerine kurgulanmak istenmesi ile ilgili şeytani bir zihniyet.

Lozan'da yaptıkları da zaten buydu. İpotek edilmiş bir Türkiye, bölük pörçük olmuş Ortadoğu dünyası ile ülkeler arasında sıkıştırılarak her daim sorunlara meze olacak Kürt halkının çektikleri üzerinden, rantlar elde edecek politik bir terminoloji.

Ve perde arkasında dönen dolapları anlayamayacak, büyük resmi  göremeyecek, basın-yayın ve kitle iletişim araçları üzerinden yoğun bir algı operasyonuyla oluşturulan, sanal düşmanlıklar üzerinden yükselen savaş tamtamları. Bunun farkına varanları anında ya tasfiye ediyorlar ya da imha ediyorlar.

Son yıllarda başımıza gelen her bir musibetin altında yatan gerçeklik bu değil mi? Rahmetli Erbakan neden tasfiye edildi. Erdoğan neden imha edilmek istendi. Ya da tam tersinden okuyalım. Ecevit hastane koridorlarında yürüyemeyecek durumda olduğu halde onu hala orada tutan düşünce ne idi. Ya da Demirel'i 7 kez alıp 8 kez getiren güç ve niyet neydi?

Birileri de dışardan yapılan projelere içerden maşa oluyor. Artık kendinizi kamufle edecek kavramlarla karşımıza çıkmayın. Allah sizin maskenizi düşürmüştür. Ne olduğunuz bizim için apaçık ortaya çıkmıştır. Zaten en büyük eksiğimiz ve zaafimız bu değil miydi? Bu günler geçecek ama siz eski günlere bir daha dönemeyeceksiniz. Bu böyledir lakin bizim de kendimizi değiştirmeden hiç bir şeyin değişmeyeceğini bildiğimiz halde, bu işin sonu nereye gidecek, doğrusu beni düşündürüyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner187

banner186