Modern Batı dünyası(!) nın son yirmi yıldır hararetle toplumlara yaymaya uğraştığı eşcinsellik ülkemizde de meyvelerini vermeye başladı. Biz Müslümanlar kendi kendimizi yönetebilme hakkını elde etmeye çalışırken geldiğimiz noktada başka bir yönden toplumumuzun temeline ekilen tohumların farkına varamadık. Nüfusunun yüzde doksanının Müslüman olduğu bir ülkede ses getirecek bir sayıda eşcinselin hayâsızca dile getirdikleri sapkınlıklarına şahit olduk.

Dahası insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan bu davranışlarına onur ve özgürlük gibi nezih kelimeleri de alet ettiler. Neymiş efendim;

  • Bu benim tercihim. Sen benim tercihime saygı duy, beni meşru gör ve hatta onayla. Aksi halde sen özgürlükçü değilsin.

Şaka gibi hakikaten. Bir kısım belediyeler siyasi, politikya daekonomik bir hareketi savunuyormuş gibi bu sapkınlığa resmi hesaplarından destek verdiler.Akıllarıyla ekranlarda boy gösteren koca koca adamlar homoseksüelliğin toplumun bir gerçekliği olduğunu ve buna saygı duyulması gerektiği safsatasınıyaymaya çalışıyorlar. Psikoloji bilimiyle uğraşan bizim mahallenin bazı insanları da halkın verdiği tepkiyi gereksiz gören açıklamalar yapmaya başladılar.

Hayır efendim,ben bir Müslüman olarak rabbimin Kur’an-ı Kerim’de bütün insanlık için bir sapkınlık olduğunu açık açık beyan ettiği bir konuya saygı duyamam sessiz de kalamam. Bu bir tercih değildir. Aksine nefsine yenik düşen insanı esir alan şeytanın azgınlıkta haddi aşmasıdır. Lut kavminin helakına sebep olan çirkin davranıştır. Seni ve senin gibileri onaylayamam hatta bunun önlenmesi için bir Müslüman olarak benim çaba sarf etmem gerekir.

Delil mi lazım? İşte bakınız ayet-i kerime ne diyor;

"Lût''u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: “Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhşu mu yapıyorsunuz!” / “Çünkü siz, kadınları bırakıp da cinsel tatmin için erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu siz taşkın bir milletsiniz.” / Kavminin cevabı, “Onları (Lût ve arkadaşlarını) memleketinizden çıkarın! Çünkü onlar fazla temizlik taslayan insanlar!” demelerinden başka bir şey olmadı. / Biz de onu ve karısı dışındaki aile fertlerini kurtardık. Karısı geride kalanlardan (kâfirlerden) idi. / Ve üzerlerine dehşetli bir yağmur (taş) yağdırdık. İşte gör günahkârların sonunun ne olduğunu!" (A''râf:7/80-84)

Hz Peygamberin yaşantısından da şu hadisi delil getirelim: “ Hz. Peygambere ellerine ve ayaklarına kına yakılmış bir muhannes getirildi.( Muhannes; davranış ve konuşma bakımından kadın gibi davranan erkek) Peygamberimiz(sas) “buna ne olmuş” dedi. “Kadınlara benzemeye çalışıyor” dediler. Bunun üzerine “Naki” denilen bir yere sürülmesini emretti”

“Onu öldürelim mi diye soruyorlar. “namaz kılanları öldürmek bana yasaklandı” buyuruyor.

İslam hukukununTürkiye’deki en mutehassıs fıkıhçısı olan Hayrettin Karaman hocamız bu hadisi delil gösterdikten sonra şunları söylüyor. “ Hz. Peygamber eşcinselliğe müsamaha etmek şöyle dursun kadınsı davranan bu kişinin davranışlarını hoş görmüyor ve kötü örnek olmasın diye topluluktan uzak bir yere gönderiyor(tecrid ediliyor) O dönemin insanı sadece kadınsı davranan böyle bir insanın bile öldürülmesi gerektiğini düşünürken Hz peygamber (sas) buna izin vermiyor.( Geniş bilgi için. Hayrettin Karaman. “Hadisler eşcinselliğe izin vermiyor” isimli makale)

Şimdi bu vahyi deliller durumu açık açık izah ederken

-Canım hangi devirde yaşıyoruz Bu devrin gereklerine göre davranalım hatta dilimizi değiştirelim. Kullandığımız kelimeler karşı tarafı rencide edici olmasın… yollu güzellemelere diyeceğimiz şudur

- Bu sadece Müslümanlar içindeğil her toplumun temelini derinden sarsan bir sapkınlıktır, tüm insanlığın sorunudur ve gençlerimiz çocuklarımızı bu sapkınlığa karşı eğitmek bilinçlendirmek ve korumak hepimizin vazifesidir.

           

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner202

banner199