BİST
110477
ALTIN
275.921
DOLAR
5.8011
STERLİN
7.7507
EURO
6.4759

Ey, bütün kullarına karşı merhametli, onlara her türlü rızık ve iyilikler ihsan eden Rabbim!

Ey, dünyada verdiği nimetleri iyi kullananlara daha büyük ve ebedi nimetler veren, ahiret hayatında sadece müminlere ihsan ve ikram edeceğini vadeden Rabbim!

Ey, bizi karanlıklardan aydınlıklara çıkaracak apaçık bir dille yazılmış ve akıbetimiz konusunda uyaran mübarek bir kitabı, cennetin en üst katından birinci katına oradan da yeryüzüne mübarek bir melekle mübarek bir elçiye mübarek bir gecede indiren Rabbim!

Ey, bu kıymetli gecede her türlü hikmetli işleri takdir eden Rabbim!

Ey,  bu kutlu gecede kum taneleri gibi çok sayıda meleği her bir işi için sıkışık bir vaziyette yeryüzüne indiren Rabbim!

Ey bu gece ta fecre kadar huzur, barış, sekinet  ve esenlik veren Rabbim!

 Bizim bütün övgülerimiz, yalvarışlarımız yakarışlarımız ve her türlü eşsiz hamd ancak sana mahsusturAllahım.

 Bizlere bu dini lütfedip, hidayeti gösterip, ihsan yollarını tanıtarak rızana kavuşmamızı murad ettiğin için;Kuran,oruç, temizlenme, arınma ve kıyam ayı olan Ramazanı bu yollardan biri kılıp bizleri bu aya ulaştırdığın için; gecelerden bir geceyi bin aydan daha üstün kılıp bizlere lütfettiğin için sana sonsuz hamd-u senalar olsun

Efendimiz Muhammed Mustafa (sas)’ ya salat  ve onun âli ve ashabına  selam olsun

Yarabbi! Bizleri Kitaplı bir nesil kıl.Kâinatı bir sır olmaktan kurtaran Kitabının hürmetine, okuduğumuz hatimler ve mukabelelerin hayatımızı sakinleştirip doğru yaşamaya sevketmesini nasip eyle.

 Ya Rabbi! Ramazanın hilalinin gözden kaybolup silinmesiyle; tuttuğumuz oruçları vesile kılarak eksiklerimizi, kusurlarımızı, hatalarımızı, günahlarımızı sil. Bizleri bayrama hatalardan, kötülüklerden ve günahlardan arınmış olarak ulaştır.

Ya Rabbi! Kıldığımız namazlarımızı senin çizdiğin sınır ve koyduğun farzlar, koştuğun şartlarla, belirlediğin vakitlerde hakkıyla eda edebilmeyi nasip et. Bizleri resulunun öğrettiği gibi kâmil ve kapsamlı taharetle ve belirgin huşuyla yerine getiren kimselerden eyle

Ya Rabbi! Bu mübarek ayda dost, akraba ve komşularımızla kurduğumuz iyilik ve ihsan ilişkisini devam ettirmemizi ve hatta daha da güçlendirmemizi nasip et. Bizlere dargın olanların gönlünü almayı, haksızlık yapanlara karşı insaflı olmayı, sana düşmanlık edenlerin dışındaki kişilerle barışmayı ve  sana yaklaştıracak güzel amelleri yapmaya muvafık kıl.

Ya Rabbi! Verdiğimiz sadaka, fitre ve zekâtların maddi ve manevi dünyamızı temizlenmesine vesile kıl. Hayradına yaptığımız şeyleri riyakârların gösterişinden ve ünlü olma tutkusu içinde olanların heveslerinden arındır ki işlerimizi yalnızca senin için yapalım, senden başka bir amacımız olmasın.

Ya rabbi! Bu gecenin hatırına bizi kıymet verdiklerinden, kulluğun kadrine kıymetine erenlerden, karanlıklardan aydınlıklara çıkardıklarından eyle. Alnımıza ışıklar ver nurlu sabahlara çıkar bizi. Sıkıntılarımızı gider, ellerimizin yetişemediği yerlerden teselliler indir kalbimize. Gözümüzün göremeyeceği ufuklardan müjdeler ulaştır .

Ya Rabbi, yeryüzüne rahmet olarak indirdiğin vahyi gönlümüze de indir.Sözlerimizi ve amellerimizi hak ve hakikatte birleştir. Ümmet olarak gerçeği tam olarak idrak edebilmeyi nasip eyle. Dünyanın fani, ahiretin bakiliğini ölüm bize ulaşmadan anlayanlardan eyle

Ya Rabbi, kıyamete kadar tek harfi bile değişmeyecek hükümlerle dolu bu Kuranı pratikte uygulamalı olarak gösteren Resül-ü Zîşan efendimizin sünnetinden uzaklaşarak kendi akıllarına referans gösteren sapkınlara fırsat verme. Kelimeleri eğip bükerek bağlamından uzaklaştıran bu grupları amaçlarına ulaştırma, gerçek niyetlerini göster.

Ya Rabbi, dininin hükmünü ve maksadını anlayanlardan eyle bizi. İbadetlerin şekline verdiğimiz değeri, onların nihai amacı olan ahlaka da vermemizi nasip eyle. Sol elle yemek yememeğe dikkat ederken haram yemeği önemsiz görme bedbahtlığından kurtar.

Ya Rabbi, dinimizi ve kardeşliğimizi parçalayanların tuzaklarına karşı uyanık eyle bizi. İslam dünyasında yıllardır süren din kardeşine karşı düşmanlık husumet ve katlin sona ermesi için Ümmet-i Muhammed’e basiret ver. Bizi birbirimize sevdir. Müslüman olan her ferdin kalbine senin, dininin, peygamberinin, vatanın ve milletin sevgisini yerleştir.

Ya Rabbi; Biz Müslümanların kalbindeki dünya sevgisini yok et. Mal, makam, mevki ve itibar için birbirinin ayağını kaydıran; sahip olduğu menfaati kaybetmemek adına haktan ve doğrudan sapanları İslam’ın gerçekliğine döndür. Zamanımızın problemlerine çözümü beşeri sistemlerde değil Kuranın ayetlerive Hz. peygamberin sünnetinde araştırmayı nasip et

Ya Rabbi bu dini hurafelerden kurtar. Şeytanın tuzaklarından muhafaza eyle. Bizleri Müslüman olarak yaşat ve Müslüman olarak öldür

Ya Rabbi bizleri bir an bile nefsimizle başbaşa bırakma.Bizi affet, bizi bağışla şüphesiz sen affedicisin affı sevensin.

Amin Ya Muin

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner202

banner199