135 Bin 445 Euro Bütçeli ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ Projesi Başladı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından uygulanan ve toplam bütçesi 135 bin 445 Euro olan ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesi başladı.

135 Bin 445 Euro Bütçeli ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ Projesi Başladı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından uygulanan ve toplam bütçesi 135 bin 445 Euro olan ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesi başladı.

11 Mart 2017 Cumartesi 13:47
135 Bin 445 Euro Bütçeli ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ Projesi Başladı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından uygulanan ve toplam bütçesi 135 bin 445 Euro olan ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesi başladı.

Yeşilyurt Belediyesi, “Dezavantajlı Kilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı” kapsamında uyguladığı ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesiyle meslek edindirme kurslarının yanı sıra toplumsal olaylara dikkat çekmek ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştıracak konferanslar düzenliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının destekleriyle Yeşilyurt Belediyesi tarafından uygulanan ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor” projesinin açılışı ile Dikiş ve Nakış Kursu Sertifika dağıtım töreni Şahnahan Yeşilkonak Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

“Yeşilyurt Meslek Ediniyor” projesi hakkında bilgiler veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Avrupa Birliği ile gerçekleştirilen mali işbirliği kapsamında hayata geçirdikleri ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesinin toplam bütçesinin 135 bin 445 Euro olduğunu söyledi.

Törene Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İş-Kur Müdürü Vahap Toman, Şahnahan Yeşilkonak İdarecileri, Mahalle Muhtarı Mehmet Yiğit, mahalle sakinleri ve kursiyerler katıldı.

Burada konuşan Başkan Polat, “Kursların bitiminde Mesleki Yeterlilik Belgelerini kursiyerlerimize takdim edeceğiz. Bunun yanı sıra kalifiye olan kursiyerlerimizin kendi iş yerlerini kurmalarını sağlamak için Malatya KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile koordineli olarak dört adet girişimcilik kursu düzenleyeceğiz. Bunun yanı sıra proje kapsamında ‘Öğrenilmiş Çaresizlikle Mücadele’, ‘Cinsiyet Ayrımcılığı ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri’ ve ‘Girişimcilik Kültürü’ başlığı altında konferanslar düzenleyeceğiz” diye konuştu.
Projenin yüzde 85’inin Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından karşılandığını, geri kalan yüzde 15’inin ise Yeşilyurt Belediyesi tarafından finanse edileceğini belirten Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, proje kapsamında Hereke İpek Halı Dokuma Kursu, Tabaka Ofset Baskı Operatörlüğü ile Masa Üstü Yayıncılık ( Grafik ve Tasarım ) kursu açtıklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesinin kamu ve kurumlarla ortak projeler üretmeye önem verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Kentimizin ve ilçemizin bütün alanlarda kalkınmasına katkı sağlamak adına bütün kurumlarımızla ortaklaşa projeler üretmeye, istihdam alanları oluşturmaya, hemşerilerimizi yeni iş alanlarında çalışmalarını teşvik etmeye önem veriyoruz. Kamu ve kurumlarla her zaman güzel bir şekilde çalışıyoruz. İş-Kur Müdürlüğümüzle ortaklaşa Dikiş ve Nakış kursu düzenledik. Bugünde kursiyerlerimize sertifikalarını takdim edeceğiz. Tek amacımız; kentimizi ve ilçemizi daha ileriye taşımaktır” dedi.

Şahnahan Yeşilkonak Hizmet Binasında İpek Halıcılık Kursu açılışını gerçekleştiren Başkan Polat, Yeşilkonaklar’da eğitim, sosyal ve kültürel alanlarında önemli hizmetler verildiğini ifade ederek, “Bu çalışmalara katılımının yüksek olması bizi daha fazla çalışma noktasında teşvik ediyor. TEOG kurslarıyla öğrencilerimize ek dersler veriyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğüyle iç içe ve ele vererek çalışmalar yapıyoruz. Örnek alınacak projeleri ortaklaşa çalışmalarla hemşerilerimizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Yeşilyurt Kitap Yurdu projesi başta olmak üzere Ödüllü Kudüs yarışmasını birlikte icra ediyoruz. Diğer bütün Yeşilkonak Eğitim Merkezlerinde eğitimler aralıksız devam ediyor. Şahnahan’lı kardeşlerimiz Şahnahan’da eğitimler sayesinde öğrencilerimiz girdikleri sınavlarda daha başarılı sonuçlar alıyorlar. Çocuklarını bu eğitim merkezine gönderen anne ve babalara ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan yetişen çocuklarımızın vatana, millete ve bayrağına layık bireyler olmaları için hepimiz çok yoğun gayret sarf ediyoruz. Önce büyükler olarak biz okuyalım, çocuklarımızı da teşvik edelim. Mahallenin sorunlarını sürekli bize ileten muhtarımıza, Şahnahan’lı kardeşlerimize eğitim hizmetlerine katılım sağladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Polat, “Şahnahan mahallemizdeki hemşerilerimiz düzenlenen yardım kampanyaları başta olmak üzere düzenlenen etkinliklere ayrı bir duyarlılık gösterip, yoğun bir katılım sağlıyor. Suriye’de baskı ve zulüm altındaki kardeşlerimize ulaştırmak amacıyla düzenlenen yardım kampanyasında büyük bir ilçede toplanacak kadar malzemeyi bir araya getirdiniz. Suriye’ye ulaştırılan 750 koliden 500’ü burada toplandı. Bu hassas yaklaşım Şahnahan’ın duyarlılığını ve yardımseverlerini açıkça ortaya koydu. Müslümanlığın temel kaidesi olan yardımlaşmayı en güzel şekilde yerine getirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi ile İş-Kur Malatya Müdürlüğü arasında yapılan protokol neticesinde Şahnahan Yeşil Konak Hizmet Binasında Dikiş ve Nakış Kursu düzenlendi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İş-Kur Malatya Müdürü Vahap Toman ve diğer davetliler tarafından takdim edildi.

İş-Kur Malatya Müdürü Vahap Toman, kurumla her zaman çok sıkı işbirliği halinde olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

Toman, “Yeşilyurt Belediyesi ile birçok projede işbirliği halinde çalışıyoruz, bugünde ortaklaşa yaptığımız Dikiş ve Nakış Kursumuzun sertifikalarını dağıtıyoruz. Kendilerinin destekleriyle çeşitli alanlarda mesleği eğitim kursları düzenliyoruz. “Bir elin nesi var iki elin sesi var” diye çok güzel sözümüz var. Bize desteklerini esirgemeyen Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim gayemiz; insanlara hizmet etmektir. Yeşilyurt ilçemizden ne zaman talep gelirse bunları değerlendirir ve hayata geçirmek için mücadele ederiz. Devletimizin imkanlarını kentimizin en ücra yerleşim alanındaki vatandaşlarımıza ulaştırmak öncelikli görevimizdir” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Derya 2017-03-11 16:05:31

Bir vatandaş olarak kültürel yönden gelişmiş olacağına seviniyorum keşke birde okullara hem eğitim yönünden hem de ahlaki çürümeden uzak durulması için çalışma yapılsa çocuklarımızı hem erkek olarak hem bayan olarak ayrı okullarda okutup ve disiplin yönünden bir çalışma olsa öğretmenlerin bazısı anlatma yeteneği az hatta yaşlı insanlar var girip çıkıyor derse lükfen buna el atılsa güçlü bir tuplum olabilmesi için güçlü özgüveni yüksek ve aile çok önemli İslami terbiye bu olmazsa olmazsa olmaz tabiki bu tercih oyüzden okullardaki güvenlik yönünden ve müfettiş yönünden sürekli takip olacak lütfen birde okullar çok uzak çocuğumu ne yaptığını bilmiyorum yakın olsa çok güzel olur buradaki lise öğrencisi ıssız yerlerde her kötülüğü yapıyorlar aileleri bilinçlendirin lütfen okula girince tefonlar alınsın bittimi verilsin öğrencilere konferans gibi ahlaki eğitip ve ödül programları düzenlensin çocuklarımız iyiye gitmiyor hangisini kurtarsak o kâr

banner184

banner183