“Alçakça Cümleler”

Diyanet-Sen üyeleri, Oktar hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği", "kutsal değerlere hakarette bulunduğu" ve "kamu barışını bozduğu" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Adliye binası önünde açıklama yapan Diyanet-Sen Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Engin, “İslam’a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatıyoruz” dedi.

“Alçakça Cümleler”

Diyanet-Sen üyeleri, Oktar hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği", "kutsal değerlere hakarette bulunduğu" ve "kamu barışını bozduğu" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Adliye binası önünde açıklama yapan Diyanet-Sen Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Engin, “İslam’a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatıyoruz” dedi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 10:44
“Alçakça Cümleler”

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Malatya Şubesi üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik açıklamalarda bulunan  Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Malatya Adliyesi önünde, üyeleri adına açıklama yapan Diyanet-Sen Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Engin, Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonuna katılan Mehmetçiklerin muzaffer olması için dua ettiklerini belirtti.

“YAHUDİ VE HRİSTİYAN İNANCININ DAHİ TASVİP ETMEYECEĞİ NAHOŞ GÖRÜNTÜLER”

“Bu çetin günlerde maalesef biz millet olarak İstiklal mücadelesi verirken bazı mahfiller bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşindeler” diyen Engin, "Yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sahneleyen Adnan Oktar’a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet’i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet’in ve alimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Adnan Oktar Diyanet’in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte ama kendine saldırı olduğunu hissettiğinde de özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına ve kepazeliklerine saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır” ifadelerini kullandı.

“ALÇAKÇA CÜMLELERİ KENDİLERİNE İADE EDİYORUZ”

Adnan Oktar’ın İsrail’e sevgi gösterilerinde bulunduğunu kaydeden Engin,  “İsrail’e sevgi gösterisinde bulunan Adnan Oktar İsrail ve Hristiyan memleketlerdeki dini kurumların bütçelerine de aynı mantıkla bakıyorsa buna ancak gülünür. Her defasında Siyonizm’in önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail’e hayranlığını tehditkar bir üslupla dile getiren Adnan Oktar’ın İsrail’e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet’e göstermesini kendisinden bekliyoruz. İslam’a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz. Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam’a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam’ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır” ifadelerini kullandı.

“MANKURTLAŞTIRILMIŞ BİR RUH HALİ”

Engin, Oktar’ın İsrail ve FETÖ bağlantılarının araştırılması gerektiğini ifade ederek, “Adnan Oktar’ın süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençlerimizi kendi menfaatlerine alet eden kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklere ediyoruz. İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını örtbas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır. Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır. Diyanet’in bu fasit yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan birtakım yapıların uzantısı olan Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bu bir kalkışmadır. İslam’a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir. İnsanları Kur’an ve Sünnet’ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve alimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız. Hakimlerimizden talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dahil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin” şeklinde konuştu.

DİLEKÇESİNİ TESLİM ETTİ

Engin ve beraberindekiler, açıklamanın ardından Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na Oktar hakkındaki suç duyurusu dilekçesini teslim etti. 

“O VERGİLERLE MAAŞLARINIZ ÖDENİYOR”

Adnan Oktar, 1 Şubat 2018 tarihinde kendisine ait olduğu kamuoyunca bilinen A9 isimli televizyon kanalında yaptığı bir program esnasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş özelinde tüm Diyanet İşleri Başkanlığı personeline eleştirilerde bulunmuş, “Kerhaneden, kumarhanelerden, içki fabrikalarından alınan vergilerle maaşlarınız ödeniyor” demişti. 
 

VUSLAT GAZETESİ

Son Güncelleme: 07.02.2018 12:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.