Ana Hedef; İstihdam

1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Adayı İşadamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, göreve seçildikleri takdirde istihdamı arttıracak projeler üzerine yoğunlaşacaklarını ifade etti.

Ana Hedef; İstihdam

1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Adayı İşadamı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, göreve seçildikleri takdirde istihdamı arttıracak projeler üzerine yoğunlaşacaklarını ifade etti.

13 Mart 2018 Salı 10:45
Ana Hedef; İstihdam

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, Selam Medya Grubunu da unutmadı. Sadıkoğlu ve grubu Selam Medya Grubu Genel Müdürü Fahri Memur’u ziyaret etti. Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bakırcı da ziyarette yer aldı.

“KATMA DEĞER YARATACAK PROJELER OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”
Sadıkoğlu, Vuslat TV’nin Malatya’nın dışarıya açılan yüzü olduğunu ifade ederek, projelerini anlattı. Sadıkoğlu, “Ticaret ve Sanayi Odasına aday olma sebebimiz geçmişten bu güne yönetilen bir yönetim tarzı var, o arkadaşlarımızın da bu güne kadar yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz ama Malatya'da daha güzel yeterli çalışmalar yapılabileceğinin de bilincindeyiz. Malatya bugün büyükşehir olma hesabiyle katma değer yaratılması gereken ekonomide, sanayide çok büyük alanları var. Özellikle başta kayısıda olmak üzere endüstriyel ürüne değiştirilmesi gerekir ki katma değer olarak hem ülkemize hem memleketimize ciddi anlamda döviz geliri elde edilsin. Harici olarak maden yataklarımız var. TÜİK verilerine baktığımız, harcama ihracatına benzer verilerde bugün gelinen noktada Elazığ ve Adıyaman'dan iki kat, Kahramanmaraş’tan 4 kat ve Gaziantep’ten 15 kat gerilemiş. Biz Malatya'nın bu potansiyelini daha aktif hale getirip memleketin önünü açmak ve gerçekten bürokrasideki tıkanıklıkları çözmek, bu anlamda ülkemize katma değerler yaratacak neler varsa onlarla ilgili projeler oluşturmak istiyoruz. Bizim düşüncelerimiz Ticaret ve Sanayi Odasının gerçekten insanlara hizmet olarak bir müşteri gibi bakması. Bir mağazaya gittiğinizde bir müşterinin uğurlanması ve karşılanması ne kadar hassassa, bir ürün satabilmek adına, Ticaret ve Sanayi Odasının kendi üyelerinden aidat alma ve o aidatları oradaki insanlara nasıl yansıtabiliriz hizmet anlayışı ve projeler olarak düşünmesi gerekildiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“TSO İSTİHDAM YARATILMASI İÇİN PROJELER OLUŞTURUP İNSANLARIN ÖNÜNÜ AÇABİLİR”
İstihdam oluşturma adına da çalışmalar yapacaklarını ifade eden Sadıkoğlu, “Bizim istihdama çok ağırlık vermemiz lazım. Cumhurbaşkanımızın bu anlamda her gittiği yerde istihdamın arttırılması gerektiğini dile getiriyor. Dolayısıyla Ticaret Odası zaten yol yapmaz, bir belediye çalışmalarına aksiyon yapmaz ama istihdam yaratılması için projeler oluşturup insanların önünü açabilir. Yoğun iş gücü olan bir emek, iş sektörü var organize sanayi bölgelerinde. Onlara bir alan tahsis edip TOKİ ile anlaşmalı fiziki şartlarını iyileştirirsek çok küçük sermayelere, çok insan çalıştırmalarına bir katma değer katacağımıza inanıyoruz. Yine düzgün bir fuar alanıyla Malatya bölgenin dinamiklerini en üst seviyede dışarıya aktaran bölgenin marka şehri olabilir gıda ile ilgili veya diğer ürünlerle ilgili sürekli bir fuar çalışmaları olabilir, onu da biliyoruz burada da gayret gösterip ciddi anlamda bir fuar yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 

TARIMSAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Sadıkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Eski Malatya bölgesinde ciddi araziler olmasına rağmen tarımsal organize sanayi gibi bir projeyle ürünlerin katma değerli yani endüstri ürününe dönüştürülmesi, salça fabrikası gibi şeyler yapılabileceğine inanıyoruz.  Arazimiz mevcut. Bunlarla ilgili çalışma yapmak istiyoruz. En basit şekli ile Malatya'da ticaret odasının artık ticaretin, esnafın, sanayicinin varlığının bilincinde olan toplumun varlığına güveniyoruz. Bugün insanoğlunun sadece Oğuzhan Sadıkoğlu’nun bir mevzusu değil Ticaret ve Sanayi Odası, herkesin artık, hatırla gönülle, ahbap çavuş ilişkisiyle yıllardan beri yapılan işleri gördüğü halde tekrardan Malatya'nın beş senesini hibe etmesine hakkı yok. Bu anlamda artık toplumumuzun duyarlı olacağına inancımız en üst seviyede bunun içinde bir yola çıktık. Bu doğrultuda inşallah Malatya'yı yeni bir vizyona çıkartacağız. Dört yılını iyi bir şekilde projelerle dolu dolu Malatya'ya nasıl faydalı olabiliriz diye gayret göstermek için çıktık.”

ÖZKAN: 2014 YILINDAN BERİ ÖZEL ÖĞRETİMLE ALAKALI CİDDİ PROBLEMLER VAR
Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve ekibi eğitim alanında da projelerini hazırladı. Eğitimci Hasan Özkan da eğitim alanındaki projeler hakkında bilgi verdi. Özkan, “Biz eğitim kurumundayız aynı zamanda matbaacı kardeşlerimiz var. Kitap kırtasiye grubumuz var. Mesela matbaacılarla alakalı ciddi sorunlar var.  Şuanda mevcut binalar altında bugün yarın kapatılma korkusuyla çalışıyorlar. Mutlaka matbaacılara bir sitenin kurulması lazım, çünkü şikayet edildiği anda kapatılacak pozisyonda çalışıyorlar. Eğitimle alakalı da biz özel öğretimciyiz özel öğretimci olduğumuzdan dolayı 2014 yılından beri özel öğretimle alakalı ciddi problemler var. Bu problemlerimiz Sanayi Odası asla duymadı. 80 tane özel öğretimle alakalı şirket var ilde. Biz onları temsilen de konuşmuş oluyoruz. Senin 80 tane üyen sıkıntı çekiyor buna ses verilmesi, varsa bir derdimizin duyulması lazım. Bununla alakalı mutlaka Ticaret ve Sanayi Odasının ses vermesi gerekir. Dinleyen, dinlediğini özümseyen, sonra seslendiren bir gurup olma gayesi içerisindeyiz” sözlerini kullandı.

MEMUR: CİDDİ BİR YOLA ÇIKMIŞLAR
Vuslat TV Genel Müdürü Fahri Memur da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Oğuzhan kardeşime ve ekibine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ciddi bir yola çıkmışlar bu yolda inşallah başarılı olurlar. Malatya için, memleketimiz için, insanlarımız için sanayilerimiz için, esnafımız için en hayırlısı ne ise inşallah o olur. Çıktıkları bu yolda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

HABER: HÜSEYİN KIZLUK
 

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.