"Aslında Operasyon Afrin'e Değil"

Malatya Ortak Değerler Platformu, Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini açıkladı. Platformun Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, tarafından okunan açıklamada, “Aslında operasyon, Afrin'e değil, Afrin'in ve Afrinlilerin başına musallat olmuş, emperyalistlerin taşeronu, dış destekli, özelde Türkiye, genelde İslam ümmeti için ciddi bir tehdit haline gelmeye başlamış terör örgütlerine karşı başlatılmıştır” denildi.

"Aslında Operasyon Afrin'e Değil"

Malatya Ortak Değerler Platformu, Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini açıkladı. Platformun Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, tarafından okunan açıklamada, “Aslında operasyon, Afrin'e değil, Afrin'in ve Afrinlilerin başına musallat olmuş, emperyalistlerin taşeronu, dış destekli, özelde Türkiye, genelde İslam ümmeti için ciddi bir tehdit haline gelmeye başlamış terör örgütlerine karşı başlatılmıştır” denildi.

30 Ocak 2018 Salı 11:02
"Aslında Operasyon Afrin'e Değil"

50’ye yakın STK’nın imzaladığı basın açıklaması ANESİAD Malatya Şubesi’nde okundu. Açıklamayı Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat okudu.

VE SAVAŞ 7. YILINA GİRİYOR
Suriye halkının 50 yıla yakın bir süredir, kan, gözyaşı ve akla hayale gelmeyecek her türlü zulümle karşı karşıya olduğunu ifade eden Polat, “Esed hanedanının sonu olması, bahara çıkmaları umuduyla başlattıkları kıyam, küresel emperyalistler ve kısa vadeli hesapların peşinde olan çıkar grupları tarafından şimdilik akamete uğratıldı. Suriye halkının arzusu kursağında bırakıldı, bahar umutları kışa çevrildi. Demokrasi, insan hakları havarisi evrensel güç odakları önceden umutlandırdıkları Suriyelilerin iradelerini hiçe sayarak, zalim Esed'in füzeleriyle, en modem silahlarıyla karşı karşıya getirip yüz üstü bıraktılar. Sonunda on binlerce ölü, yaralı, sürgün ve taş üstünde taş kalmamış, yerle bir olmuş bir Suriye. Ve savaş 7. Yılına giriyor. Önce, Esed'in devrileceğini, devrilmesi gerektiğini söyleyen müstekbirler, sonradan görüşlerini değiştirerek, asıl önceliklerinin, kendi elleriyle Suriye ve Irak topraklarına yerleştirdikleri DAEŞ'i yok etmek olduğunu söylemeye başladılar. DAEŞ terör örgütünü ortadan kaldırmak için en uygun yöntemin ise başka bir terör örgütü olan PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'yi desteklemek olduğunu iddia ettiler. Bu bahaneyle, belki de birçok devlette bulunmayan, bir devlete yetecek kadar, en gelişmiş binlerce tır ve kargo uçağı dolusu silahı terör örgütüne aktardılar. Akıl sahibi her kes, bunca silahın bir terör örgütüne aktarılmasının amacının, bölgeye baş belası olacak 2. bir İsrail terör devleti yerleştirmek olduğunu anladı. Amerika'nın çıkarlan, İsrail'in güvenliği, Rusya'nın Akdeniz'deki egemenliği bunu gerektiriyor olabilir. Ancak Suriye ile 91 1 km sınırı olan, batılı ülkelerin desteklediği PKK terör örgütüyle 40 yıldır mücadele eden ve bu mücadelede binlerce insanını kaybeden bölgenin en önemli gücü olan Türkiye için durum tamamen farklıydı ve buna sessiz kalması düşünülemezdi, Suriye'de yaşananlar, Türkiye açısından bir güvenlik ve beka meselesi idi” dedi.

“ASLINDA OPERASYON AFRİN'E DEĞİL…”
Sözde stratejik müttefikler olan Amerika ve Avrupa tarafından defalarca aldatılan Türkiye'nin artık kendi göbeğini kendisi kesmesi zamanının geldiğini bu yüzden de Afrin’e operasyon başlatıldığını kaydeden Polat, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “İşte bundan dolayı, bütün siyasi, diplomatik, hukuki ve askeri hazırlıklar yapılarak önce Cerablus'a, Fırat Kalkanı ve ardından 10 gün önce, Afrin'e "Zeytin Dalı Operasyonu” başlatıldı. Aslında operasyon, Afrin'e değil, Afrin'in ve Afrinlilerin başına musallat olmuş, emperyalistlerin taşeronu, dış destekli, özelde Türkiye, genelde İslam ümmeti için ciddi bir tehdit haline gelmeye başlamış, terör örgütlerine karşı başlatılmıştır. Bu bölgede yaşayan her kes de bilmektedir ki; yapılan her iki operasyon da, kesinlikle bölgede yaşayan herhangi bir halka yönelik değildir. Bu operasyonlar, emperyalistlerin planlarını boşa çıkarmaya ve boanaya yöneliktir. Bu hakikati görmeyip, Türkiye'nin sürdürdüğü operasyonu eleştirmeye çalışanlar, isimleri ne olursa olsun, aydın, sanatçı, akademisyen, doktor, mimar, mühendis, avukat fark etmez, bu olayı doğru okuyamaz, anlayamaz ve yaptıkları değerlendinnenin kıymet-i harbiyesi yoktur. Bunlar, kendilerini nasıl görürlerse görsünler, bilerek veya bilmeyerek düşmamn kılıcını sallamakta, emperyalistlerin değirmenine su taşımaktadırlar. Herkes müdahale etsin ama Türkiye müdahale etmesin, Türkiye her zaman müstekbirlerin, emperyalistlerin arzularına göre şekillensin demek, hangi mantıkla izah edilebilir”

“SESSİZ VEYA SEYİRCİ KALINMASININ DOĞRU OLMADIĞINA İNANIYORUZ”
Platform olarak operasyonu desteklediklerini belirten Polat, “İşte buradan hareketle biz, Malatya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ORTAK DEĞERLER PLATFORMU olarak, yürütülen bu operasyonların haklı ve ciddi nedenlere dayandığını görerek desteklediğimizi belirtmek istiyoruz. Bununla birlikte, herhangi bir yanlışlığa mahal vermeden, sivillerin zarar görmemelerine azami dikkat ve itina göstererek, başarılı bir şekilde tamamlanması için daima dua ettiğimizi, Rabbimize niyazda bulunduğumuzu buradan ifade etmek isteriz. Hiç kimse, ülkemizin, Dünyanın diğer ucundan gelip bölgemizi istediği gibi dizayn etmesine sessiz kalmasını beklemeye hakkı yoktur. Bizler, bu bölgenin sakinleri ve sahipleriyiz. Emperyalistlerin bölgemiz hakkında ne düşündüklerini, bize ne unutulmaz acıları reva gördüklerini 100 yıldır bizzat yaşayarak gördük. Kesinlikle sessiz veya seyirci kalınmasının doğru olmadığına inanıyoruz. Ülkemizin seyirci kalmasını istemek, eğer hıyanet değilse büyük bir gaflettir. Kendilerine aydın diyenlerin, artık kuklanın arkasındaki kuklacıyı görmesi, kuklanın da ne duruma düştüğünü, kuklacıların kendisini nasıl yolda bıraktığını görerek kukla olmaya razı olmaması gerekiyor. Rabbimiz, Müslümanların güvenliği, huzur ve selameti için çalışan askerlerimize sabır, sebat, başarı ve zafer nasip eylesin. Her türlü, tehlikeden, kötülükten, yanlışlardan, başarısızlıktan muhafaza buyursun. Düşmanlarımızı kahrı perişan etsin, her türlü planlarını başlarına geçirsin, boşa çıkarsın. Bize bu planları çözme feraseti, basireti ve boşa çıkama gücü nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

HABER: ÖKKEŞ CERİT

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.