Esenlik Genel Müdürü Üzmez, İddialara Cevap Verdi

Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez, “Esenlik isminin gündem oluşturma çabası ile siyasi çekişmelere alet edilmesi bizleri derinden üzmektedir” dedi.

Esenlik Genel Müdürü Üzmez, İddialara Cevap Verdi

Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez, “Esenlik isminin gündem oluşturma çabası ile siyasi çekişmelere alet edilmesi bizleri derinden üzmektedir” dedi.

06 Ekim 2018 Cumartesi 14:14
Esenlik Genel Müdürü Üzmez, İddialara Cevap Verdi

Son günlerde Esenlik Şirketi ile ilgili yerel ve ulusal medyada bazı iddiaların gündeme getirilmesinin ardından bugün bir basın toplantısı düzenleyen Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez iddialara cevap verdi.

1990 yılında kurulan ve sermayesinin yüzde yüzü Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Esenlik Şirketi’nin bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve oluşturduğu katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline geldiğini söyledi. Üzmez, 320 milyonu aşan cirosu, doğrudan 915 çalışanı ve dolaylı olarak sağladığı istihdam ile binlerce insana ekmek kapısı haline gelen Esenlik’in bu topraklardan kazandıklarını yine bu şehrin kalkınması ve refahı için yatırıma dönüştürdüğünü ifade etti.

Son günlerde bazı basılı ve görsel yayın organlarında şirketlerinin itibarını zedelemeye yönelik açıklamaların kendilerini derinden üzdüğünü kaydeden Üzmez, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamanın zaruri hale geldiğini dile getirdi.

Esenlik Şirketi’nin başta marketçilik olmak üzere birçok alanda faaliyetlerini Türk Ticaret Kanunu'na tabi olarak sürdürdüğünü ifade eden Üzmez, marketçilik hizmetlerini 44 şubeyle sürdüren şirketlerinin bu alanda 200'ün üzerinde yerel tedarikçi firma ile işbirliği yaptığını ve ticari ilişkilerini devam ettirdiğini kaydetti.

2018 yılı Haziran ayında şirketlerinde gerçekleşen yönetim değişikliğinden sonra, ticari mal ihtiyaçlarının yüzde 80'nin den fazlasını karşılayan 25 tedarikçi firma temsilcisiyle bir araya geldiklerini ve istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini ifade eden Üzmez, “Bu toplantıda esnafımızı finansal anlamda rahatlatabilmek için ticari firma temsilcilerine alacaklarının yeniden yapılandırılması ve talep eden firmalara alacaklarına karşılık şirketimizin sahip olduğu gayrimenkuller ve taşıtlardan alma önerisi sunulmuştur. Bu öneriye sıcak yaklaşan firmalara, şirketimizin genel kurulunda alınan yetki çerçevesinde, piyasa analizleri yapıldıktan ve ilgili kuruluşlardan görüş alındıktan sonra 3 dükkan, 9 daire ve çeşitli özelliklerde 27 taşıt alacaklarına karşılık satılmıştır. Böylelikle şirketimizin kasasından nakit çıkışı yapılmadan önemli ölçüde borç ödemesi gerçekleştirilmiş, şirketimiz finansal olarak rahatlatılmıştır. Ülke olarak İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar dikkate alındığında ne kadar isabetli ve yerinde bir karar verildiği görülmektedir. Halihazırda tedarikçi firmalarımıza alacaklarına karşılık sunduğumuz 3 dükkan, 3 daire ve 17 taşıt da bulunmaktadır. Talep edilmesi durumda bunların da satışı gerçekleştirilecektir” ifadelerine yer verdi.

Daha önceki dönemlerde de birçok kez şirket menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirilen bu uygulamanın sanki bugün ilk defa yapılıyormuş ve bu yolla birilerine menfaat sağlanıyormuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıldığını belirten Üzmez, “Bu açıklamalar Malatya halkının öz malı olan Esenlik'e zarar vermektedir. Yıllardır halkımızın desteği ve güveniyle inşa edilmiş Esenlik markasını yaralamaya yönelik kasıtlı açıklamaların hiç kimseye fayda sağlamayacağı aşikardır. Ayrıca şirketimizin itibarını zedeleyici ve iyi niyetten uzak bu tür açıklamaları yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Esenlik isminin gündem oluşturma çabası ile siyasi çekişmelere alet edilmesinin kendilerini derinden üzdüğünü de belirten Genel Müdür Üzmez, “Dün olduğu gibi bundan sonra da kamu malının kutsal olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan şirketimizin ve Malatya'mızın geleceği için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi tüm halkımızın bilmesini isteriz” diye konuştu.
 

İHA

Son Güncelleme: 06.10.2018 14:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner187

banner186