Malatya Tanıtım Günleri Başladı

Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) tarafından düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerinin açılışı yapıldı. 13 Ekim Pazar günü akşamına kadar açık kalacak tanıtım günlerinde, Malatya’nın tarihi ve turistik yerleri ile yemek kültürü tanıtılacak.

Malatya Tanıtım Günleri Başladı

Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) tarafından düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerinin açılışı yapıldı. 13 Ekim Pazar günü akşamına kadar açık kalacak tanıtım günlerinde, Malatya’nın tarihi ve turistik yerleri ile yemek kültürü tanıtılacak.

10 Ekim 2019 Perşembe 20:36
Malatya Tanıtım  Günleri Başladı

9 – 13 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Yeni Kapı Fuar alanında gerçekleştirilecek olan Malatya Tanıtım Günleri dün itibariyle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 

MADEF’in organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte toplam 120 stant yer alıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri ve STK’ların da yer aldığı etkinlikte Malatya’nın tarihi ve turistik yerleri ile yemek kültürü tanıtacak.

Malatya Tanıtım Günlerinin açılış törenine, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci ve Öznur Çalık, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmu, birçok siyasi temsilci, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

DURMUŞ: BU SENE TANITIM GÜNÜNE İYİ HAZIRLANDIK
Etkinliğin açılış konuşmasın yapan MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş, “Bu sene Malatya Tanıtım Günlerine iyi hazırlandık. Alanın iyi hazırlanması bizim de iyi hazırlanmamıza sebep oldu. Malatya’mızın 5 konaklarımızı kültür çadırında görebileceksiniz. İstanbul’da biz program organize ederiz. Ama bir taraftan Malatya ayağı olmadığı zaman bu programın hiçbir kıymeti yoktur. Dolayısıyla Malatya’da bu işe destek olan herkese teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Hep böyle bir içinde olalım. Malatya’ya yakışanda budur. Hiçbir siyasi isim gözetmeksizin Malatya ismi hepimizi bir araya getirdi. Çok güzel bir tablo. Tanıtım günlerimize Malatya’da esnafımızın talebi çok oldu. Bu anlamda Malatya kültürünün yemeklerini çadırımızda görebilirsiniz. Rabbim bize bir nimet vermiş Kayısı. Misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GEVREK: BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR
Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, “Malatya Tanıtım Günleri birlik ve beraberlik içerisinde organize edildi. Allah bu birliğimizi daim etsin. Malatya bu anlamda bir olması lazım. Biz İstanbul’da Malatyalılar olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamamız lazım. Biz bir olursak güçlü oluruz. Bu anlamda Federasyon ve dernek başkanlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Farklı partilerin temsilcileri hep burada. Farklı görüşten insanlarımız var. Bu zenginlik Malatya’mızın zenginliğidir. Bu birlik beraberliğe ülke olarak ihtiyacımız var. Tanıtım günlerimize katılım sağlayan hemşerilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.SADIKOĞLU: HEMŞERİLERİMİZLE BULUŞMANIN MUTLULUĞU İÇİNDEYİZ
Malatya Tanıtım Günlerinin organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Malatya’nın tanıtımında önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğümüz ve İstanbul’da ki hemşerilerimize Malatya’nın bağını güçlü kılabilmesi adına MADEF’in 3 senedir yapmış olduğu Malatya Tanıtım günlerinden dolayı Yılmaz Durmuş ve yönetimine teşekkür ediyorum. İstanbul’da Malatya’mızı sevdirmiş bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Malatyalı hemşerilerim ile İstanbul’da buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı. 

GÜDER: AMACIMIZ DEĞERLERİMİZİ ANLATMAK
Battalgazi’nin değerlerini paylaşmak adına çalıştıklarını aktaran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Malatya Tanıtım Günleriyle özellikli amacımız; ülkemizin her bir köşesinde bulunan değerleri, güzellikleri diğer yerlerde ki insanlarla buluşturmak. Biz Malatya’mızda, Battalgazi’mizde bulunan değerlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. İstanbul’da olmak Türkiye’de olmak demektir. Battalgazi’mizde bulunan Arslantepemizi, Ulu Camimizi, Kervansarayımızı, Askerlik Müzemizi, İspendere Şifalı İçme Sularımızı sizlerle tanıştırmak için geldik. İnşallah Malatya’mızı İstanbul’da, Uluslar arası arenada Pazar gününün sonunda en güzel şekilde temsil etmiş oluruz. İnşallah sizleri de Battalgazi’mizde ağırlamaktan onur duyacağımı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.ÇINAR: YEŞİLYURT’UMUZUN GÜZELLİKLERİNİ SERGİLEYECEĞİZ
Yeşilyurt’un güzelliklerini İstanbul’a taşıdıklarını aktaran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bu yıl 3’üncüsünü düzenlediğimiz Malatya Tanıtım Günleri gerçekten coşkuyla tekrardan başladı. Malatya’mızın dinamiklerini, Malatya’mızın güzelliklerini burada 4 gün boyunca doya doya sergileyeceğiz. Bizler Yeşilyurt’tan Yeşilyurt’un güzelliklerini getirdik. Burada dolu dolu günler geçireceğiz. Malatya’dan buraya çıkartma yaptık. Malatya’mızın yöresel ürünlerinden, üzümünü, kayısısını, kirazını, cevizini, elmasını ve ilçelerimizin kültürel güzelliklerini sergileyeceğiz. Bu etkinliğin en önemli tarafı birlikteliği sağlaması. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl daha sistematik bir şekilde ayarlandı. İnşallah bu vesileyle daha iyi tanıtacağız” dedi.GÜRKAN: MALATYA DESTAN ŞEHRİN ADIDIR
Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Böyle bir organizasyonda bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Bu organizasyonda emeği geçen bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bütün İstanbullulara Malatya’dan saygı ve selam getirdim. Malatya medeniyetin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehrinin adıdır. Bu organizasyonun Malatya’ya da İstanbul’da yaşayan Malatyalılara da örnek olacaktır” şeklinde konuştu.

AĞBABA: DEĞERLERİMİZİ TANITMAK ÖNEMLİ
Malatya’nın değerlerinin önemsenmesi gerektiğini söyleyen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Malatya denince bu dönem akla Malatyaspor akla geliyor. Ben Malatyaspor’umuza başarılar diliyorum. Malatyaspor’a sahip çıkacağız. Malatya Tanıtım Günlerinde Malatya’mızın değerleriyle karşı karşıya kalacaksınız. Her ilçemizin değerleri var. Arslantepe Höyüğümüz var. İnşallah o da önümüzde ki dönem hak ettiği yeri bulur. Doğa güzelliklerimiz var. Bunları tanıtmak çok önemli. Kentimiz ürünleriyle, türküleriyle şarkılarıyla önemli. Biz Malatyalılar olarak değerlerimize sahip çıkamıyoruz. Bunu üzüntüyle karşılıyoruz. Bütün değerlerimize sahip çıkacağız. Değerlerimiz tartışılmamalıdır. Malatyalı olmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.ÇALIK: MALATYA DOĞDUĞUM İSTANBUL DOYDUĞUM YER
“Malatya doğudumuz yer İstanbul doyduğumuz yer” diyen AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur  Çalık, şöyle konuştu; “İstanbul bizim göz bebeğimiz. Malatya’da doğan, yetişen, büyüyen İstanbul’a gelen kardeşlerim biliyorum ki doğudukları şehir kadar İstanbul’a değer veriyor. Ben Malatyalı olmaktan onur duyuyorum. Malatya yıldızlar şehri. Malatya’da devlet adamı yetişir, siyaset adamı, ilim irfan adamı, sanatçı yetişir. Malatya Tanıtım günlerinde emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu sene çok daha büyük bir organizasyonla güzel işlere imza attı. Bu anlamda bizler birlik olacağız. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımızın olduğu bu dönemde birliğimizi dirliğimizi sonuna kadar devam ettirelim. Tekrardan emeği geçenlerden teşekkür ediyorum.”

TÜFENKCİ: MALATY İNSANI MÜCADELECİDİR
“Malatya insanı mücadelecidir” diyen Tüfenkci, “Malatya hepimizin ortak paydası. Malatya kardeşliğin, barışın hoşgörünün şehri. Malatya’da insan unsuru çeşitlilik gösterir. Ama hangi görüşte olursa olsun hep bir numara olmak isterler. Malatya mücadelecidir. Malatya Tanıtım Günleri’nde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdelanın kesilmesiyle 3. Malatya Tanıtım Günlerinin resmen açılmış oldu.

 

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner202

banner199