BİST
110477
ALTIN
275.921
DOLAR
5.8011
STERLİN
7.7507
EURO
6.4759

Malatya Tek Yürek

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Malatya'da anma programı düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte 15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’ye lanet okundu.

Malatya Tek Yürek

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Malatya'da anma programı düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte 15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’ye lanet okundu.

16 Temmuz 2019 Salı 17:28
Malatya Tek  Yürek

Valilik önü 15 Temmuz Meydanında düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam eden etkinlikte daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi Mehtaran Takımı sahne aldı.
Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk Havalimanındaki konuşması da sinevizyon eşliğinde meydana yansıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını tamamladıktan sonra etkinlik kaldığı yerden devam etti. İlk olarak protokol konuşmaları yapıldı.

GÜDER: BİZİM GÜÇLENMEMİZ BAZILARINI RAHATSIZ ETTİ


İlk olarak Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder konuştu. Güder, “Biz 15 Temmuz’da haçlının bin yıllık hesaplarını birkaç saatte boşa çıkardık. 15 Temmuz hain darbe girişimi sadece bir işgal hareketi değildi. Bir iç parçalanma planıydı. Çünkü ülkemizi bölmek istiyorlardı. Biliyorlardı ki Türkiye siyasi bağımsızlığını kazanmıştı. Türkiye ekonomik bağımsızlığını kazanmak için mücadele veriyordu. Türkiye askeri bağımsızlığını kazanmak için mücadele ediyordu. İşte biz bu konularda güçlendik. Bizim güçlenmemiz bazılarını rahatsız etti. Bu yüzden o gün bize tuzak kurmaya çalıştılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Rabbimin yardımıyla, aziz Malatyalıların desteğiyle bizler hep birlikte onların tuzaklarını başlarına geçirdik. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

ÇINAR: 7’DEN YETMİŞE HEP O YILANLARIN KARŞISINDA OLDUK


Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da şunları söyledi; “15 Temmuz’da güzel ülkemiz tarihinin en vahşi saldırılarından birine maruz kaldı. Cemaat adı altında çocuklarımızın beynini yıkadılar. Milletimizin milli ve manevi duygularıyla oynadılar. Bu alçaklar en sonunda milletin silahıyla milleti vurdu. FETÖ denilen sinsi terör örgütü karanlık yüzünü gösterdi ve 251 vatan evladını şehit etti. Binlerce kahraman gazimizi kadın, çocuk demeden yaraladılar. 81 Milyon Türk milletini günlere sürüklediler. Güçlü bir liderimiz olduğunu unuttular, cesur ve basiretli bir milletimiz olduğunu unuttular. Korkacağımızı sandılar. Sağa sola kaçıp sineceğimizi düşündüler. Silah sesini duyunca can derdine düşeceğimizi düşündüler. Yanıldılar. Çünkü ahmaklar her zaman yanılır. 7’den yetmişe hep o yılanların karşısında olduk.”

AVŞAR: TÜRKİYE’MİZ İSLAM’IN SON KALESİDİR
​​​​​​
MHP Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar da konuştu. Avşar, “Türk milletinin ne efsaneye ne de sahte kahramanlara ihtiyacı vardır. Çünkü tarihimizin her alanı destanlarla doludur. Bizin tarihe sığmayan sayısız kahramanlarımız var. Türk tarihimiz de kahramanlarımız tarafından yazılmıştır. İşte 15 Temmuz’da ihanet perdesinin yırtıldığı ama yeni bir destanın yazıldığı gündür. Bu darbenin en başta planlayıcısı İsrail ve ABD, yani Yahudiler ve Hıristiyanlardı. Bu cennet ülkemiz, Türkiye’miz İslam’ın son kalesidir. Türkiye’yi bölüp parçalarlarsa dinimiz İslam ve Müslümanlar yara alacaktır. Bu vatana hainleri aldıkları emir ile 15 Temmuz’da darbe girişiminde başladılar. Ama başarılı olamadılar. O gece milletimiz Türk’ün gücünü bütün dünyaya göstermiştir” ifadelerini kullandı.

KOCA: MALATYA’MIZDA AYRI BİR DESTAN YAZAN HEMŞERİLERİM İLE GURUR DUYUYORUM

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, konuşmasında şunları söyledi; “Hain darbe teşebbüsünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’mızda da ayrı bir destan yazan hemşerilerim ile gurur duyuyorum. Millet olmanın, vatanına, bayrağına,  devletine, dinine sahip çıkmanın nasıl olduğunu tüm dünyaya 3 yıl önce olabilecek en güzel şekilde göstermiş bir milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Hain FETÖ terör örgütü darbe hesapları yaptığında ülkemizi ele geçirmeye, bölmeye, parçalamaya niyetlendiğinde bu milletin ferasetini, basiretini, vatan sevgisini göz ardı etmişti. Allah’ın yardımıyla, Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğiyle, milletimizin direnişiyle bu hain teşebbüsü bertaraf ettik. İnşallah böyle bir şeye bir daha cesaret edemeyeceklerini çok iyi öğrenmişlerdir. Bunu çok güzel bir şekilde gösterdik. Aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

GÜRKAN: DARBENİN ESAS AMACI, GÜÇSÜZ, PARÇALANMIŞ BİR TÜRKİYE OLUŞTURMAKTI

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “15 Temmuz, sureti haktan görünüp bizi içten vurmak, bizim gibi düşünüp bizim gibi yaşadığını ifade edip ama bu memlekete tuzak kurmak isteyenlere bu milletin güçlü bir tokadı oldu. Bu diyar destanlar diyarıdır. Bu hain darbe teşebbüsünde Malatyalı hemşerilerim öyle bir tokat vurdu ki bir daha buna cesaret edip akıllarının ucundan bile geçirmeye cesaret edemeyecek duruma getirdi. Darbenin esas amacı, bu memleketin içerisine nifak tohumları ekip uzun yıllarca devam edecek iç savaş ve kardeşkanı akıtıp güçsüz, parçalanmış bir Türkiye oluşturmaktı. Ama Allah’a şükür milletimizin feraseti, iradesi hain darbe teşebbüsünü bertaraf etmeye yetmiştir. Bundan sonra da bu millet üzerinde hesap yapanların bir değil bin kere düşünmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

ÇALIK: O GECE CUMHURBAŞKANIMIZIN HAYATINA KAST ETMEK İSTEYENLER VARDI

Milletvekillerinden etkinliğe tek katılan AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık oldu. Çalık, “15 Temmuz’da Türkiye’ye karşı bir işgal girişimi yapıldı. Bunu milletim, devletiyle bütünleşerek destanlaştırdı. 15 Temmuz destanını milletimiz yazdı. O gün onları topları, tüfekleri vardı. Bizim yüreklerimiz vardı. Sizler o tanka nasıl tekme attıysanız, helikopterlere yerden nasıl kurşunlar yağdırdıysanız Rabbimin de yardımıyla darbe girişimini hep birlikte püskürttük. O gece Cumhurbaşkanımızın hayatına kast etmek isteyenler vardı. Bayrağımızı indirmek isteyenler vardı. O gece ezanımızı susturmak isteyenler vardı. Ama Malatyalılar ve bütün Türkiye ‘Başaramayacaksınız. Bayraklarımızı indiremeyeceksiniz. Ezanımızı susturamayacaksınız’ dedi. Ben bu yüreği ortaya koyan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

VALİ BARUŞ: TÜRKİYE'Yİ DÜNYA KAMUOYU GÖZÜNDE İTİBARSIZ HALE GETİRMEYE ÇALIŞANLAR

Vali Aydın Baruş, Türkiye'nin terörle başarılı şekilde mücadele ettiğini ancak ülkenin her geçen gün güçlenmesini hazmedemeyen şer odaklarının da bulunduğunu belirtti. "Türkiye'ye savaşla, bölücü terör maşasıyla boyun eğdiremeyeceğini anlayan şer güçleri bu sefer milletimizi içeriden vurmayı planladı" diyen Baruş, konuşmasını şöyle sürdürdü: "FETÖ denen terör örgütünü kullanarak seçimle gelmiş iktidarı ve devletimizin temel kurumlarını halkımızın gözünde örseleyerek, devletin kurumlarına olan güveni yok ederek bu amaçlarına ulaşmak istediler. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken telefonlarını dinleyen, MİT Teşkilatımıza baskın yapan, Gezi olaylarını ateşleyen, 17-25 Aralık yargı darbesini organize eden, MİT tırlarını Hatay ve Adana'da durdurarak mazlumlara giden yardımı teröristlere yardım olarak gösteren, devletin en gizli toplantılarındaki sırları ifşa eden, böylece Türkiye'yi dünya kamuoyu gözünde itibarsız hale getirmeye çalışanlar işte bu şer odakları ve bu odakların iş birlikçisi olan FETÖ'ydü." 

“MALATYALILAR 15 TEMMUZ’DA MİLLİ İRADESİNE SAHİP ÇIKTI”

Malatya’nın Milli İradenin her zaman yılmaz savunucusu olduğunu belirten Vali Baruş, “15 Temmuz gecesi de Demokrasi Mücadelesinin destana dönüştüğü en önemli noktalardan biri oldu. Malatyalılar, 15 Temmuz’da Devletine, Demokrasisine, Milli İradesine ve bu iradeyi temsil eden Liderine sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla; caddelere, meydanlara akan Malatyalı Kardeşlerimiz, Milletine kastetmeye niyetlenen hainlerin yüreğine korku saldı” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Aydın Baruş, TBMM Başkanı Mustafa Şentop adına Gazi Polis Memuru Ömer Faruk Koşar’a 15 Temmuz kahramanlık destanına ilişkin hediye verdi.
Program, Malatya Musiki Cemiyeti tarafından kahramanlık türküleri konseri ile devam etti. 

VUSLAT GAZETESİ

Son Güncelleme: 17.07.2019 11:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner202

banner199