Saadet Partisi Malatya İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

Saadet Partisi Malatya İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

10 Şubat 2019 Pazar 17:18
Saadet Partisi Malatya İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

CANBAY: MİLLİ GÖRÜŞÜN TEK TEMSİLCİSİYİZ
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, Saadet Partisi’nin Milli Görüş’ün tek temsilcisi olduğunu belirterek, hedef ve prensiplerini anlattı. Canbay, “Biz Milli görüş’ün tek temsilcisiyiz. Bizim temelimiz sevgi, şefkat ve kardeşliktir. Gayemiz bütün insanlığın mutluluğunu, saadetini temin etmektir. Buda ancak hak ve adalete dayalı bir düzeni kurmakla mümkün olacaktır. Bizimde bütün gayretimiz yeryüzündeki bu köle, sömürü, zulüm düzenini değiştirmek ve yerine hak ve adalete dayalı yeni bir dünyayı kurmaktır. Prensimiz şudur; müminler kardeştir. Hangi partiden, hangi kökenden olursa olsun bütün müminler kardeştir. Biz herkesin kardeşliğini esas alan bir zihniyete mensubuz, onu temsil ediyoruz. Bu kardeşliğimizi de pekiştirmek için bütün gücümüzle gayret gösteriyoruz.” Diye konuştu.

Her seçim döneminde bir beka sorununun gündeme getirildiğini ifade eden Canbay, bunun birlik beraberlikle çözülebileceğini söyledi. Canbay, “Bir ülkenin bekası ancak o toplumun birlik ve berberliğini sağlamakla olur. Eğer siz 80 milyonun kardeşliğini sağlayabiliyorsanız dışarıdan gelecek herhangi bir saldırıya, müdahaleye karşı kendi bütünlüğünüzü koruyabilirsiniz. Bu beka sorununu ancak birlik ve beraberlikle ortadan kaldırabilirsiniz. Siz eğer kendi oluşturduğunuz bir ittifakı meşru görür bunun dışındaki oluşumları da itham eder karalarsanız onlara da haksız ithamlarda bulunursanız asıl beka sorununu bu toplumu bölerek, kutuplaştırarak, kamplaştırarak bu beka sorununu da siz ortaya koyuyorsunuz.” Şeklinde konuştu.

MARASALI: VATANDAŞ NEZLİNDE KARŞILIĞI YOK
Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı da, Ak Parti’nin açıkladığı manifestoya değindi, manifestoda Saadet Partisi’nin tarif edildiğini söyledi. Marasalı, “15 yıldan beri iktidardalar. 15 yıldan beri yerel yönetimlerden ne kadar kaynak buldular? Bu kaynakları nerelere harcadılar ve ne kadar eser bıraktılar, bunların açıklamasını yapmıyor.   Sığındıkları şey ne? 1.si gönül belediyeciliği diyorlar. Ne mana ifade ediyor şahsen bilmiyorum. 15 seneden bu yana sadece seçim dönemlerinde garibanın elini sıkmışlar, bunu da bir lütuf olarak söylüyorlar. Biz garibanın elini sıkabiliyoruz diyorlar. Bununla büyüklüklerini ifade ediyorlar. Dolayısıyla vatandaş nezlinde bir karşılığı yok. Manifesto açıklıyorlar, manifestoyla adeta Saadet partisini tarif ediyorlar. Saadet partisinin dürüstlüğünden 1994 ruhundan bahsediyorlar. Bununda kendilerinde bir karşılığı yok. Çünkü giden gitmiştir, geçmiş olsun.” Dedi. 

Ak Parti’nin çamur siyasetine başvurduğunu iddia eden Marasalı, hükümeti sert bir dille eleştirdi. Marasalı, “Çamur siyasetine başvuruyorlar. Her seçim döneminde yapıyorlardı. Ama özellikle son 2 seçim döneminde vatandaşın şeref ve şahsiyetine dokunur şekilde yaptıkları için genel merkezimizden özür dileyerek onlara cevap vermek zorunda kalıyoruz. Eğer çamur siyaseti yapacak olsaydık Ergenekon sanığı, PKK sevdalısı, Abdullah Öcalan’ın has arkadaşı Doğu Perinçek gitti İstanbul’da Binali Yıldırım’ı destekleyeceğine söz verdi. Fotoğraflaştılar, kucaklaştılar, ayrıldılar. Şimdi biz buna bakıp Perinçek ile Binali Yıldırım kardeş oldu, komünist oldu bunu mu söyleyelim? Ya da başbakanlar içerisinde bugün terör örgütü liderliğiyle vasıflandırılan insanlarla fotoğrafı olan hiç kimse yoktur. Ama kendilerinin var. O zaman biz buna bakıp geçmişte teröristlerle beraberlerdi, bugünde teröristler onları mı destekliyorlar diyelim? Netanyahu’nun elini sıktıkları pozu paylaşıp İsrail Ak Parti’yi mi destekliyor diyelim? Yada geçmişte HDP ile Ahmet Türk’le Leyla Zana ile beraber oturdukları kanka oldukları zamanları konuşup çözüm sürecinde askerin ensesine tokat attırdıkları zamanı konuşup Ak Parti bu ülke de PKK’yı baş tacı yaptı mı diyelim? Ama çamur siyaseti yapmayacağız, bunun yerel seçim olduğunu unutmayacağız. Ya da kendi adaylarını 28 Şubat’ta rektörün yanında mı halkın yanında mı olduğunu sorgularsak evlerinden çıkamazlar. Bize bunları sorgulatmasınlar, adam gibi hareket etsinler.” İfadelerini kullandı.

Marasalı, Saadet Partisi’ni karalamaya çalıştıklarını, iftira attıklarını savunarak, Saadet Partisi’nin zulüm karşısında susmayacağını vurguladı. Marasalı, “En başından en altına kadar hepsi Saadet Parti’sine saygı duysunlar. Teslim olmamızı, görüşlerimizi ifade etmememizi istiyorlar. Zulüm karşısında susmamızı istiyorlar. Eğer zulüm karşısında susacaksak Cuma namazlarında adaleti, iyiliği ve akrabaya yardım eden ayeti orda okutmayın. Hem o ayeti orda okutacaksınız hem de zalimde olsa kafirde olsa onun hakkını hukukunu koruduğumuz için kardeşimize zalimlik yapma dediğimiz için bizi suçlayacaksınız. Bunu kabul etmiyoruz. Özellikle sakallı Hüsnü amcalarıma sesleniyorum. İster oy verin ister vermeyin bunu açıkça ifade ediyorum. Bana oy verecekseniz kendinize oy vereceksiniz, hizmet alacaksınız. Bana oy vermezseniz 2 gün adam yerine konulacaksınız, ondan sonra unutulacaksınız. Bize saygı duyun, aleyhimizde, gıyabımızda bize iftira atmayın. Mahşerde 2 elimiz yakanızda olur, iftiradan sakının.” Dedi.

2015 yılında Büyük Birlik Partisiyle ittifak yaptıklarını hatırlatan Marasalı, Saadet Partisi’nin görüşlerinden vazgeçmediği için vatan haini ilan edildiğini söyledi. Marasalı, “Bu vesileyle bir şey daha ifade etmek istiyorum. Biz 2015 seçimlerinde Büyük birlik partisiyle bir milli ittifak yapmıştık. Bize söylenen şuydu; efendim siz FETÖ ile işbirliği yaptınız. Nerden çıktı bu? Efendim büyük birlik partisi FETÖ’cü, onun genel Başkanı FETÖ’cü dediler. Şimdi Büyük Birlik partisi AK Parti’ye teslim oldu. Benim görüşüm, düşüncem yok dedi. İtirazlarımdan vazgeçtim, Genel başkanımın katillerinin hesabını sormuyorum dedi. Böylece Büyük Birlik Partisi vatansever oldu. Saadet Partisi görüşlerinden vazgeçmediği için vatan haini oldu. Hadi oradan! Aşağılık herifler sizi! Bunu niye bu kadar sert söylüyorum? İnsanın bazen narkozdan uyanabilmesi için 2 tokat yemesi lazım. O 2 tokadı atıyoruz ve halkımızın kendine gelmesini sağlıyoruz. İyilik yapıyoruz, narkozdan uyanmasını istiyoruz. Bunu her defasında ifade edeceğiz. 15 senede devletten ne kadar para geldi, vatandaştan ne kadar para toplandı, yapılan hizmetler ne kadar? Bunu bugünkü değerleriyle vuralım ondan sonra vatandaş elini vicdanına koysun götürsün oyunu kullansın. Bize verse de vermese de başımızın tacı.” şeklinde konuştu.

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.