Sahtekar Batı

Malatya Ortak Değerler Platformu tarafından Mısır'ın El-Ariş kentindeki Ravda Camisine yapılan terör saldırı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Platform Basın Sözcüsü Hüseyin Polat tarafından yapılan basın açıklamasında, “Batının hiçbir kutsalının olmadığını ve kelimenin tam anlamıyla sahtekâr olduğunu biliyoruz. Onların asıl amaçları, İsrail’in güvenliği ve en modern fabrikalarda ürettikleri silahlarını satmak, bizim üzerimizde denemek ve geliştirmektir” denildi.

Sahtekar Batı

Malatya Ortak Değerler Platformu tarafından Mısır'ın El-Ariş kentindeki Ravda Camisine yapılan terör saldırı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Platform Basın Sözcüsü Hüseyin Polat tarafından yapılan basın açıklamasında, “Batının hiçbir kutsalının olmadığını ve kelimenin tam anlamıyla sahtekâr olduğunu biliyoruz. Onların asıl amaçları, İsrail’in güvenliği ve en modern fabrikalarda ürettikleri silahlarını satmak, bizim üzerimizde denemek ve geliştirmektir” denildi.

28 Kasım 2017 Salı 10:29
Sahtekar Batı

Dünya istikbarının her gün İslam Dünyasında yeni oyunlar oynamaya, yeni tezgâhlar kurmaya devam ettiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
VURUN ABALIYA MANTIĞIYLA HER TÜRLÜ KÖTÜLÜĞÜ YAPIYORLAR
“Bundan dolayı her gün yeni, acı haberler almaya devam ediyoruz. Geçen Ekim ayında Somali’nin başkenti Mogadişo’da gerçekleştirilen katliamda 300’den fazlamasum insanın hayatını kaybetmesi zihinlerimizdeki bütün canlılığını ve etkisini korurken, geçen Cuma günü Mısır’ın el-Ariş kentinde, yeryüzünün en mukaddes yerlerinden biri olan Ravda Camii bombalanarak Cuma namazına giden 300’ün üzerinde Müslüman yine hayatını kaybetti. Sonra da eylemi, emperyalistler tarafından Müslümanlara yamanan bir örgüt üstleniyor ve artık İslam düşmanları vurun abalıya mantığıyla her türlü kötülüğü Müslümanlarla irtibatlandırmakta hiçbir sakınca görmemektedirler.” 
ONLARA GÖRE BÜTÜN KÖTÜLÜKLER İSLAM’DAN VE MÜSLÜMANLARDAN
“İslam coğrafyasında, özellikle CIA ve MOSSAD’ın cirit attığı bölgelerde yaşanan bu tür karanlık olaylar, insanın kanını dondurmaya devam ederken Allah’tan korkan, Ahiret inancına sahip hiçbir Müslüman’ın tasvip etmesi mümkün olmayan ve ancak vahşet diye nitelendirilebilecek bu olaylar üzerinden bu coğrafyanın insanları, Müslümanların kendilerini savunmalarına izin verilmeden her türlü cezaya, hakarete ve mahkûmiyete reva görülmektedir. Müslümanların kendi kendilerini yönetemeyecekleri iddiasıyla İslam topraklarından bir türlü ellerini çekmeyen emperyalistler, daha önce söyledikleri gibi, artık kendileri, düzenli ordularla gelip Müslümanlarla savaşmak yerine, besledikleri taşeron örgütler üzerinden kurdukları tezgâhlarla savaşmaktadırlar. Dünyanın jandarmalığına soyunan ve Dünyada hareket eden her şeyin kendisinden izin alması gerektiğini iddia eden Amerika, bölge insanına rağmen zorla iktidara taşıdığı cunta yönetimlerle birlikte, İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmek ve taş üstünde taş bırakmamak için baş müttefiki İsrail başta olmak üzere Orta doğudaki taşeronları ile el ele vererek her gün yeni çatışma zeminleri oluşturmaktadır. Uzun yıllardan beri zorla, kaba kuvvetle Müslümanların başlarına musallat ettikleri şeyh, kral, başkan, emir, velliyyulahd kısaca ülkeden ülkeye,  adı, unvanı, rütbesi değişebilen kuklaları marifetiyle, her gün yeni gerilimleri ve çatışmaları besleyecek politikalarını ve planlarını devreye sokmakta, istedikleri gibi bu coğrafya ile oynamakta, yer altı ve yer üstü zenginliklerimizi sömürmektedirler. Ancak onlara göre bütün kötülükler ise İslam’dan ve Müslümanlardan kaynaklanmaktadır.” 
TOP YEKÛN İNSANLIĞIN KURTULUŞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ
“Biz, bu bölgede yaşayan Müslümanlar ve Ortak Değerler Platformu olarak, Batının hiçbir kutsalının olmadığını ve kelimenin tam anlamıyla sahtekâr olduğunu biliyoruz. Onların asıl amaçları, İsrail’in güvenliği ve en modern fabrikalarda ürettikleri silahlarını satmak, bizim üzerimizde denemek ve geliştirmektir. Amerika başta olmak üzere, batılı emperyalistlerin, hiçbir zaman bölgede akan kanın durdurulması için çalışmadıklarını çok açık bir şekilde görüyor ve biliyoruz. Barış umutlarının canlandığı her an, yeni fitne tohumları ekmek için harekete geçiyor ve yeni çatışmaları körüklüyorlar. Bunlar, yüzyıllardır kardeşçe bir arada, birlikte yaşayan insanları birbirine düşürmek için var güçlerini kullanmaktadırlar. Bunun için, bizim zenginliğimiz olan etnik, mezhepsel veya sınıfsal farklılıklarımızı kaşıyarak, bu bölgelerin insanlarını birbirine düşürmek istemektedirler. Tıpkı birkaç gün önce bizim şehrimizde, Malatya’da yapmaya çalıştıkları gibi. Ortak Değerler Platformu olarak, şunu açıkça herkese ilan etmek istiyoruz: Yüzyıllar boyunca, bu coğrafyada beraber yaşayan insanlar olarak, bizim birbirimizle bazı problemlerimiz, farklılıklarımız olabilir. Fakat bunlar, bizim için kesinlikle ayrışma ve çatışma nedeni olamaz. Biz asırlardır sahip olduğumuz ortak değerler etrafında bütünleşen ve birlikte yaşayan bir İslam toplumuyuz. Ancak, biz hiç kimseye din dayatmadık ve dayatmayız. Ayrıca biz, Emperyalistler gibi, kendi kurtuluşumuzu, başkalarının ölümünde görmüyoruz. Biz, top yekûn insanlığın kurtuluşu için çalışıyoruz.” 
NEFRETLE TEL’İN EDİYORUZ
“Bu vesileyle Ortak Değerler Platformu olarak, Mısır’daki menfur olayda ve daha önceki benzeri olaylarda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Rabbimizden rahmet ve mağfiret, tüm İslam ümmetine baş sağlığı diliyoruz. Bu eylemlerin arkasındaki odakları ve uygulayıcılarını nefretle tel’in ediyoruz. Rabbimiz, vefat edenlerin yakınlarına sabr-ı cemil, bizlere de şuur ve bilinç nasip etsin. Cümlemizi, bilerek veya bilmeyerek, müstekbirlerin değirmenine su taşımaktan, zalimlerin ekmeğine yağ sürmekten, onların amaçlarına hizmet etmekten muhafaza etsin.” 

VUSLAT GAZETESİ

Son Güncelleme: 28.11.2017 10:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner213

banner214