“Tarihte Benzerine Az Rastlanan Bir Zulüm”

Malatya Ortak Değerler Platformu tarafından, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı zulüm kınandı. Platform adına konuşan Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, “Çin, Türkistan'daki Müslümanlara tarihte benzerine az rastlanan bir zulüm, işkence ve soykırım uyguluyor” dedi.

“Tarihte Benzerine Az Rastlanan Bir Zulüm”

Malatya Ortak Değerler Platformu tarafından, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı zulüm kınandı. Platform adına konuşan Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, “Çin, Türkistan'daki Müslümanlara tarihte benzerine az rastlanan bir zulüm, işkence ve soykırım uyguluyor” dedi.

11 Ocak 2019 Cuma 17:38
“Tarihte Benzerine Az  Rastlanan Bir Zulüm”

HABER: MEHMET KILIÇ 

Anadolu Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şubesinde yapılan basın açıklamasına çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Basın açıklamasını Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat okudu.

“MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ KATLEDİLİYOR”

Modern Dünyanın bir kısmının Müslümanlara zulmettiğini, bir kısmının da sessiz bir şekilde seyretmeye devam ettiğini ifade eden Polat, “İşte Maoist Çin, Doğu Türkistan’daki masum, Türk kardeşlerimize büyük bir zulüm gerçekleştiriyor ve tüm dünya eli kolu bağlı seyrediyor. Çin, Türkistan'daki Müslümanlara tarihte benzerine az rastlanan bir zulüm, işkence ve soykırım uyguluyor. Orada sahipsiz, kimsesiz Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor, dini değerler ayaklar altına alınıyor, kardeşlerimizin şeref ve izzetleri ile oynanıyor. Anne ve babalar zindanlara atılıyorlar. Anneler çocukların çaresiz bakışları karşısında çeşitli işkencelere ve tecavüzlere maruz bırakılıyorlar. Gençlere olmadık işkenceler yapılıyor. Hayatlarını imana ve ilme adayan, Komünizm cehaletinin önüne set olma çabasında olan âlimler, zindanlarda haddi hesabı olmayan işkencelerle şehit ediliyorlar” dedi.

“SÖZDE İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI TEK BİR SES ÇIKMAMAKTA”

Müslümanların kutsallarının ayaklar altına alındığını belirten Polat, şunları söyledi; “Mabetler yakılmakta, Kur'an-ı Kerime hakaret edilmekte, evler ve okullar yakılmakta, yıkılmaktadır. 15 yaş üstü gençler toplu bir şekilde katledilirken, sözde insan hakları, eşitlik, özgürlük havarisi modern dünyadan tek bir ses çıkmamaktadır. Birleşmiş milletlerin son verilerine göre; şu an Çin zaliminin, kırsal kesimlerde etrafını duvarlarla örmüş olduğu 39 kampta bir milyona yakın Müslüman esaret altında tutulmaktadır. Kamplarda yüz binlerce genç çirkin muamelelere maruz bırakılmakta, erkeklerin sakal bırakmalarına, namaz kılmalarına, Kur'an okumalarına ve kadınların örtünmelerine müsaade edilmemektedir. Zorla içki içirilen esirlere, 'Ben Allah'a inanmıyorum ve İslam dinini kabul etmiyorum.' türünden belgeler imzalatılmaktadır. Rasûlallah (s.a.v)’in bildirdiği, “küfrün tek millet olduğu” hakikati, 14 asırdır, bu dinin düşmanları tarafından bizzat ispatlandı, ispatlanıyor. İşte Arakan, işte Türkistan, işte Yemen, Afganistan, Mısır, Suriye, Filistin, Irak bilmem ki, nereyi zikretsek? Nereye baksak, nereyi ansak kan, katliam, gözyaşı, figan ve felaket. Hangi yürek dayanır bu zulümlere? Evet, sözüm ona, uygar batının ve doğunun vicdansız, acımasız, merhametsiz yürekleri hiç tınmıyor, gözleri hiç görmüyor, kulakları hiç duymuyor. Hatta aralarında için için sevinenler bile olabilir. Peki, basit bir soru; hal böyle iken, bunlara insan denebilir mi? Bu zulmü yapanlar, yaptıranlar, onaylayanlar, bir takım dünyevî menfaatler uğruna susanlar insan olabilir mi? Bu nasıl izah edilebilir? Aman ya Rabbi! Bu ne vicdansızlık? Bu ne çifte standartçılık? Nerede insan hakları dernekleri? Nerede demokrasi, eşitlik, özgürlük havarileri? Nerede bir kedi, bir köpek, bir balık, bir kuş için dünyayı ayağa kaldıran hayvan hakları dernekleri? Size sormak istiyoruz. Bu insanlara yapılanları az bulduğunuz için mi sesiniz çıkmıyor? Yoksa onların hak ettiklerini mi düşünüyorsunuz? Yoksa suskunluğunuzun bilmediğimiz başka nedenler mi var? Burada herkesin bilmesi gereken en önemli husus şudur; aslında zalimi güçlü yapan diğer insanların sessizliğidir. Ve zalim herkesin ortak düşmanıdır, çünkü fırsat bulduğunda bu yaptıklarını herkese yapacaktır. Yani bir gün herkese sıra gelecektir”

“21. ASIRDA İNSANLIĞIN ALNINDA KARA BİR LEKEDİR”

Ortak Değerler Platformu olarak yapılan bu zulmü nefretle kınadıklarının altını çizen Polat, ”başta devlet yetkilileri olmak üzere insan olduğunu iddia eden herkesi, sivil ve resmî kurum ve kuruluşları bu zulme, bu vahşete karşı durmaya, bu konuda sesini yükseltmeye davet ediyoruz. Bu, kelimenin tam anlamıyla vahşettir. 21. asırda insanlığın alnında kara bir lekedir.  Eğer bu zulmü ortadan kaldırmak için harekete geçmez, en azından duamızla mazlumun yanında olduğumuzu göstermezsek ve mazlumun engelsiz duası gayretullaha dokunursa, gelecek olan azap, aramızdan sadece zulmedenlere dokunmakla kalmaz. Ya Rabbi! Mazlumları zalimlerin ellerinden sen kurtar. Ya Rabbi! Kana, gözyaşına doymayan, mazlumların feryatlarından zevk alan tüm insanlık cellâtlarını sen mahf-u perişan eyle, Ebu Lehebin iki elini kuruttuğun gibi, mazlumlara o işkenceleri yapanların ellerini de kurut diye yalvarıyor ve hepinize katılımlınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

VUSLAT HABER

Son Güncelleme: 12.01.2019 12:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MEHMET 2019-01-14 10:44:39

ÇOK ŞÜKÜR MÜSLÜMANLAR SES VERİYOR İNŞAALLAH DAHA FAZLA SES ÇIKAR