Bazı aklı geçmişte kalmış İslamcılar diyor ki; "Ak Parti'nin Müslümanlara getirdiği özgürlük ve rahat hareket etme ortamı bizi geriye götürdü. Eskiden İslamcılar daha samimi ve daha çok heyecan sahibiydiler."

Sakın tembelliğinizi bu düşüncenizle örtmek istiyor olmayasınız. Ne yani, "Yarabbi! Başımıza zalimleri getir de bize eziyet etsinler, bizde böylece adam olalım" mı diyecektik. Yahu Habeşistan'a hicret edenler oraya niçin hicret ettiler? Dinini güvenle yaşayacak, tebliğ edecek bir ifade özgürlüğü vardı da onun için. Yani onlara göre "adalet" demek bu demekti. Yoksa Mekke'deki zina kurumları, faiz müessesesi ve küfrün hâkim oluşu orada da vardı.

Yok, efendim eskiden başörtülü kızlar daha samimiydi, şimdi ise başörtüsünün şekli ve anlamı kalmamış, değişmiş. Doğru öyleydi, öyle oldu. Peki, kim bu kızlar? Bunlar bizim kızlarımız, bacılarımız, akrabalarımız değil miydi? Uzaydan mı geldiler. Onlar başörtüsünü anlamsızlaştırdıklarında siz neredeydiniz? A pardon doğru, siz kendinizi değil başkalarını şikâyet etmekle meşguldünüz.

Kızlar üniversiteye alınmıyorken durumları daha iyiydi! Ne yani adam iktidara gelmiş, elinde zamanla imkân oluşmuş ve yasağı kaldırmış. Şimdi çıkıp yasağı kaldırmayaydın mı diyeceğiz. Hatta ikna odalarında kızlarımıza baskı yapın, psikolojileri bozulsun böylece sabırları gelişip imanları daha kâmil olsunlar mı diyecektik.

Kur'an Kursları ve İmam Hatipler bir bir kapanıyordu. Sakın açmayasın biz böyle daha iyi oluruz mu diyecektik. Yahu bu nasıl bir mantık, nasıl bir bakış, doğrusu ben anlayamıyorum. Eğer dediğiniz gibi olduysak ve öyle olduk zaten, suç başkalarının değil önce biz Müslümanlarındır. Yahu anlayın artık bu bizim sorunumuz, başkalarının değil.

Firavunun zulmünden dolayı Musa(as)'ın, İsrailoğullarını Mısır'dan çıkarışını anlarız, anladık. Peki ya Firavun zulmeden biri olmasaydı ne olacaktı. Olayı hiç tersten okudunuz mu? Musa(as) yine Mısır'dan çıkacak mıydı? Kıyası neye göre yapıyorsunuz? Mekkeli müşrikler, Müslümanlara zulmetmeseydi, Müslümanlar Medine’ye hicret eder miydi? Allah aşkına söyleyin. Doğru tercih Ebu Talib miydi yoksa Ebu Cehil miydi? Necaşinin ülkesi mi yaşanmaya daha elverişliydi yoksa Taif'in merhametsiz sahipleri mi? Elbette ki doğru olan kendi davet ve tebliğ çalışmasına engel olmayanı tercih etmekti. Üstelik tercih yapılanın Müslüman olmasına da gerek yok. Adil olsun, ifade hürriyeti, tebliğ ve davet özgürlüğü versin yeter.

Artık boşuna suçlu kim diye arayıp durmayın. Çünkü suçlu biziz. Muhammed İkbal iş olsun diye "kaçın Müslümanlardan, sığının İslam’a" diye çığlıklar atmamış. Hem insanlara hakkı anlatmadık hem de bunlara ne oluyor diye suçlayıp durduk. İlmi, yaşamak için değil onunla ekmek parası kazanalım diye öğrendik. Kur'an okurken bile bütün çabamız anlamak için değil, tezlerimize delil bulmak ve karşı tarafı çürütmek içindi. Sonrada çıkıp pişkin pişkin "hiç ahlak-iman kalmamış" diye kendimizi temize çıkarmanın yollarını arıyoruz.

Kimse kimseyi kandırmasın. Benim bugün ev ev dolaşıp tebliğ ve davette bulunmamı engelleyen sadece ve sadece nefsimdir. Nostalji yapacağınıza kalkın ve bireyler yapın. 15 yılınızı şikâyet etmekle geçirdiniz. Bu rehavet ortamı dediğiniz zamanda öyle çalışanlar var ki, 'Allah onların eksikliğini vermesin' dillere destan. Maalesef yanıldınız ve yenildiniz. Allah'ın dar zamanda bizi imtihan edip elek üstü olanları tespit ettiğini, rahatlık ortamında da aynen imtihan edip yine eleğin üstündekileri tesbit edeceğini unuttunuz.

Elbette Hz.Ömer'in adaletinin tecelli ettiğini savunduğumuz yok. Fakat seküler ve laik bir rejimde baskı ve zulümle daha iyi olacağımızı nerden çıkarıyorsunuz. Her türlü iktidarla sınanacağımızı bilmeniz gerekmiyor muydu? Yarın Allah bize sorduğunda ne yaptın diye, "Yarabbi, Ak Parti iktidara gelince herkesi bir rehavet sardı da kimseye bir şey anlatamadık" demeyesiniz. Belki de Allah'ın o gün söyleyeceğini ben şimdi söylüyorum. Allah aşkına söyleyin. Siz ne yapmak istediniz de ve nasıl samimice yaşamak isteğinizde Ak Parti buna engel oldu?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner156

banner155