“50 Yıl Sonra Arapgir’de Sol İktidar”

Vuslat TV’de Perşembe akşamları yayınlanan Medya Analiz programının bu hafta konuğu Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu oldu. AK Parti’den istifa edip CHP’den aday olup seçilmesini eleştirenlere cevap veren Başkan Cömertoğlu, “Şu kadar oy aldık diyenler kimin oyuyla seçildiler, partileri kaldırın bakalım kim ne kadar oy alıyor görelim. 50 yıl sonra Arapgir’de sol bir parti iktidar olmuşsa oturup düşünsünler” dedi.

“50 Yıl Sonra Arapgir’de Sol İktidar”

Vuslat TV’de Perşembe akşamları yayınlanan Medya Analiz programının bu hafta konuğu Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu oldu. AK Parti’den istifa edip CHP’den aday olup seçilmesini eleştirenlere cevap veren Başkan Cömertoğlu, “Şu kadar oy aldık diyenler kimin oyuyla seçildiler, partileri kaldırın bakalım kim ne kadar oy alıyor görelim. 50 yıl sonra Arapgir’de sol bir parti iktidar olmuşsa oturup düşünsünler” dedi.

18 Kasım 2019 Pazartesi 11:17
“50 Yıl Sonra  Arapgir’de Sol İktidar”

GAZETECİLER SORDU, BAŞKAN CÖMERTOĞLU CEVAPLADI
Ökkeş Cerit’in moderatörlüğünü yaptığı program Arapgir’de bulunan tarihi mekan Millet Han’dan canlı olarak yayınlandı. Programda Başkan Cömertoğlu, Selam Medya Genel Müdürü Lütfi İnan ile gazeteciler Duran Özkan, Sinan Cavlak ve Bülent Yalvaç’ın sorularını cevapladı.

“PARTİLER BİR ARAÇTIR, HİZMET AMAÇTIR”
İki dönem AK Parti’den Arapgir Belediye Başkanı seçilen Cömertoğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde neden CHP’den aday olduğunu anlatıp, seçildiği günden bu yana geçen 7,5 ayı şu şekilde değerlendirdi; “On yıl nasıl geçtiyse, 7,5 ay da o şekilde uğraşarak, çabalayarak, hizmet ederek geçti. Ancak şunu net ifade edebilirim 7,5 ay özgürlüklerle geçti. CHP’den belediye başkanı seçilmem bende ve ekibimde bir değişikliğe sebep olmadı. Hizmet anlayışımız aynı, değişen bir şey yok. Partiler bir araçtır, hizmet amaçtır. Partisel davrananlarla pek uyuşmuyoruz, ama parti üstü duranlarla işini, milletin emanetini en iyi şekilde yapanlarla yüzde yüz uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Ben sadece bana oy verenlerin değil Arapgir’in yüzde yüzünün belediye başkanıyım. Parti dediğimiz bizi yük olmaktan kurtarmalı. Ne millete yük etmeli bizi, ne de kendine yük almalı. Benim sloganım şudur; biz yük olmayacağız, yük alacağız”“50 YIL SONRA ARAPGİR’DE SOL BİR PARTİ İKTİDAR OLMUŞSA OTURUP DÜŞÜNSÜNLER”
AK Parti’den istifa edip CHP’den aday olup seçilmesini eleştirenlere cevap veren Başkan Cömertoğlu, “Ben ehlisünnet çizgisinde olan bir adamım. Herkesin bildiği bir adamım. Dün sağ taraftaydım, bugün sol taraftayım ne olacak! Ne değişti benim için? Benim için çok şey değişti, anlasınlar bunu. Eğer kısır kalıplar arasında hizmet üretilmeye çalışılıyorsa bunun adı sömürüdür. Bütün belediyeler kaynak yetersizliğinden iş yapamıyor, borç batağına saplanıyor. İşte burada siyasi dengesizlik ortaya çıkıyor. Tepeden atama usulüyle gelen, kaynak kullanımını bilmeyen, kaynak üretimini bilmeyen, kimin adına orada oturduğunu bilmeyenler, kapısında bekletip sonrada azarlayan ve kendisini küheylan bilenlerin desteğiyle oralardalar. Onlar kimin onayıyla oralara geldiler. Şu kadar oy aldık diyenler kimin oyuyla seçildiler, partileri kaldırın bakalım kim ne kadar oy alıyor görelim. 50 yıl sonra Arapgir’de sol bir parti iktidar olmuşsa oturup düşünsünler” dedi.

“PARTİSEL BELEDİYECİLİKLER GRUPLAŞMADIR, MENFAATLEŞMEDİR”
Parti teşkilatlarının belediye başkanlarına müdahale etmesi konusuna değinen Başkan Cömertoğlu, “Biz belediyeler olarak kamu kaynağı kullanıyoruz. Bu kaynağı da kanunlarla kullanıyoruz. Belediye başkanının yetkisi bellidir. Ama vatandaş bunu böyle bilmiyor. Başkan isterse olur düşüncesinde vatandaş. Öyle değil işte. Bunu bu hale benim emek verdiğim yıllarca su taşıdığım parti getirdi. Liyakat ve adalet ilkesini bir kenara koyup sadakat ve benim adıma orada durur anlayışı işte bugün AK Parti’yi bitiriyor. Biz AK Parti’ye karşı mücadele vermiyoruz, AK Parti’nin içindeki menfaatçilere karşı mücadele veriyoruz. Ben on yıl boyunca AK Parti’den belediye başkanlığı yaparken de iyiye iyi, kötüye kötü dedim. Şimdi CHP’den belediye başkanıyım, aynı şeyleri burada da yapıyorum. Ben millet adına bu işi yapıyorum. Biz satın alınacak bir varlık değiliz. Sonuçta kendi birikimimizi bir parti organizasyonuyla millete hizmet olarak sunuyoruz. Partisel belediyecilikler gruplaşmadır, menfaatleşmedir. Hangi parti olursa olsun bu böyledir. CHP genel başkanım talimatı verdi, bir kişiyi bile teşkilat gönderirse onu işe almayacaksın diyor. Öbürü ne diyor? İŞKUR’dan alınacak işçiyi bile bizim verdiğimiz listeye göre alacaksın. Eğer almazsan işinden olursun diyorlar bir müdüre. İşte geldiğimiz nokta burası” şeklinde konuştu.

“AHDE VEFA DEDİĞİMİZ MİLLETE VEFADIR PARTİYE VEFA DEĞİLDİR”
13 Kasım 2019 Çarşamba günü Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaşanan olaya da değinene Başkan Cömertoğlu, “Marifet iltifata tabidir. Kalkıp kimseye riyakarlık yapacak değiliz. Zaten en başta siyasetin riyakârlardan temizlenmesi lazım. Kimseyle çatışarak bir yerlere gidilmez, çatışmanın kazananı olmaz. O günkü meclis toplantısında ortaya konulan gündem maddeleriyle ilgili konuşacak bir şey görmedim. Oylamamız gereken maddeleri oyladık. Bir teşekkür etmek için söz aldım ve ilçemizde yarım kalan işlerin bu dönem daha hızlı bir şekilde tamamlandığını ifade ederek Selahattin başkanıma ve ekibine teşekkür ettim. Ben eski belediye başkanlarına atıfta bulunmadım, çatışmadım. Şöyle ki ben Ahmet başkanımla da gayet uyumlu çalışan bir ilçe belediye başkanıydım. Selahattin başkanımı seviyorum, on yıldır bana ağabeylik yapmıştır. Şuan başka partilerden olabiliriz ama bu abi kardeş ilişkimiz devam ediyor. Ortada bir hizmet varsa ben tabiî ki teşekkür ederim. Bu teşekkür ile kendi partisinden birinin dışa vurmuşluğu siyasetteki tıkanmanın gerçek kaynağıdır. Ahde vefa dediğimiz millete vefadır, partiye vefa değildir” dedi.


 

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakan Mert 2020-08-13 18:17:23

Dürüst insanlara ihtiyaç var. Bravo Başkan...

banner213

banner214