“Boşuna Emek Harcamasınlar”

Vuslat TV’de Cuma akşamları yayınlanan Gündem Özel programının bu haftaki konuğu AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca oldu. Merve Karadağ Doğan’ın moderatörlüğünü yaptığı programda soruları cevaplayan Koca, Malatya gündemine dair merak edilenleri yanıtladı.

“Boşuna Emek Harcamasınlar”

Vuslat TV’de Cuma akşamları yayınlanan Gündem Özel programının bu haftaki konuğu AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca oldu. Merve Karadağ Doğan’ın moderatörlüğünü yaptığı programda soruları cevaplayan Koca, Malatya gündemine dair merak edilenleri yanıtladı.

09 Aralık 2019 Pazartesi 12:30
“Boşuna Emek Harcamasınlar”

“TÜM KONULARA GENİŞ BİR KATILIMLA AÇIKLIK GETİRELİM İSTEDİK”
Basın mensuplarıyla uzun bir zaman bir araya gelemedikleri için bir basın toplantısı düzenlediklerini ancak toplantıda dikkate değer konuların konuşulmadığına dair eleştirilere maruz kaldığını kaydeden Koca, “24 Haziran seçimleri ile göreve başladım.  24 Haziran ve sonraki süreçler oldukça yoğun geçtiği için basın mensuplarıyla bir araya gelme fırsatı bulmadık. Basınla diyalogda bulunulmuyor eleştirileri almaya başladık. Bizde bu eksikliği gidermek adına basın mensuplarımızla bir araya geldiğimiz programı düzenledik. Yine Vuslat Tv’nin Ana Haber Bültenine konuk olduğumuzda yaptığımız açıklamalar sonrasında bir takım eleştirilerin hedefi olduk.  Tüm konulara, istişare ortamında, geniş bir katılımla açıklık getirelim istedik.  Bundan sonraki süreçte bu tarz toplantıları periyodik olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Toplantı sonrasında bize yöneltilen eleştirisel haberleri gördüm, toplantının bir sohbet havasında olmasını arzu ettik. Ama kameraların sürekli açık olması, ses kayıt cihazlarının sürekli kayıt alması ortaya bu sonuçları çıkardı.  Arkadaşlarımız açık yüreklilikle sorularını yöneltti, bizde samimi olarak cevaplarımızı verdik” dedi.

“NEZAKET ÇERÇEVESİNDE ELEŞTİRİYE HER ZAMAN AÇIĞIZ”
Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, Numan Kurtulmuş ziyareti sırasında STK temsilcileriyle yapılan toplantı sırasında yapılan eleştirilere değinerek,“Partimizin önemli isimleri Malatya sık sık ziyaretler düzenliyorlar. En son olarak partimizin iki numaralı ismi Sayın Numan Kurtulmuş, şehrimize geldi. İki gün boyunca geniş katılımlı programlara imza attı. Bu toplantıların beklide en geniş katılımlısı olan STK temsilcileriyle bir araya geldiğimizde eleştirilere maruz kaldık. Bizim herhangi bir endişemiz, çekincemiz olsaydı böyle kapsamlı bir toplantıyı tertip etmezdik.  Basınla bir araya geldiğimizde de söyledim. Biz her zaman eleştiriye açık olmalıyız. İftira hakaret ve kişilik haklarına saygısızlık olunmadığı sürece, nezaket çerçevesinde eleştiriye her zaman açığız. Birilerine gönderme yapıldığına dair söylemler oldu. Ben kendi adıma konuştum.  Hizmet alamama, yetkililere ulaşılamaması gibi tepkiler geldi. Bizlere sarı kart gösterildi. Halbuki bir Büyükşehir Belediye Başkanının birtakım işleri var. Yerine getirmesi gereken sorumlulukları var. Büyükşehir Belediye Başkanına bazen ulaşma konusunda sıkıntı çekilebilir. Bu gibi durumları anlayışla karşılamak lazım. Taleplerin anında yerine getirilmesi gibi bir beklenti yaygınlaştı. Bu anlamda hemşerilerimizden anlayış bekliyorum. Ortama uygun olmayan bir şekilde sarı kart gösteriyoruz gibi bir ifade ile eleştiri getirildi. Hizmet alınamadığı söylendi.  Belediyelerimiz yoğun bir gayret içerisinde çalışıyorlar.  Şu anda birçok ilçemizin yol altyapı problemi tamamlanma aşamasına geldi.  Birkaç ilçemizde eksiklerimiz var. 2020 yaz sezonunda da geri kalan eksikleri tamamlamış olacağız. Eksiklerin hepsini bir anda tamamlanması mümkün değil ancak elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  717 mahallemiz var. Mahalleler, yerleşim merkezleri bir de bunlara bağlı mezra dediğimiz küçük küçük yerleşim bölgelerimiz bulunuyor. Onların hepsinin yol, içme suyu, kanalizasyon gibi talepleri ve ihtiyaçları var.  Tümünün birden aynı anda karşılanması teknik olarak da mümkün değil, maddi anlamda da” ifadelerini kullandı.
 
“BİZE ULAŞAMAYAN HİÇBİR HEMŞERİMİZ OLMAMIŞTIR”
Kendilerine ulaşılamadığı yönün deki eleştirilere açıklık getiren Koca,” Partiye gelen hemşerileriniz yoğunluğu görüyorlar.  Günlük 150 hemşerimizle görüşüyoruz, 250’ye yakın telefon görüşmesi yapıyoruz.  Buna rağmen ulaşamayan hemşerilerimiz tabi ki olabilir. Bizim ilçe teşkilatlarımız da var. Uzak mahallelerdeki hemşerilerimiz bağlı bulundukları ilçe teşkilatları ile irtibat kurarsa taleplerini bize ulaştırma imkanına daha çabuk sahip olabilirler.  AK Parti teşkilatı olarak oturmuş, kurumsal kimliğe sahibiz.  Bize ulaşmak isteyip de ulaşamayan hiçbir hemşerimiz olmamıştır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“BAZI ARKADAŞLARIMIZ BOŞUNA EMEK VE MESAİ HARCAMASINLAR”
Malatya’da kongre sürecini başlattıklarını kaydeden AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, “Delege seçimlerinde oy kullanacak partililerimizin tespiti tamamlandı. Şubat ayının sonu gibi ilçe kongrelerini başlayacağız.  İlçe kongrelerimizi Haziran sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Ağustos itibariyle de İl Kongrelerimiz başlayacak. Hangi ilin kongresinin hangi tarihte yapılacağı şuan için belli değil ancak Kasım ayı sonuna kadar il kongrelerini gerçekleştirmiş olacağız. İl kongrelerini tamamlandıktan sonra da 2020'nin sonu ya da 2021’in ilk aylarında büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Ak Parti büyük kongresinde gerçekleştireceğiz.  İlçe başkanlıklarımıza, il başkanlığımıza aday olmayı düşünen arkadaşlarımız mutlaka var ve olmalı da bu durum bizleri Ak partililer olarak bizleri mutlu ediyor.  Ak Parti'de siyaset yapmanın revaçta olduğunu görmek, siyaset yapılacak ilk adresin Ak Parti olduğunun kabul edildiğini görmek bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. Kongre dışında beklentisi olan arkadaşlarımız varsa eğer onlar üzülecekler dedim.  Çünkü bu kongre sürecinde teşkilat başkanlığımız bir takım çalışmalar yaptı. Teşkilat başkanlığı çalışmalarında başkanlarımız kendilerine farklı görevler verildiği için il başkanlıklarından ayrıldılar. Boşluklar atamayla dolduruldu. Malatya'da da böyle bir değişiklik beklentisi varmış gibi bir hava oluşturuldu.  Biz bu havanın boşuna olduğunu ifade etmeye çalıştık. Şunu ifade etmek istiyorum bizler görev adamıyız bize ne görev verilirse başımız üstüne der en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırız.  Partimize elimizden geldiğince katkı sağlamaya gayret edeceğiz. Kaderde ne varsa onu göreceğiz ancak ortada hiçbir şey yokken böyle bir beklenti içerisinde girilmesini doğru bulmuyorum.  Bazı arkadaşlarımızın üzüleceğini bu nedenle söyledim. Bazı arkadaşlarımız bu tür işlere niyetlenerek kendilerini de etrafı da boşuna yormasınlar, boşuna emek ve mesai harcamasınlar” sözlerini kaydetti.

2023 YILINDA TÜRKİYE’DE Kİ ÖRNEK İLLERDEN BİRİ OLACAĞIZ”

Malatya’da devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı İhsan Koca sözlerine şöyle devam etti.

“Yürütülen çalışmalar tabi ki çok kapsamlı, hepsine değinmemiz imkansız ancak bazılarından bahsedecek olursak, Pütürge de ihtiyacımız çok yaklaşık 300 civarında mezradan bahsediyoruz. Pütürge de onların hepsinin ihtiyacının bir yılda karşılanması yerine getirilmesi mümkün değil, bazı ilçelerimizde büyük oranda eksikler tamamlandı ancak Pütürge'de eksiklerimiz biraz daha fazla olabilir.  Akçadağ'da, Kale’de eksiklerimiz var. Arapgir, Arguvan, Hekimhan ve Darende’de ihtiyaçlar büyük oranda karşılandı.  Büyükşehir Belediyemiz tarafından lisanslı kayısı deposu ve borsa binası olarak düşünülen yaklaşık 100 milyon TL tutarında bir yapıdan bahsediyoruz. Yine Büyükşehir belediyemiz iştirakiyle kongre fuar merkezi temeli atıldı.  Bunlar büyük yatırımlar hem de ekonomik anlamda tasarruf tedbirleri uygulanırken hayata geçirilmeye çalışılan projeler. Hemen hemen tüm ilçelerimizde Büyükşehir belediyemizin ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Maski yatırımlarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'nin yanında ilçe belediyelerimiz de çok ciddi gayretler sarf ediyor. İlçe belediyeleri kendilerinden beklenen performansın çok daha fazlasıyla ihtiyaçları giderme anlamında faaliyet gösteriyorlar. İnşallah 2020 ve sonrasında bu çalışmaların çok daha gözle görünür hale geldiğini hep beraber yaşayacağız. 2023 yılında belki Türkiye'de ki örnek illerden biri olacağız. Şöyle bir gerçek de var artık refah seviyemiz yükseldikçe beklentileriniz ve ihtiyaçlarımız da çeşitleniyor.”
“GÖREV ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”
Ak Partinin kuruluş aşamasında yer alan partilileri unutmadıklarını Koca, “Parti kurucularımızı, beraber görev yaptığımız arkadaşlarımızı zaman zaman ziyaret etmeye çalışıyoruz. Onların tecrübelerinden fikirlerinden varsa eleştirilerinden istifade etmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte biraz daha onlardan faydalanma yoluna gideceğiz. En yakın arkadaşlıklarımı, dostluklarımı ben partide kazandım kuruluşundan bugüne partide tanıdığım ve dostluğumu devam ettirdiğim çok arkadaşım oldu.  Önümüzdeki dönemde de ben tekrar görev almak istiyorum diyen arkadaşlarımız olursa oturur konuşuruz.  Partimizin kuruluş aşamasından bu yana görev alan arkadaşlarımızda mevcut. Parti'nin değişik kademelerinde hala görev yapıyorlar. Kimi yönetimde devam etmiştir, kimi belediye meclislerinde görev almıştır” dedi.  

“ÜNİVERSİTENİN TAMAMEN TAŞINMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”
Turgut Özal Üniversitesinin Yeşilyurt bölgesine taşınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Koca, “Üniversitenin tamamen taşınması söz konusu değil. Yeşilyurt bölgesinde Beylerderesi’nde bulunan arazilerden bir kısmına yeni binaların yapılıyor. Üniversitenin yeni bölümlerinden bazılarının buraya taşınması söz konusu, üniversitenin tamamen taşınması diye bir şey söz konusu değil” şeklinde konuştu.

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner213

banner214