Cilt Sağlığı ve Tedavisinde En Uygun Dönem

Yaz aylarında hasar gören cilt, kış aylarına girdiğimiz şu günlerde psikolojik ve sağlık açısında sorun olabiliyor. Uzmanlar, sonbahardan kışa geçiş yaptığımız şu günlerin cilt sağlığı ve tedavisinde en uygun dönem olduğunu söylüyor.

Cilt Sağlığı ve Tedavisinde En Uygun Dönem

Yaz aylarında hasar gören cilt, kış aylarına girdiğimiz şu günlerde psikolojik ve sağlık açısında sorun olabiliyor. Uzmanlar, sonbahardan kışa geçiş yaptığımız şu günlerin cilt sağlığı ve tedavisinde en uygun dönem olduğunu söylüyor.

18 Kasım 2019 Pazartesi 16:11
Cilt Sağlığı ve Tedavisinde  En Uygun Dönem

Arion Estetik Kliniği, 2016 yılından itibaren en üst seviyede hijyen ve konfor sağlamak üzere dekore edilmiş merkezleriyle estetik ve plastik cerrahi işlemleri, lazer epilasyon, tıbbi ozon tedavisi, saç ve tırnak hastalıkları, zührevi hastalıkları teşhis ve tedavisi gibi işlemleri Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun en etkili sonucu sağlayacak şekilde uzman doktorlar ve deneyimli personel ile hizmet veriyor. 

AMANAT: BÖLGEDE TEKİZ
Kliniğin kuruluş aşamasından bahseden İşletme Müdürü Serap Gözen Amanat, “2000 yılından bu yana bu sektörde hizmet veren farklı firmalarda görev yaptım. 2016 yılında Arion Estetik Kliniğinin açılmasıyla burada aktif görev almaya başladım. Klinik işletme yöneticiliği yapıyorum. Kliniğimiz Plastik ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Bilge Türk Bilen ve Cildiye ve Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Akdaş tarafından kuruldu. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde tek kliniğiz diyebilirim. Çünkü hem Dermatoloji ve Plastik Cerrahinin bir arada olduğu klinik sayısı Türkiye’de çok az sayıda. Biz bunu yakalamış bir kurum olarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlayarak daha çok estetik ve sağlık kliniği olarak hizmet veriyoruz” dedi. “HASTALARIMIZI PARA OLARAK GÖRMÜYORUZ”
Kurumun işleyişi hakkında bilgi veren Amanat, “Dermatoloji ve Plastik Cerrahı olmak üzere iki tip işlemler yapıyoruz. Cilt problemlerinde ve genel vücut estetiğinde ki bütün işlemleri kurumumuzda yapıyoruz. Bütün operasyonlarımızı anlaşmalı olduğumuz bir özel hastanede yapıyoruz. Şehir dışı ve yurt dışı hastalarımıza özel hizmetler sunuyoruz. Hastalarımızın havaalanından karşılamasından otel konaklamasına kadar burada sağlıyoruz. Hastalarımıza elimizden geldiğince fiyat konusunda orta bir fiyat değerlendirmeye çalışıyoruz. Piyasada şöyle bir algı var. Klinik olarak dışarıdan çok güzel bir klinik görüyoruz. Böyle olunca da orası çok pahalıdır diye bir yaklaşım var. Oysaki burası çok pahalı bir klinik değil. Bunu öğrenebilmek için önce kliniğimize gelip bir kahve içip bizimle tanışsınlar. Buraya girmek parayla değil. Hastalarımıza ihtiyacı doğrultusunda önerilerde bulunuyoruz. Hasta buraya geldiği zaman o gün o dakika işlem yapmak zorunda değil. Yeni dostluklar arkadaşlıklar kazanıyoruz. Hastalarımızı para olarak görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

YÜCEL: EN FAZLA ÖNEMSEDİĞİMİZ YAZDAN ÇIKAN BİR CİLT
Arion Estetik Kliniğinde Cildiye ve Dermatoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Sedef Yücel, yaz aylarında hasar gören ciltlerin bakımı hakkında bilgiler verdi. Yücel, “Deri hastalıkları çok fazla çeşitlilik göstermekle birlikte biz daha fazla olarak derinin güzelleşmesi, sağlıklı olması adına hizmetler veriyoruz. Bizim en fazla önemsediğimiz yazdan çıkan bir cilt. Şu an mevsim itibariyle en sık karşılaştığımız, hastalarımızın da en çok problemlerle başvurduğu dönem. Yaz aylarının cildimize getirmiş olduğu hasarlar çok önemli. Bunlar güneş ışınlarından kaynaklanır. Ultraveole ışınları belirli hasarlara neden olur. Özellikle güneş gören bölgelerde. Bunların en başında ciltte kuruma, matlaşma, kabalaşma, ince kırışıklıklar ve lekelenmeler gelir. Tam da bu dönemde yani Sonbahar’da kışa girerken biz bu problemlere yönelik tedavilere başlangıç yaparız” şeklinde konuştu. “PRP YÖNTEMİYLE CİLTTE AYDINLANMA SAĞLIYORUZ”
Yücel, PRP yöntemi denilen iğne yöntemiyle ciltte tedavi uygulayabildiklerini söyledi. Yücel, “Hastanın kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinin hastanın yine cildini iğne yöntemi yani mezoterapi dediğimiz yöntemle uygulanması ciltte gençleşme, aydınlanma sağlamak amacıyla kullanıyoruz. İnce kırışıklıkların açılmasını sağlıyor. Dermopen dediğimiz iğneli bir kalem yöntemiyle deride küçük kanallar açarak hem doğru ürünleri hastanın cildine bu kanallar aracılığıyla ulaştırıp hem de kanalların kendini kapatmasını sağlarken tedavi edici yani izleri küçültücü, gözenekleri küçültücü, ince kırışıklıkları giderici, ciltte canlanma ve aydınlanma sağlayıcı özelliklerinden yararlanırız. Bunların dışında mezoterapiler var. Profesyoneller tarafından hazırlanmış mezoterapi solüsyonları iğne yöntemiyle derinin altına hekimler tarafından uygulayarak yaparız. Kış aylarında özellikle yaptığımız yöntemler bunlar” diye konuştu.“HASTALARIMIZIN ANALİZ GEÇMİŞİNİ İSTİYORUZ”
Tedaviye başlamadan önce hastaların öz geçmişini istediklerini aktaran Uzm. Dr. Yücel, “Biz hastaya işlem yapmadan önce hastanın öz geçmişini alıyoruz. Onlardan bir analiz dediğimiz öykü alıyoruz. Mevcut hastalıklarını değerlendiriyoruz. Bazı işlemlerde tahlil yapıyoruz. Kullandığı ilaçları değerlendirerek etkileşimleri göz önüne alıyoruz. Bazı ilaçlar uygulanan yöntemlerle çakışabiliyor ve hastada yan etki oluşumunu kolaylaştırabilir. Hastaların bu tür uygulamaları basite almaması, hekim dışı kişiler tarafından bu uygulamaları yaptırmaması komplikasyon yönetimi açısından çok önemli” ifadelerine yer verdi.

YÜCEL: SAÇ DÖKÜLMESİNİN SIK GÖRÜLDÜĞÜ MEVSİMDEYİZ
Yücel, saç dökülmesinin sık görüldüğü mevsimde olduğumuzu söyleyerek şöyle konuştu; “Mevsimsel saç dökülmelerin de sık gördüğümüz mevsimdeyiz. Kozmetik açıdan saç dökülmesi insanlara en fazla etkileyen problem. Saç dökülmesi de bir Dermatolog hekim tarafından değerlendirilmeli, dökülmenin tipi ve tanısı konulmalı ve tedavi ona göre belirlenmelidir. Saç dökülmesi çeşitlilik gösterdiği için tanı konmadan sadece dökülmeye yönelik herkese aynı tedaviyi veremezsiniz. PRP ve Mezoterapi gibi yöntemleri saç dökülmesi tedavisinde herkesin önerdiğini görüyoruz ama bir Dermatoloji Hekim önce hastayı değerlendirir. Saç dökülmesinin tipi mevsimsel olabilir, ilaca bağlı olabilir, gebelik sonrası olabilir, erkek tipi dediğimiz androgenetik tipi olabilir, bir saç kıran olabilir. Bunlar benim sık olarak karşılaştıklarım.”“HASTALARIMIZ MUTLAKA HEKİME BAŞVURSUN”
Vatandaşlara önerilerde bulunan Yücel, “Genellikle insanlar kendi cilt yapılarını ve cilt problemlerini kendileri tespit ediyorlar. Bu problemlerin doğru şekilde yönetimi için mutlaka hekimlere başvursunlar. Biz cildi değerlendirelim. Her bireye özel uygun cilt bakımı önerilerinde ve uygun ürün önerilerinde bulunalım. Onun göremediği problemleri görüp bazen de cilt hastalıkları tespit edip tedavisini yapalım. Profesyonel uygulamalar için biz hekimlere başvursunlar” dedi.

BİLEN: BÖYLE BİR KLİNİĞE İHTİYAÇ VARDI
Arion Estetik Kliniğinin kurucularından olan Plastik ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Bilge Türk Bilen, böyle bir kliniğe ihtiyaç olduğunu söyledi. Bilen, “2016 yılında Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Akadaş Bey ile birlikte Arion Estetik Kliniğini kurduk. Böyle bir ihtiyaç vardı. Hem şehrimizde hem de bölgemizde. Hem cerrahi branşın hem Dermatoloji’nin hem de lazer epilasyon veya cilt bakımı gibi diğer kozmetik işlemlerin kombine yapıldığı profesyonelce yapılan bir klinik ihtiyacı vardı. Şu anda da yine Dermatolog Ahmet Akdaş, Dermatolog Sedef Yücel Hanımefendi ve ben Plastik Cerrah Prof. Dr. Bilge Türk Bilen, kliniğimizde bütün estetik işlemleri kapsamlı olarak yapmaktayız. Ayrıca yanımızda güzellik uzmanları da bize yardımcı olmaktalar” şeklinde konuştu.“CERRAHİ İŞLEMLER YAPIYORUZ”
Klinikte estetik cerrahi operasyonlarında yapıldığının altını çizen Bilen, “Dermatolojik ve kozmetik işlemlerin yanında kliniğimizin bir farkı da estetik cerrahi işlemleri de yapıyor olmamız. Estetik cerrahi olarak, burun ameliyatları, estetik yüz gençleştirme ameliyatı cerrahi işlemleri yapıyoruz. Göz kapağı cerrahisi, yüz germe, gıdı germe, kaş kaldırma, alın germe gibi işlemleri cerrahi olarak yapabiliyoruz. Onun dışında gövde ameliyatlarını yapabiliyoruz. Gövde estetik ameliyatları içerisinde en çok yaptığımız işlemler olarak meme ameliyatları, karın germe ameliyatları, basen, mide veya kollarda ki yağ birikintilerini lazer lipoliz ile bu yağları alabiliyoruz. Yani vücutta ki bütün organlara estetik işlem yapılabilir. En çok yaptığımız işlemlerden bir tanesi de estetik kulak ameliyatları. Çoğunlukla kepçe kulak düzeltilmesi olabildiği gibi doğuştan hiç kulak olmaması veya travmatik olarak kulakların ampute kulakların yeniden düzeltme işlemlerini de yapabiliyoruz. Yüz gençleştirme işlemleri için de yağ dolguları yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“EN ÇOK KİLO KAYIPLARINA BAĞLI PROBLEMLERİ DÜZELTİYORUZ”
En çok yapılan cerrahi işlemlerden bahseden Bilen, “Günümüzde en çok yapılan cerrahi durumlardan biri de mide küçültme veya baypas ameliyatlarından sonra oluşan aşırı kilo veya diyetle aşırı kilo kayıplarına bağlı olarak vücutta oluşan deformitelerin düzeltilmesi gelmektedir. Bunlar genellikle kollarda, bacaklarda, karında sarkmalar olabiliyor. Bu sarkmaları sırasıyla düzeltiyoruz. Vücut şekillendirme, basenlerde, kollarda, mide bölgesinde, bacaklarda ki fazla yağ birikintilerini alıyoruz” diye konuştu.


 

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner213

banner214