"Yarı Hızımıza Yetişemezler"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vuslat TV’de Perşembe akşamları yayınlanan Medya Analiz programının konuğu oldu. Gazeteciler Ökkeş Cerit, Vahap Güner ve Sinan Cavlak’ın sorularını cevaplayan Başkan Gürkan, “İddia ediyorum, şuanda Türkiye’de Battalgazi Belediyesi’nin yüzde 50 hızında giden hiçbir belediye yok.” dedi.

"Yarı Hızımıza Yetişemezler"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vuslat TV’de Perşembe akşamları yayınlanan Medya Analiz programının konuğu oldu. Gazeteciler Ökkeş Cerit, Vahap Güner ve Sinan Cavlak’ın sorularını cevaplayan Başkan Gürkan, “İddia ediyorum, şuanda Türkiye’de Battalgazi Belediyesi’nin yüzde 50 hızında giden hiçbir belediye yok.” dedi.

22 Nisan 2017 Cumartesi 13:01
"Yarı Hızımıza Yetişemezler"

Battalgazi Belediyesi’nin hızını arttırarak çalıştığını ifade eden Başkan Selahattin Gürkan, “Biz üç yıllık bir belediyeyiz, şimdi bir iddia ortaya atıyorum ve iddiamın da sonuna kadar arkasındayım. Şuanda Türkiye’de ilçe belediyeleri arasında Battalgazi Belediyesi’nin yüzde 50 hızında giden hiçbir belediye yok. Daha ilerisini söyleyeyim, Türkiye’de 90 yıllık bir belediyecilik geçmişi var. Şuanda Türkiye’deki hangi belediyeyi göz önüne alırsanız alın, onların 90 yılda biriktirdiği birikimlerin fazlası bizim belediyemizde var. Sadece bizimle eşdeğer belediyeler değil, nüfusu 500-600 bin olan merkez ilçe belediyeleri hatta bazı il belediyeleri bizim hızımıza yetişemiyor.” dedi.

 HİZMET BİNAMIZ BİRÇOK ÖDÜL ALACAK

Yeni belediye hizmet binasına bir ay içinde taşınacaklarını söyleyen Gürkan, “Türkiye’de hiçbir belediye bir dönemde hizmet binası inşaatını bitirmemiştir. Ama biz 11 ayda her biri 40’ar bin metrekare iki farklı hizmet binasını bitirdik. Hem kendimize belediye hizmet binası yapıyoruz, hem de DSİ 92. Şube Müdürlüğü’ne hizmet binası yapıyoruz. Üstelik DSİ Hizmet binasını en modern, sosyal anlamda donanımlı ve çevresiyle geniş 50 dönümlük bir alan içerisinde yapıyoruz. İnşallah Mayıs ayı sonunda hem belediye hizmet binamız, hem Devlet Su İşleri hizmet binasını tamamlayarak Battalgazi Belediyesi olarak Türkiye’de rekora imza atacağız. Bizim belediye hizmet binamız göreceksiniz ödüller alacak bir bina olacak. Kendi elektriğini kendisi üretecek, yağmur sularını dönüşümle tekrardan yeşil alan sulamasında kullanacak bir bina olacak.” şeklinde konuştu.

İMAR SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Battalgazi ilçesi sınırlarında bulunan imar plan çalışmaları hakkında bilgi veren Gürkan, “Battalgazi sınırlarımızda bulunan bazı yerler ciddi anlamda gelişiyor. İnşallah Battalgazi Karayolu da tam anlamıyla tamamlanırsa daha da gelişecektir. Şuanda Battalgazi Mahallesi, Tandoğan Mahallesi ve alt Çöşnük Mahallesi planlarımız bitti. Oralarda gelişimler başladı, yeni yerleşim alanları yükseliyor. Orduzu ve Hanımınçiftliği ile ilgili şuanda hem imar müdürümüz hem de imardan sorumlu başkan yardımcımız Ankara’dalar, bu konu için Ankara’da görüşmeler yapıyorlar. İmar konusu çok sıkıntılı bir iş, geçmişte bazı şuyulandırmalar yapılmış ve bir sürü mahkemeler var. İmar ekibimize şunu söyledim; bir an evvel bu imar işlerini tamamlayın. Biz sadece Battalgazi Belediyesi olarak yapıp çıkamıyoruz, geçmişte yapılan bazı planlar var. Biz işler daha çabuk ilerlesin diye büyükşehir belediyemizin 1/5000’lik planını yapan firmaya belediyemizle ilgili gerekli tüm yetki devrini vermişiz. Ankara’da bulunan belediye başkan yardımcımız ve imar müdürümüz işin takibini yapıyor. En kısa sürede imar sorununu çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İSPENDERE ŞİFA DAĞITACAK

İspendere’deki çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunun altını çizen Gürkan, “İspendere projemizdeki temel amacımız oradaki şifalı sulardan herkesin yararlanabilmesi. İspendere diye tabir ettiğimiz bölge şifa dağıtan suyun çıktığı bir merkez. Bu merkezi asli görevine yönlendirmemiz gerekirdi. Bu anlamda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığımız ortak proje kapsamında buranın çevre düzenlemesi çalışmalarını başlattık. İkinci merhalede de Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Müdürlüğü ile bin 115 dönümlük alanın ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Üçüncü etapta da DAP İdaresi, İnönü Üniversitesi, Battalgazi Belediyesi ile ortaklaşa yapacağımız proje ile buranın nekahet öncesi ve nekahet sonrası yani ameliyat öncesi ve sonrası hastaların dinlendiği ve şifa bulduğu bir merkez olması için çalışmalar yapıyoruz. Bu merkezini şehrimize, bölgemize ve ülkemize hizmet edebilecek bir nitelikte ve kapasitede olması için çalışmaları yürütüyoruz. İnşallah çalışmalar bittinde Malatya’ya yaraşır, yakışır bir mesire yeri ve şifa merkezi olur. Mayıs ayı sonunda oranın bir bölümünü halkımızın kullanımına açacağız.” dedi.

ARSLANTEPE UNESCO ASIL LİSTESİNE GİRMEK İSTİYOR

Arslantepe’nin UNESCO asıl listesine girmesi için çalışmaların son hız sürdüğünü ifade eden Gürkan, “UNESCO Dünya Kültür Mirası aday listesinden asıl listesine geçebilmemiz için alan planını yapmamız lazımdı, alan yönetimini oluşturmamız lazımdı. Biz planımızı da yönetimimizi de oluşturduk. Şuanda alan yönetim kurulu başkanı da benim. Çalışmalarımız devam ediyor. Arslantepe tüm insanlığın ortak değeridir. Bizler bunun bilincindeyiz ve insanlığın ortak değeri olan bu değerlerin insanlık tarihiyle özdeş olması sebebiyle ayrı bir önem taşımaktadır. Battalgazi Belediyesi olarak Arslantepe’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası asıl listeye alınması konusunda yapılması gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Hazırlanan tüm sunumlar UNESCO elçisiyle birlikte 24 elçiye gidecek. İnşallah sunumlar Paris’te olacak. Hep birlikte gideriz ve Paris’teki sunumun ardında Arslantepe’nin UNESCO Dünya 

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.