Rahmet ayı Ramazan’a yine Siyonizm’in temsilcisi İsrail’in mazlum Filistin halkının yaşam hakkına tecavüz eden girişimleriyle başladık. Onlarca Müslüman kardeşimiz gözlerimizin önünde katledilirken mübarek oruç ayına olan şevkimiz azalıyor ne yediğimizden ne içtiğimizden nede ibadetlerimizden bir tat alıyoruz. Ümmeti Muhammed adına elimiz kolumuz bağlı bir vaziyetteolmak onurumuzun izzetimizin çiğnenmesinden duyduğumuz eziklik bize ağır geliyor. Taşıyamadığımız bu Müslümanlık izzetinin burukluğu ve affedilme ümidiyle yine hidayet nurumuz Kur’an-ı Kerime, namaza, oruca, kardeşlik hukukuna, adalete, merhamete kısacası değerlerimize sarılmaktan başka çare bulamıyoruz. Bunu yapmak zorundayız çünkü umudumuz asla kaybolmamalı, o zalimlerin zulmünden dolayı bir gün mutlaka cezalandırılacağına olan inancımız diri tutulmalı.
İşte Ramazan ayı boyunca mukabelelerle camileri şenlendirdiğimiz o ayeti kerimeden biri önümüze çıkıyor. Tam da bizim yaralarımızı sarmalık.Yunus Suresi 88. Ayet. Firavunun bitip tükenmek bilmeyen zulmüne karşılık Hz. Musa’nın Allaha yalvarışı. “ Ve Musa ‘Rabbimiz’ dedi. ‘Sen Firavuna ve adamlarına dünya hayatında ihtişam ve servet verdin; İnsanları senin yolundan saptırsınlar diye mi yarab! Ey Rabbimiz artık onların servetlerini silip yok et, kalplerine sıkıntı ver, yoksa elem verici azabı görmeden inanmayacaklar”  Ve Allah Hz. Musanın ve kardeşi Harun’un duasını kabul ettiğini bildirir bir sonraki ayette “ O halde doğruluktan ayrılmayın ve sakın kendini bilmezlerin yoluna uymayın” diye emir verir.
Siyonist İsrail Devleti! Terörist İsrail Devleti! en az Firavun kadar varlıklı, servetli ve ihtişamlı olabilirsin. Dünyanın ekonomisini elinde tutmak seni Firavun kadar müstağni zannettirebilir. Müslümanların en kutsal zaman dilimlerinde onları yerlerinden yurtlarında etmek için her türlü kötülüğü yaparken bunu gururla (!) savunabilirsin. Ama unutma ki senden daha güçlüleri Rabbimin azabı karşısında cehennemin dibini boylamaktan kurtulamamıştır.Sen de kurtulamayacaksın. Rabbim senin de ihtişamını darmadağın edecektir.Senin ve ordularının kalplerine korkuyu yerleştirecek mazlum Müslümanlarayerlerden göklerden yardım edecektir. Kudüs bir gün kurtulacak! Filistin’in başkenti olacak ve senin başkentin cehennemin dibi olacaktır. Amenna ve saddakna!
Bize düşen sadece doğru olmak ve doğruluktan ayrılmamak! 
Kendini bilmezlerin oyunlarına gelmemek!
Bunlara seyirci kalmak bizim cezamız.Ama senin cezan çok şiddetli olacak Ey Yahudi!  
 İçimiz kan ağlasa da Bu ramazanda da yapacağımız;  dua etmek, oruç tutmak, Kur’an okumak, namaz kılmak, muhtaç kardeşlerimize yardım etmek, merhametli olmak,adil olmak ve günahlarımıza tövbe etmek, doğruluğu öğrenebilmektir.
Sen de ya Rabbi!Bu Siyonist İsrail devletinin gücünüartık yoket! Kalan ömrümüzü İslam’ın izzetinin, şerefinin yükselmesine şahit eyle. Ömrümüz buna yetmeyecekse ölümümüzü bu dine şahit eyle.
Ağladım tükendi gözyaşım, ağladım mumlar bitti
Ağladım namaz kıldım bitirdi beni vardığım rükular
Sende Muhammedi, Yesuğu aradım
Ey Kudüs; Ey peygamberler kokusu,Ey yerin göğe en yakın avlusu
Ey Kudüs; Ey yolların ışığı, Ey parmaklarını yakan çocuk,
Ey peygamberin geçtiği gölgeli ova, Hüzünlü gözlerinle ey kentlerin incisi,
Acıdır cadde taşları, Acıdır müezzin sesleri,
Ey Kudüs! Ey kentlerin acılısı!
Ey göz kapakları arasında kabaran büyük gözyaşı damlası
Kim durdurur düşmanları sana karşı,
Ey dinlerin gerdanlığı!Kim siler kanlarını duvarlarından
İncili kim kurtarır, Kuranı kim kurtarır, kim kurtarır İsa’yı,
İsa’yı öldürenlerden insanı kim kurtarır.
Ey Kudüs! Ey kentim! Ey sevgilim!
Yarın çiçek açacak limon ağaçları, Açılıyor yeşil sümbüller, zeytinler
Gülüyor gözler, dönüyor giden güvercinler.
Yine tertemiz, Masmavi göklere /NizarKabbani


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner187

banner186