Birileri ortalığı fena karıştırıyor..

Birileri çamur at izi kalsın  uğraşısı içerisinde..

Birileri yeni yeni oyunlar sürüyor şehrimize yönelik..

Birileri öç alma peşinde de olabilir..

Birileri bazılarının ayağını kaydırmakta isteyebilir..

Kurt dumanlı havayı sever misali ortalığı bulandırmakta etkili olmuşlar..

Çok dikkatli olmalıyız diyeceğim ama dedikodular öyle almış yürümüş ki; kafalar öyle karıştırılmış ki, hani CIA ajanlarına taş çıkartacak cinsinden.

 Malumunuzdur son bir kaç gündür şehrimizde pis dedikodular ve iftiralar gündemi meşgul ediyor.

Meseleye geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var..

Bu dedikodu ve algı operasyonlarında FETÖ' parmağı olma iddiaları da var.FETÖ operasyonlarını sulandırmak  isteyenler de olabilir..

Şehrimizi birileri fena şekilde karıştırmak istiyor bakalım arkasından kim veya kimler çıkacak..

Önce dedikodu yaygınlaştırılacak,sonra neden gözaltına alınmıyorlar diye algı oluşturulacak..

Dikkat edin FETÖ ile hiç bağlantısı olmayan isimler önce kamuoyuna FETÖ ile bağlantısı var diye  lanse edilecek sonra da neden bunlara dokunulmuyor denecek.Bu oyunlara dikkat etmeliyiz.

Gündemimiz bumu olmalı?

Oysa bizim gündemimiz  çok farklı..

Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın milli seferberlik çağrısı halk tarafından büyük bir coşku ile karşılık bulmuşken,teröre lanet mitingleri yurdun dört bir yanında düzenlenirken.

HALEP'te insanlık yok edilirken,ülkemdeki şehitlerin acıları tazeliğini korurken,ülkem üzerinde kirli oyunlar oynanırken,birde şimdi üretilen dedikodularla vatandaş üzerinde algı oluşturuluyor,hani alt sokakta yalan söyleyen kişi üst sokakta kendisi de inanmaya başlar misali..

Şahsi veya siyasi çıkar hesapları yapanlar tarafından üretilen dedikoduların  bu günlerde şehrimin gündem maddesi olması gerçekten çok üzücüdür..

Konuya gelecek olursak...

15 Temmuz sonrası FETÖ ile verilen mücadelenin siyasi ayağı hep konuşuldu..

Şunu baştan belirteyim..

AK Parti FETÖ ile mücadele etmenin karargahıdır..

AK Parti içerisinde hala FETÖ'cüler var algısı ile AK Parti içinde bir kavga başlatılmakla birlikte,AK Parti güçsüzleştirilmek,halkın kafasında soru işaretleri bırakmak istenildi.

Bu yeni oyunun bir parçasıydı..

Başbakan Binalı YILDIRIM son noktayı koydu AK Parti içerisinde FETÖ'cü barınamaz..

Şöyle bir geriye dönüp baktığınızda şunu rahatlıkla görebiliriz.

AK Parti içerisinde FETÖ'cülerin sızması pek mümkün değil..

Neden derseniz? 17/25 Aralıktan sonra AK Parti'nin  FETÖ ile amansız bir mücadele verildiğine  şahit olurken ciddi bir sınav verildiğini bu sınavı başarıyla geçtiğini biliyoruz.

17/ 25 Aralıktan sonra ülkemizde 4 seçim yapıldı.

30 Mart 2014  seçimlerine gidilirken AK Parti FETÖ  arasındaki kavga iyiden iyiye büyümüştü.Parti Genel Merkezinde Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyelik adayları belirlenirken,FETÖ sızmasın diye kılı kırk yaran araştırmalardan geçti adaylar.Aynı hassasiyet 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde de kendini gösterdi.

Hal böyle olmasına rağmen kulaktan dolma bilgilerle isimler karalanıyor,şaibeler üzerinden rant sağlanmaya çalışılıyor..

Bu günlerde şehrimizde konuşulan dedikodular kulaktan kulağa üzerine bir misli konularak gündemimizi meşgul ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır için üretilen dedikodulardan bahsettiğim anlaşılmıştır sanırım.

Bu konuda bir hafıza tekrarı yapmakta fayda var sanırım..

30 Mart yerel seçiminde Ahmet Çakır'ın adaylığı kesinleşince üretilen dedikoduları aklınıza getirirseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız..

O günlerde Başbakan Erdoğan'ın Malatya ziyareti oldu.

Erdoğan'ın Malatya ziyaret sonrası çıkartılan dedikodulardan bir kaç örnek vermek meseleyi daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Güya Başbakan  Erdoğan Malatya ziyareti gecesinde bir ticari taksiye binip şehri gezmiş ve yapılanları hiç beğenmemiş. ( o zaman şöyle bir yazı yazmıştım.Acaba hangi ticari taksi şöförü gece Başbakan'a şehir turu attıracak ve o geceyi anlatmayacak)

Güya Erdoğan Darende'ye giderken  Ahmet Çakır'ı helikoptere almamış.işin aslını soruyorsunuz.Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan aniden geliyor ev sahibi olarak Ahmet Çakır yer veriyor.

Güya Erdoğan Ahmet Çakır'a  otobüste fırça atmış. ( otobüste bulunanlara soruyorsunuz kesinlikle öyle bir şey yok hatta fazlası var.Erdoğan şehre gelene kadar  Ahmet Çakır'la sohbet ediyor.Hani sinekten yağ çıkarma misali dedikodular..

Şimdi aynı dedikoduların benzeri yaşanıyor..Aslı astarı olmayan iftira ve dedikodular.Siyasi ve şahsi çıkar dedikoduları..Spekülasyon haberler..

Bir bakıyorsunuz dedikodular almış başını gitmiş..Somut bir örnek..Üç gün önce..İki vatandaş konuşuyor.. Malatya Belediyesine Kayyum atanmış.Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı göz altındaymış.Dönüyorum diyorum ki ne zaman almışlar dün akşam..Ben akşam kendisiyle görüştüm.Kardan dolayı kapanan yol için kepçe istedim..Vatandaş şaşırıyor  Allah Allah demeye başlıyor.Ve ekliyor bu dedikoduları kim üretiyor.. 

Bu dedikodular 15 Temmuz'dan yaklaşık bir ay  sonra başladı ve hala devam ediyor.

 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır 15 Temmuz o hain darbenin yapıldığı gece meydana ilk gelenler arasında olup meydan nöbetleri boyunca gerek mesajlarla,gerekse lojistik desteklerle milletin yanından yanından ayrılmadı.İş makinaları ile Havaalanını ve askeri çıkış noktalarını ilk geceden kapatarak Türkiye gündemine Malatya'yı taşıdı..

Bu gün Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı üzerinden,yarın başka bir STK üzerinden algılar oluşturularak yeni yeni oyunlar oynanabilir..

Son söz olarak ''Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz''

Ahmet Çakır'ın vermiş olduğu mücadeleyi bilen biliyor,gören görüyor..Gerisi lafıgüzar..

Şehrimin güzel insanları siz siz olun aslı astarı olmayan dedikodulara inanmayın,birileri kafalarımızı karıştırıp yeni yeni oyunlarla karşımıza çıkıyorlar..

Bu oyunları bozacak olan yine sizlersiniz..

Aslı astarı olmayan dedikodulara kulak asmayacağız.

Oynanan oyunlara karşı uyanık,FETÖ ile mücadeleye tam destek olacağız...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.