Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li O Vekile Tepki: Haddini Bil, Sen Kimsin?

Rize'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Bozkurt'a tepki gösterdi: Haddini bil, sen kimsin? Sana adım attırmazlar adım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li O Vekile Tepki: Haddini Bil, Sen Kimsin?

Rize'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Bozkurt'a tepki gösterdi: Haddini bil, sen kimsin? Sana adım attırmazlar adım.

03 Nisan 2017 Pazartesi 16:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li O Vekile Tepki: Haddini Bil, Sen Kimsin?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de toplu açılış töreninde konuştu.
 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;
 
CUMHURİYET TARİHİNİN DEVRİM NİTELİĞİNEKİ ADIMINI ATACAĞIZ

 
Buradan Rize'nin tüm ilçeleri, mahalle, köylerindeki hemşehrilerime sevgilerimi, saygılarımı yolluyorum. Artık son 2 haftaya girdik. 2 hafta sonra Allah nasip ederse 16 Nisan'da ülkemizde tarihi bir dönüm noktasını yaşıyoruz. Biz farklı adım atacağız. Cumhuriyet tarihinin devrim niteliğindeki bir adımını atacağız. Bu adım için bugün Rize'yi bu kadar coşkulu gördüğüm için gerçekten çok mutluyum. Rize yola çıktığımızdan beri bizi yalnız bırakmadı. 6 ay önce buradaydım. Tekrar biraradayız. Bugün bir kez daha baba ocağını, ana ocağımını, ata yurdumu ziyaret etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Bugün bir başka güzelsiniz. 16 Nisan'da inanıyorum ki, Türkiye'de sandıkları Rize her engellemeye rağmen patlatacak.
 
RİZE'YE SADECE TÜRKİYE DEĞİL TÜM DÜNYA HAYRAN
 
Yatırımlarımızla Rize tüm bölgenin cazibe merkezi haline geliyor. Suudi Arabistan'dan Kuveyt'e kadar on binlerce turist Ayder, Fırtına, İkizdere vadilerini görmek için her yıl bu şehrimize akın ediyor. Rize'nin yaylalarının havasına, dağlarının yeşiline, çay bahçelerinin bereketine tüm dünya hayran. Bizler de ata yurdumuza layık olabilmek içni, Rize'yi gerçek bir dünya şehri yapmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Geçtiğimiz 14 yılda Rize'ye 13 katrilyon yatırım yapıldı. Eğitimde yaptıklarımız belli. Rize'ye üniversiteyi kazandıran biziz. Rizemize fen liselerinden tut, düz liseleri arttırmak suretiyle birçok liseleri kazandıran biz. Sağlıkta attığımız adımlar, yatırımlar belli. TOKİ kanalıyla son 14 yılda 2 bin 174 konut projesi uyguladık.
 
ERZURUM'A GİDECESUN OVİT TÜNELİ'N YOK NASIL GEÇECESUN?
 
ÇAYKUR tarafından üreticilerimize 6 katrilyon lira ödendi. Doğu Karadeniz illerinde bu yıl yaklaşık 250 bin dekar alanda organik çay üretimine geçtik. Böylece hem milletimiz daha kaliteli çay içecek hem de sizler daha fazla kazanç elde edeceksiniz. Son 7 yılda fındık içi 30 milyon liraya yakın alan bazlı destek verdik. Ovit Tüneli ve bağlantı yolları projemizin çalışmaları son sürat devam ediyor. Erzurum'a gidecesun, Ovit Tüneli'n yok nasıl geçecesun!  Aşk öyle bir şeydir ki, Ferhat nasıl dağları delip, Şirin'e ulaştırdıysa, dağları deldirir sizi Şirin'e ulaştırır. Millet Şirin biz de Ferhat. Dağları delerek yolumuza devam ediyoruz.
 
İNŞALLAH HAVALİMANIMIZI 2021 SONU TAMAMLAYACAĞIZ
 
Salara Tüneli ve bağlantı yolunu önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. İyidere'ye bir lojistik limanı yapmak için kolları sıvadık. Toplam maliyeti 260 milyon, eski parayla 260 trilyon lira olanan limanın etüd işleri sürüyor. Rize ve Artvin'e hizmet verecek havalimanızın tüm hazırlıkları bitti. İhale yapıldı, biraz sonra buradan kumandayla inşallah bismillah deyip, temelini atıyoruz ve inşasına başlıyoruz. İnşallah TBMM Başkanımız, Ulaştırma Bakanımız, milletvekillerimiz oradalar. Buradan birliket temel atma törenini izleyeceğiz. Yeşilköy-Pazar arasında yapılacak havalimanını yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli olarak planlıyoruz. Proje bedeli 1 milyar 350 milyon lira olan proje deniz doldurularak yapılan Türkiye'de ikinci, dünyada üçüncü havalimanıdır. En geç 2021 sonu tamamlayacağız inşallah.
 
FATİH'İN TORUNLARI NİÇİN PARLAMENTOYA GİRMESİN?
 
Birileri lafla peynir gemisi yürütmeye çalışırken biz insanımızın derdine derman olmaya koşuşturduk. Türkiye'yi dev adımlarla buluşturuyoruz. İşte eğitimde 270 bin derslik yaptık. 560 bin öğretmenle yolumuza devam ettik. Şimdi 181 üniversite var Türkiye'de. 81 vilayetin tamamında üniversite var. İlim ve irfan sahibi bir gençlik istiyoruz. Devrim niteliğinde bir reform, bir halkoylamasına gidiyoruz. Birisi çıkmış diyor ki, "parlamentoyu çocuklarla mı dolduracağız?". 18-24 yaşındaki gençlerimize bu şekilde yaklaşım bir hakarettir. 7,5 milyon genç oy kullanacak. Bu gençlerin parlamentoya girme en doğal hakkıdır. Bizim dedelerimiz Fatih 21 yaşında bir çağ kapatıp, bir çağ açtı. Öyleyse Fatih'in torunları onun izinden giderek niçin parlamentoya girmesin?
 

RİZE MESELE VATAN OLDUĞUNDA ŞAHADETE KOŞMUŞTUR
 
Karadeniz özellikle de Rize, özgürlüğün, bağımsızlığın kıymetini çok iyi bilir. Rize, mesele vatan olduğundan gözünü kırpmadan şehadete koşan yiğitlerin memleketidir. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta dedesi şehit olmuş bir vatan evladı olarak sizlere öyle hitap ediyorum. Yemen, Kurtuluş Savaşı'nda nice genç fidanlar, binlerce Rizeli Mehmetçik şehit olmuş, gazi olmuştur. Bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin, ülkemiz bölünmesin diye Rizeli aslanlar her tarafta destan yazıyorlar. Terörle mücadele operasyonlarında Rize'nin asker ve polis şehitleri var. 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlerin kurşunlarıyla Ankara ve İstanbul'da 12 Rizeli kardeşim şehadete yürüdü.
 
BU MİLLET SADECE SECDEDE ÇÖKER! HİÇ KİMSEYE BOYUN EĞMEZ
 
Rize böyle sağlam durduğu müddetçe evellah kimse bu aziz vatanın namusuna, mahremine el uzatamayacaktır. Rize mücadeleyi bırakmadığı sürece hiç kimse bu vatanı bölemeyecek, bin yıllık kardeşliğimize halel getiremeyecektir. Sizlerin desteğine hainlerin tuzaklarını başlarına geçirmeye devam edeceğiz. Bu milletin iradesine gem vurulmaz, artık bütün dünya biliyor. Bu millet sadece rükuda eğilir, secdede diz çöker başka kimsenin önünde boyun eğmez.
 
BU FAŞİSTLERE BU NAZİZMİN TORUNLARINA CEVABINI VERİN
 
3-5 Avrupalı faşistin, 3-5 kendini bilmezin bu ülkenin gururunu, onurunu incitmesine asla rıza göstermeyiz. Batıdaki bazıları istisna bazılarına sözüm var. Sizler Türk Milleti'ni sindiremeyceeksiniz. Avrupa'da oy kullanan kardeşlerimizi ne kadar engellerseniz engelleyin, oradak vatandaşlarımız sandıkları patlatacaklar. Avrupa'daki kardeşlerime sesleniyorum, 7 gün kaldı. Şu anda iyi gidiyorsun. Sandıklardan evet çıksın. İnşallah bu faşist baskıları uygulayan, bu Nazizmin torunlarına cevabı verin diyorum.
 
SİZİN VATİKAN'DA İŞİNİZ NE? HEPSİ TEK MİLLET OLDU
 
İsviçre Parlamentosu'nun yanında bu ülkenin Cumhurbaşkanın resminde şakağa silah dayatılmış. Erdoğan'ı öldürün diyorlar. Vay dangalaklar siz kim oluyorsunuz? Biz ölümü korkutmuş bir nesiliz. Biz gökten zembille inmedik. 40 yıllık siyasi hayatımız mücadeleyle geçerek geldik. Silahlarla sandıklardan çıkmadık. Bu milletin iradesiyle sandıklardan çıktık. Ama ne yazık ki, Avrupa'daki bazı liderler orada terör örgütlerini besliyor. İsviçre'de Sosyalist Parti, terör örgütleriyle beraber İsviçre polisinin korumasında bu gösterileri yapıyor. Gün ola harman ola. Hep birlikte AB üyesi ülkeler bakıyorsunzu, hristiyanı, ateisti hepsi beraber ortodoksu, protestanı hep beraber Vatikan'a gidiyorlar. Bu çok manidardır. Böyle bir zamanda Vatikan'ın AB ile işi ne? Sizin Vatikan'da işiniz ne? Bakın hepsi tek millet oldu.
 
BUNUN HESABINI NE MİLLETİME NE RABBİME VEREBİLİRİM?
 
Milletin emanetini FETÖ'nün hain sürüsüne, bölücü terör örgütünün katillerine asla terketmeyiz. Davalar görülmeye başladıkça FETÖ'cü sapkınların ne kadar büyük bir ihanet içinde oldukları daha iyi anlaşılıyor. 16 Nisan'da bu işe evetle bitirdiğiniz zaman sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? Ben idama varım diyor. Sayın Bahçeli zaten bu konudaki kararını açıkladı, ben varım diyor. Sayın Yıldırım'ın kararını da biliyorum. Parlamentodan geçip, önüme geldiği zaman ben bunu onaylarım. Benim 249 şehidimiz olmak üzere onları af yetkisi bende değildir. Devlette değildir, dolayısıyla böyle bir yanlışa da düşmem. Ne milletime bunun hesabını verebilirim ne de Rabbime. Corç, Hans, Helga ne derse desin. Ben Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma ne der ben buna bakarım, Allah ne der ben buna bakarım.
 
 FETÖ DİYORDU Kİ, ÜSTÜNE GİDİN BAK NASIL DAĞILACAKLAR
 
Gerekirse al sana bir referandum daha. Orada referandumda ne çıkar. Milletimizle en ufak bağı olan birisi sadece elinde bayrak dilinde dua olan silahsız ve savunmasız sivilleri katleder mi? Ama bunlar etti. 15 Temmuz'da benim o vatandaşımın elinde ne vardı? Bayrak vardı. Bir de kelime-i şehadet vardı. Gökten F-16'lar bomba yağdırırken, helikopterler mermi yağdırırken, tanklar, toplar benim vatandaşımın üzerine gelirken, o beğenmedikleri gençler o tankların önünde dururken bunlar ne zannediyordu acaba? FETÖ diyordu ki, siz onların üzerine gidin bak nasıl dağılacaklar? Dağıldılar mı? Çünkü o FETÖ bu milletin İstiklal Marşı'nı bile bilmiyor.
 
BEN HAVALİMANINDAYKEN KILIÇDAROĞLU ORADAN KAÇIYORDU
 
Bu milletin bir ferdi olmaktan iftihar ediyorum. Gururluyum. Rabbime sonsuz hamdü senalar olsun ki, bu kardeşinizi de bu milletin bir ferdi olarak yarattı. Marmaris'ten facetime ile bir çağrı ve 81 vimayet meydanlara döküldü. Ben de Yeşilköy Havalimanı'nda milletimle beraber oldum. Ama o saatte birileri de kaçıyordu. Kimdi o? Kılıçdaroğlu kaçıyordu. Havaalanına iniyor oradan Bakırköy ilçe başkanının evine gitmiş. Sen de orada dursaydın. Milletinle beraber olsaydın. Aslında 7 Ağustos'a davet ettiğimde gelmedi. Daha sonra kendi çevresi baskı yaptı, son gün geleceğini bildirdi. Baskılara dayanamadı. Bunlarda yürek yok. Bunlarda laf çok ama yürek yok.
 
O ŞEHADETE YÜRÜDÜ ÖBÜRÜ İSE İLA CEHENNEME ZÜMERA...

 
Bu milletin ekmeğini yiyen birisi Cumhurbaşkanlığını, Genelkurmay'ı, MİT'i bombalar mı? Kendi silah arkadaşlarını, kadınları, yaşlıları vurur mu? Ömer Halis'ten 30 kurşun çıktı. Ömer Halis, o FETÖ'cü tuğgenerali öldürdü. Onun üzerine onlar da 30 kurşunu onun vücuduna sıktı. İstedikleri kadar sıksınlar o şehadete yürüdü öbürü ila cehhenemi zümera... 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki Sabriye kardeşimize utanmadan, sıkılmadan üzerine yürüdüler. Safiye kardeşimize bile orada güya güç, kuvvet taslıyorlar. O ne diyor: 2 çocuğumu bıraktım geldim, beni korkutamazsınız diyor. Elinden telefonu alıyorlar, savuruyorlar vesaire. Ne oldu şu anda hepsi içeride. Safiye tüm milletimin gönlünde. Mesele bu.
 
DEVLETİN SAĞINDA SOLUNDA VARSA BULUP ÇIKARACAĞIZ
 
Böyle bir hainliği ancak aklını, namusunu Pensilvanya'daki şarlatana 1 Dolara satmış mankurtlar yapabilir. Şimdi çıkmış, utanmadan, sıkılmadan işledikleri cinayetleri inkar ediyor. 249 şehidimizin bedelini ödeyeceksiniz. 2 bin 193 gazimizle, bu yiğit milletle kendi akıllarınca dalga geçiyorlar. Bedelini ödeyeceksiniz. Kimi Avrupalıların bu hainlere arka çıktığını görüyoruz. Onlar sizi kurtaramayacak. Sizin ininize girdik. Nasıl PKK'nın inlerine girdiysek, sizin de ininize girdik. Hala da gireceğiz. Devletin sağında solunda saklananlar varsa onları da bulup çıkaracağız. Şu anda Kandil Dağı'nda PKK'nın önderleri var ya onlar hayır diyor. İmralı'daki hayır diyor. Pensilvanya'daki o alçak hayır diyor. Batı'daki o faşist bazı yönetimler hayır diyor. Onların milletvekilleri ellerinde hayır yazmışlar dolaşıyorlar. Ne yazık ki Saadet'in bazı isimleri hayır diyor. Ama ben Saadet'in içindeki kardeşelerimi tefrik ediyorum. MHP'nin içindeki kardeşlerimi de tefrik ediyorum. Onlar bu oyuna gelmeyecekler.
 
12 EYLÜL'E HAYIR DİYENLER BU ANAYASAYA EVET DEMELİDİR
 
Bu ayrım noktasına dikkat edin, gelin 16 Nisan'da bu reformu gerçekleştirelim. 12 Eylül darbesine madem ki hayır dediniz, bugün evet demesi gerekir. Neden çünkü biz o yanlışı düzeltiyoruz. Rize 16 Nisan'da bu FETÖ'cü hainlere bir kez daha derslerini veriyor mu? Tüm terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakıyor muyuz? Türkiye'ye kurulan tuzakları bir kez daha bozuyor muyuz?
 
SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ KİŞİ SEVDİKLERİ İLE BERABERDİR DİYOR
 
2007 yılında yüzde 83 oyla bizi Cumhurbaşkanı seçtirmek istemeyen karanlık odaklara ders verdiniz. 2014'de şahsımı Cumhurbaşkanı olarak şereflendirdiniz. 16 Nisan'da işte bu tarihi süreci sona erdirmek için gidiyoruz. Rahmetli Menderes'in başlattığı 'Yeter söz milletindir' dediği süreci 16 Nisan'da taçlandıracağız. Ülkemizin önünü açacak büyük bir değişime imza atacağız. Bunu bildikleri için FETÖ, DEAŞ, PKK'sıyla hayır seferberliği başlattılar. Sevgili peygamberimiz ne diyor, kişi sevdikleri ile beraberdir. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Olay bu kadar basit. Bazen göz var görmüyor, kulak var duymuyor, dil var hakikati söylemiyor. Çünkü onların gönülleri mühürlü. Bazı Avrupa ülkeleri de savundukları ne kadar değer varsa ayaklar altına alarak bu seferberliğe katkı sağlıyor.
 
MAZARETİM VARDI YOK SANDIKLARI PATLATACAKSINIZ
 
Evet için 3 kişinin bir araya gelmesini dahi engelleyen Avrupa hayır için en büyük salonları tahsis ediyor. Türkçe manşet ata ata dilimizi de bayağı öğrendiler. Ne kadar çirkefleşirse çirkefleşsinler nafile. Milletimiz onlara cevabını demokrasiye uygun bir şekilde verecektir. Aman sandığı ihmal etmeyin. Sandıklara çok gideceksiniz. Şu mazaretim vardı, bu mazaretim vardı yok, sandıkları patlatacaksınız. Şu ana kadar Avrupa'da 520 bin kardeşimiz oy kullandı. Son seçimlerde bu rakam 430 bindi. Bu önemli bir rakam.
 
ANA MUHALEFETİN BAŞINDA BÖYLE BİRİNİN DURMASI BİZİM İÇİN İYİ
 
Muhtarlar anayasa teminatı altında kanunla, seçimle geldikleri için seçimle giderler. Muhtarlar kararname ile gelmiyor kanunla geliyor. Ama bu adam ne anayasayı bilir, ne kanunu bilir, ne şu 18 maddeyi okumuş. Ana muhalefetin başında böyle birisinin olması bizim için iyi, onu da söyleyeyim. Çünkü millet dersini veriyor. 7 seçimi de kaybetti, hala utanmadan, sıkılmadan orada  duruyor. Yahu Batı, Batı diyorsun, Batı'da iki seçim kaybeden orada durmaz, çeker gider. 7 Haziran'dan sonra ne yaptılar Diyarbakır'da 53 kardeşimizi öldürdüler. Ölen Kürt, öldüren de Kürt. Diyarbakır'da muhteşem bir buluşmamız oldu. Güzel gelişme.
 
BUNLAR NEREDE BİR HAYIRLI ADIM ATARSANIZ HAYIR DERLER
 
Şu anda biz istikrar, güven arıyoruz. Artık bu ülke patinaj yapsın istemiyoruz. Rahmetli Özal, Demirel, Erbakan, Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimiz istedi. İstemeyenler hayır diyenlerdir. Bunlar 18 Temmuz, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Marmaray'a, Avrasya'ya hayır dediler. 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nde sustular. Bunlar nerede bu ülkeye faydalı bir adım atarsınız karşısına dikilirler. Bunların bu millete hayrı dokunacak bir dikili ağacı yoktur. Bizim eserlerimiz ortada. Al Samsun'dan Sarp'a kadar. Şu yolu kim bitirdi? Biz bitirdik. Burada bir üniversite hastanesi bir de devlet hastanesi. Bunlar var mıydı?
 
SEN KİMSİN? BU NE TERBİYESİZLİKTİR! BU NE DENSİZLİKTİR!
 
Rahmetli Özal'a sivil diktatör dediler. Şimdi de bana aynısını söylüyorlar. Tek adam diyorlar. Ne tek adamı yahu bak meydanlardasın. Bu millet size evet demiyor. O gün merham Özal'a ne demişlerse bugün de bu kardeşinize söylüyorlar. Zaman değişse de yalanlar, iftiralar değişmiyor. 2007 yılında milletin Cumhurbaşkanı seçmesine karşı çıkanlar yine bugün aynılar. Son enenjilerini son nefeslerini hayır propagandası için harcıyorlar. Sandığın rengi belli olunca da iyice dengelerini kaybettiler. Ana muhalefetin bir milletvekili çıkmış 'evet' diyenleri İzmir'de denize dökmekten bahsediyor. Yahu bu ne terbiyesizlik! Haddini bil yahu! Sen kimsin yahu! Sen kimi nereden denize döküyorsun! Sana adım attırmazlar adım! Sen bu milleti ne zannediyorsun yahu! Bu ne  terbiyesizlik! Sen ne biçim genel başkansın yahu! Sen bu milletvekiline şu lafları ettikten sonra kalkıp da ağzının payını nasıl vermezsin? Hani demokrasi? Bu milletin oylarıyla iktidara gelmiş, 14 yıldır bu milletin desteğini alan bir siyasi harekete sen bunu nasıl söylersin?
 
PEYGAMBERE HAKARET EDEN EY BAYKAL SANA DA YAZIKLAR OLSUN
 
Kalkıp bir de şunu söylüyor. 16 Nisan'da evet çıkarsa denize dökeceklermiş! 16 Nisan'da benim milletim bunlara gereken cevabı verecek. 15 Temmuz'da o meydanlardan kaçanlar kalkıp da bu milleti dökecek mecazı bile bırakın ayakta duramazlar. Bir başkası, güya tecrübeli siyasetçi, peygamberlere ihanet ediyor. Ey Baykal yazıklar olsun sana. Genel başkanları da 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyecek. Elinde dosyalar varmış. Varsa dosya açıkla. 16 Nisan'dan sonra sana faydası olmaz. Şimdi açıkla. Senin de mumun yatsıya kadar yanacak. Sandık demek bunlar için kabus, kaçış yok. Onların kabusu benim milletimin bayramıdır, Rize'nin bayramıdır.
 

STAR

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner156

banner155