Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda'ya Tepki: Bakalım Senin Uçakların Türkiye'ye Nasıl Gelecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'nın 'Çavuşoğlu' kararına tepki göstererek, 'Dışişleri Bakanımız Hollanda'da vatandaşlarımızla buluşma programına gidecekken kendisine 'uçuşa yasak' haberi geldi. Düşünün, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı vatandaşlarıyla buluşmak için Hollanda'ya gidecek, Hollanda 'uçuşa yasak' notasını geçiyor. Hollanda, bir sıçrarsın, iki sıçrarsın ama bilesin ki oradaki benim vatandaşlarım sizin tezgahınızı bozacaklar 16 Nisan'da. İstediğiniz kadar baskı yapın, istediğiniz kadar teröristleri ülkenizde besleyin, büyütün, bunların hepsi size ters olarak dönecek ve bunlara yönelik şüphesiz ki 16 Nisan'dan sonra bizler uygulamalarımızı başlatacağız. Bizler sabırlıyız.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda'ya Tepki: Bakalım Senin Uçakların Türkiye'ye Nasıl Gelecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'nın 'Çavuşoğlu' kararına tepki göstererek, 'Dışişleri Bakanımız Hollanda'da vatandaşlarımızla buluşma programına gidecekken kendisine 'uçuşa yasak' haberi geldi. Düşünün, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı vatandaşlarıyla buluşmak için Hollanda'ya gidecek, Hollanda 'uçuşa yasak' notasını geçiyor. Hollanda, bir sıçrarsın, iki sıçrarsın ama bilesin ki oradaki benim vatandaşlarım sizin tezgahınızı bozacaklar 16 Nisan'da. İstediğiniz kadar baskı yapın, istediğiniz kadar teröristleri ülkenizde besleyin, büyütün, bunların hepsi size ters olarak dönecek ve bunlara yönelik şüphesiz ki 16 Nisan'dan sonra bizler uygulamalarımızı başlatacağız. Bizler sabırlıyız.' dedi.

11 Mart 2017 Cumartesi 16:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hollanda'ya Tepki: Bakalım Senin Uçakların Türkiye'ye Nasıl Gelecek?

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları:
 
BAĞCILAR'DA ÇİZMEYLE ÇALIŞTIĞIMIZ GÜNLERİ BİLEN VAR MI?

 
Bağcılar adeta hem Türkiye'nin hem İstanbul'un bir özeti gibidir. Bir ilçenin emek verildiği takdirde nereden nereye geldiğini görmek isteyen gelsin Bağcılar'a baksın. Bağcılar elindekinin kıymetini çok iyi bilen bir ilçe. Çünkü burada ticaret var, sanayi var, sağlık var, eğitim var, ulaşım var. Bağcılar lafa değil icraata bakar. Burası ilçe oldu. İlk belediye başkanı Feyzullah Kıyıklık kardeşim. Onunla beraber burada bir süreç başladı. Seçim kampanyalarını çizmelerle yaptığımız Bağcılar'ın o günleri bilen var mı? İşte onun için 16 Nisan'da evet. Cezaevi yolunu tuttuğumuzda Bağcılar yine yanımızdaydı. 2002 yılında, 2007 yılında Bağcılar yine yanımızdaydı.
 

BAĞCILAR İSTİKLALİNE SAHİP ÇIKTIĞINI DÜNYAYA İLAN ETTİ

İnanıyorum ki 16 Nisan herhalde yüzde 61'in de herhalde çok çok üstünde olacak değil mi? Sadece Bağcılar değil memlekette kimler varsa onları da telefonlarımızla arayacağız. 15 Temmuz gecesinde Bağcılar 7'den 70'e sokaklara dökülerek Cumhurbaşkanına, hükümetine, istiklaline, istikbaline canı pahasına sahip çıktığını tüm dünyaya ilan etti. Bağcılar o gece Malazgirt'te Bizans ordusunun üzerine yürüyen yiğitlerin ruhunu şad etti. Osmanlı'nın mirasına, Çanakkale şehitlerinin, Kurtuluş Savaşı şehitlerinin, terörle mücadele şehitlerinin ruhlarının yeniden dirilişine şahitlik etti.
 
 O GECE BİR KISIM KARDEŞLERİMİZ ARKADAN VURULARAK ŞEHİT OLDU
 
Karşılarında FETÖ ihanet çetesinin teröristleri vardı. Onları destekleyen karanlık güçler vardı. O gece 249 kardeşimiz tertemiz alınlarından vurularak şehadet makamına erişti. Bir kısmı ne yazık ki arkadan vurularak şehit edildi. 2 bin 193 kardeşimiz yaralanıp gazi oldu. Bu ülkede vatan, bayrak, ezan, özgürlük güneş gibi batmaya hazır 80 milyon yürek olduğu müddetçe kimse bize yan bakamaz, diz çöktüremez.
 
16 NİSAN'DAN SONRA BUNLARA GEREĞİNİ YAPACAĞIZ
 
Bir yandan asker, bir yandan polisimiz ve korucumuzla diğer yandan yatırımlarımızı titizlikle hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bugün Dışişleri Bakanımız Hollanda'da vatandaşlarımızla buluşma programına gidecekken kendisine uçuşa yasak haberi geldi. Düşünün, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı vatandaşlarıyla buluşmak için Hollanda'ya gidecek, Hollanda uçuşa yasak notasını geçiyor. Hollanda bir sıçrarsın, iki sıçrarsın! Ama bilesin ki oradaki benim tezgahlarım sizin tezgahını bozacaklar 16 Nisan'da. İstediğiniz kadar baskı yapın, istediğiniz kadar teröristleri ülkenizde besleyin büyütün. Bunların hepsi size ters olarak dönecek. Bunlara yönelik şüphesiz 16 Nisan'dan sonra biz de uygulamalarızı başlatacağız. Biz sabırlıyız. Sabreden kimse zafere ulaşır. Bugün de burada hem sizlerle hasret gidermek hem de ilçemizde yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını yapıyoruz.
 
 BAKALIM HOLLANDA UÇAKLARI TÜRKİYE'YE NASIL GELECEK?
 

Sen istediğin kadar uçağa izin verme. Bakalım senin uçakların bakalım Türkiye'ye nasıl gelecek? Ben burada diplomasiyi konuşuyorum. Yoksa vatandaşlarla ilgili değil. Bunlar diplomasi bilmiyor. Bunlar ürkek, bunlar korkak. Bunlar Nazi kalıntısı. Bunlar faşist! Bizi şimdi Hollanda seyredir, Bağcılar'ı seyrediyor. Bağcılar ilçesinden Almanya bizi izliyor şu anda. Avrupa'nın diğer ülkeleri, Fransa'daki Türkler bizi izliyor. Belçika izliyor, İskandinav ülkeleri bizi izliyor. 16 Nisan'a selam olsun.
 
HAYIR PKK ÖRGÜTÜ YANDAŞLARINI DESTEKTİR O KADAR!
 
Kandil hayır diyor. Ana muhalefet partisiyle neyi konuşacağız ki. Sen Kandil'in başındaki teröristlerle berabersin. Bizim Kandil'in başındaki teröristlerle konuşacak hiçbir şeyimiz yok. Hayır bu ülkede terörü ikame etmeye çalışan PKK'lı bölücü terör örgütünün yandaşlarını destektir o kadar. Önümüzde iki seçenek var. Ya mevcutla devam edeceği, aksaklıklarla devam edeceğiz. Ya da istikrarın sembolü olan yeni yönetim sistemini hayata geçireceğiz.
 
BUNLARIN HEPSİNE SULTANBEYLİ'DE CEVAP VERECEĞİM
 
18 yaşındakilere seçilme hakkını çok görüyor ana muhalfet partisi başkanı. Ne diyor biliyor musun; ila nihaye askerlikten kurtulacaklar. Söze bak! Çok daha enteresanı erken emeklilik olacak, oradan maaşlarını tıkır tıkır alacaklar. Böyle saçma sapan şeyler. Şu anda milletvekilliklerin emeklilik yakışı milletvekili olduktan sonra hemen 2 sene sonra başlar diye bir şey yok. Bunların hepsinin cevabını Sultanbeyli'den vereceğim ki milletim aldatılmasın. Bu zat Cumhurbaşkanı ile Başbakan ayrı partilerden olursa kavga çıkar diyor. Halbuki tam da bu sebeple milletimizin takdirine sunuyorzu. Yani Sezer rahmetli Ecevit'in suratına anaysayı fırlattı. Halbuki bunlar farklı değil di aynı siyasi zekaya sahipti. Biz o kavgayı ortadan kaldıralım diye yapıyoruz bu değişikliği
 
SAYIN KILIÇDAROĞLU SEN DE DİNLE İSTERSEN ZAHMET OLMAZSA

 
Sayın Kılıçdaroğlu sen de dinle istersen zahmet olmazsa! Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ile Demirel'in kavgası 12 Eylül'e kadar gelmişti. Demirel ile Özal'ın kavgaları yüzünden Türkiye ciddi kayıplara uğramıştı. 1994 krizi, 28 Şubat müdahelesinin ekonomik ve sosyal maliyetini unutmak mümkün mü? Sezer ile Ecevit'in aralarında su sızmazdı. Nasıl bir krize neden oldukları ortada. Kriz döneminde IMF olan borcumuz neydi biliyor musunuz? 23,5 milyar dolar. 2013 yılında bu borcu biz bitirdik. Öyle bir yönetim sistemi kurulmuş ki, Başbakan da olsanız, Cumhurbaşkanı da olsanız işler geliyor bir yerde tıkanıyor, bürokratik oligarşi. Yeni sistemde Başbakan yok Kılıçdaroğlu artık bunu öğren. Sayın Kılıçdaroğlu bu sabah diyor ki, egemenlik şimdi gidiyor diyor. Niye gidiyormuş? Yasama organı olan Meclis'in elinden bütün yetkiler alınıyormuş. Oku yahu oku. Hangi yetkiler alınıyor. Sadece gensoru verilemeyecek. Bütün yasamayı Meclis yapacak.
 
BU İŞİ SADECE MİLLETVEKİLLERİ YAPACAK EY KILIÇDAROĞLU
 
Eski sistemde kanun metinlerini bürokrat hazırlar, milletvekilleri komisyonda görüşürdü. Şimdi kanun teklifi verme yetkisi sadece ve sadece milletvekillerine ait ey Kılıçdaroğlu. Bakanlar Kurulu vermiyor, milletvekilleri veriyor. Cumhurbaşkanı'nın bütçe kanunu dışında böyle bir yetkisi yok! Anladın mı Kılıçdaroğlu? Benim kardeşlerimi, vatandaşlarımı bir kahvaltı verip, niye aldatma yoluna gidiyorsun. Denetim konsunda Meclis'e pekçok imkan sağlanıyor. Diyorlar ki, gensoru kaldırılıyor. Gensoru muhalefet tarafından denetim yöntemi olarak değil, Meclis çalışmalarını tıkama aracı olarak kullanılıyordu. Bunun acısını çok çektik. Meclis tarihimizde 484 gensoru verilmiştir. Bunun sadece 4 tanesi işleme alınmıştır. Demek ki faydası yok. Gensorunun geçme şansı yok ama buna rağmen tıkama işi görüyor.
 
BENİM GENÇLERİM DE O KARARLARI PARLAMENTODAN ÇIKARACAK
 
"Bütün yargı mensuplarını Cumhurbaşkanı atayacak" iddiası yalan. Kılıçdaroğlu senin danışmanların kim? Gençler bugüne kadar 18 yaş seçme yaşıydı. Seçilme yaşı 30'du. Biz bunu 25'e indirdik. Gelin seçilme yaşını da 18'e indirelim. Bizim önümüzde Fatih örneği var. 21 yaşında karadan gemileri yüzdürmek suretiyle bir çağı kapatıp, bir çağı açtık mı? Onun torunları olarak bizim gençliğimiz de daha fazla, daha iyi çalışacak. Allah'ın izniyle nasıl biz Marmaray'ı denizin altından yüzdürdüysek, Avrasya Tüneli'ni denizin altından yüzdürdüysek bizim 18 yaşındaki gençlerimiz de bunların kararlarını parlamentodan çıkaracak kabiliyettedir. Şimdi gençlerimiz için yeni bir dönem başlıyor.
 
HAYIRCILARIN GÜVENSİZLİĞİ SİSTEME DEĞİL MİLLETEDEDİR
 
Biz geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'sinin taşlarını döşüyoruz. 16 Nisan halkoylaması öyle keyfe keder olsa da olur, olmasa da olur denebilecek bir seçim değildir. Türkiye bu halkoylamasında geleceğine ilişkin tarihi bir karar verecek. İşte buradan Bağcılar'dan İstanbul'a, Türkiye'ye, dünyanın her köşesindeki tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; tek millet için evet mi, tek bayrak için evet mi, tek vatan için evet mi, tek devlet için evet mi. Bizim evet gerekçelerimiz bunlar. Anayasa değişikliğine karşı çıkanların gerekçelerine bakın, akıla mantığa uyan hiçbir şey bulamazsınız. Hayırcıların güvensizliği yeni sisteme değil milletedir. 
 

STAR

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.