Kılıçdaroğlu'na tepki: Aklını Başına Topla

Başbakan Yıldırım, 'Fatih Sultan Mehmet bir çağı kapatıp, bir çağı açarken, gemileri karadan yürütürken sadece 21 yaşındaydı. Ey Kılıçdaroğlu aklını başına al. Ecdat 18-19 yaşında Çanakkale geçilmez deyip, yedi düvele destan yazdı.' dedi.

Kılıçdaroğlu'na tepki: Aklını Başına Topla

Başbakan Yıldırım, 'Fatih Sultan Mehmet bir çağı kapatıp, bir çağı açarken, gemileri karadan yürütürken sadece 21 yaşındaydı. Ey Kılıçdaroğlu aklını başına al. Ecdat 18-19 yaşında Çanakkale geçilmez deyip, yedi düvele destan yazdı.' dedi.

17 Mart 2017 Cuma 17:50
Kılıçdaroğlu'na tepki: Aklını Başına Topla

 Başbakan Yıldırım, Gümüşhane'de "Evet" mitinginde konuştu.
 
Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle;

 
ZİGANA TÜNELİ 29 EKİM 2019 TARİHİNDE BİTMİŞ OLACAK
 
Göreve geldiğimizde baktık ki, bizden önceki dönemlerde Türkiye çok büyük borcun altına sokulmuş. Tam 2002'den bugüne kadar 192 milyar borç ödedik. Geçmiş dönemlerin borcunu ödedik. "Borç almaya alışan emir almaya da alışır" diyor Yavuz Sultan Selim Han. Türkiye'yi daha itibarlı bir hale getirmek için IMF'ye yol verdik. Şu dağın tepesinden geçen 1700 metrelik Zigana Tüneli'ni hatırlayın. Temeli 1975'de atılmış ve tam 14 yılda bitirilmiş. Bugün biz temel attık. Zigana Tüneli'nin temelini attık. Dağın boynundan değil dağın karnından geçiyor tam 15 kilometre. Bu tünel bitince Gümüşhane'den Trabzon Havalimanı'na 40 dakikada gideceksiniz. Ne zaman bitecek? Tarihini verdim 29 Ekim 2019'da bitecek. 30 kilometreyi 4 yılda bitiriyoruz.
 
AK PARTİ TABELA PROJECİLİĞİNİ TEDAVÜLDEN KALDIRDI
 
Eski dönemde proje yapmak isteyenler arazinin önüne bir tabela koyar, çeker giderdi. İş, icraat, yatırım yoktu. Biz AK Parti olarak bu tabelacılığı bitirdik. Tabela projeciliğini tedavülden kaldırdık. Yerine büyük projeleri getirdik. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Marmaray, Avrasya, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık. Güçlü iktidar demek daha çok hizmet demek, darbecilere de darbeyi indirmek demektir. Türkiye'yi Yüksek Hızlı Tren'le tanıştırdık. Şehir hastaneleri geliyor. Bakın SSK, hastane, ilaç kuyruğu denilince aklınıza CHP gelsin. Şehir hastaneleri deyince de aklınıza AK Parti gelsin. Aile Hekimliği uygulaması, yeni üniversiteler, havalimanları. Bunları yaparken bir yandan da şeytan taşlamayı da ihmal etmedik. Hababam önümüze çıktılar, engeller koydular. Engelleri aşa aşa geldik.
 
EY KILIÇDAROĞLU BİZİM GENCİMİZ TARİH YAZDI AKLINI BAŞINA AL

 
Buraya gelirken kaç tünele girip çıkıyosunuz. Ama karanlık tünel değil, aydınlık tünel. Türkiye ne zaman ayağa kalksa aynı çevreler hayır diyerek memleketin geleceğini karartıyor. Kılıçdaroğlu 18 yaşında genç biri milletvekili olur mu? diyor. 18 git oy kullan, ehliyet al, askere git, evlet ama milletvekili olacak, belediye başkanı olacak, meclis üyesi olacaksın 18 küçüksün diyorlar. 18-25 yaş arasında 9 milyon gencimiz var ey Kılıçdaroğlu, aklını başına al. Bu gençlerin gücü senin bu direncini yerle bir eder. Gençlerine güvenmeyen geleceğine güvenemez. Gençler bizim geleceğimiz. Fatih Sultan Mehmet bir çağı kapatıp, bir çağı açarken, gemileri karadan yürütürken sadece 21 yaşındaydı. Ey Kılıçdaroğlu aklını başına al. Ecdat 18-19 yaşında Çanakkale geçilmez deyip, yedi düvele destan yazdı.
 

ANAYASA KİTAPÇIĞI FIRLATILDI TÜRKİYE BATTI
 
Bu gençlik ayyıldızlığı sancağı taşır. Büyük ve aydınlık Türkiye'nin sancağı sizin ellerinizde yükselecek gençler. Sorunları torunlara bırakmamak için var gücümüzle 15 yıldır çalışıyoruz. Şimdi şu anayasa darbe anayasası. 1982 model. Vesayet var, darbe kalıntıları var. Yamalı boğçaya dönüşmüş. 2002'de yele bir olan Türkiye üç kat büyümüş. Bir Türkiye üç Türkiye olmuş. Bu anayasa koalisyonların, ekonomik krizlerin anayasası. Bu anayasa iki başlı yönetimin anayasası. Hatırlayın, Ahmet Necdet Sezer, rahmetli Ecevit birbirlerini o kadar sevdiler, Ecevit herkesi dolaştı, onu mahkemeden aldı Cumhurbaşkanı yaptı en önce kendisi kavga etti. Anayasa kitabını fırlattı, o da ona hakaret etti. Türkiye'ye bedeli 192 milyar dolar.
 
KILIÇDAROĞLU KURUMU 2 KATRİLYON ZARARA SOKTU
 
O parayla Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi 300 köprü yapılırdı. Kızım dediği Tansu Çiller ile Süleyman Demirel'i hatırlayın. Hükümet kurma görevi bile vermedi. Bütün bu tartışmalar sonucu memleket zarar gördü, millet zarar gördü. Bankalar battı, borsa çöktü, döviz aldı başını gitti, faizler yükseldi, vatandaş fakirledi. Kılıçdaroğlu galiba o günleri özlüyor. O SSK'nın başındayken böyle işler vardı. Kurumu 2 katrilyon zarara soktu. O günlere hasret duyanlar bugün hayır, hayır diye bağırıyorlar. Gücümüz millet kararımız evet.
 
TÜRKİYE 1950'DEN BU YANA TAM 48 HÜKÜMET KURMUŞ
 
Yeni anayasayla yargı tarafsız ve bağımsız oluyor. Yargıda çift başlılık bitiyor. Askeri yargı, sivil yargı ayrımı ortadan kalkıyor. Herkesin ayrı yargısı yok. Yeni sistemde seçimler 4 yıl yerine 5 yılda bir yapılacak. Geçmiş  dönemlerde zayıf hükümetlerde 17 ayda bir hükümet değişiyor. Nasıl oluyor? Geliyor yeni hükümet kuruluyor, bakanlar tebrikleri kabul ediyor. Brifingler alıyor sonunda bir bakıyor ki süre dolmuş, vedalaşarak valizini topluyor. İş nerede, proje nerede? Gümüşhane çevre yolunu kim yapacak? Bir başka bahara kalıyor. 1950'den beri diğer ülkelerle Türkiye'yi karşılaştıralım. İngiltere 1950'den bu tarafa 67 yılda sadece 15 hükümet kurmuş. Almanya 15 hükümet kurmuş. Amerika 17 hükümet, Fransa 11 hükümet kurmuş. Ortalama 4,5-5 sene. Türkiye 1950'den bu tarafa tam 48 hükümet kurmuş. Bir yerde 15 bir yerde 48. Zayıf iktidarla Türkiye zaman kaybetmiş.
 
ÖNÜMÜZDEKİ 10 YIL İÇİNDE MİLLİ GELİR 25 BİN DOLAR OLACAK
 
Yeni sistemde hükümet başladığı işi bitirecek. Türkiye'de AK Parti olmasaydı Marmaray olur muydu? Dünyanın en uzun köprüsü Çanakkale Köprüsü'nün temeli atılabilir miydi? Övit Tüneli yapılabilir miydi? Hızlı Tren olur muydu? Avrasya biter miydi, Gümüşhane'nin yolları bu hale gelir miydi? Yeni anayasayla yatırımlar daha da hızlanacak. Yeni iş ve aş alanları olacak. Bakın buradan söz veriyorum; yeni anayasa ile birlikte Türkiye'yi 10 yıl içinde milli gelirini 25 bin doların üzerine çıkaracağız. Türkiye'yi parmakla gösterilen, iki elin parmaklarıyla gösterilen ülkelerin arasına sokacağız. Daha zengin, daha kalkınmış bir Türkiye vaadediyorum. Buradan BBP, MHP, Saadet Partili kardeşlerimize sesleniyorum. Onlar aydınlık Türkiye'den yana mutlaka evet diyecekler. Buradan CHP'ye gönül veren kardeşlerimize de sesleniyorum. Bu Türkiye'nin geleceği. Bu parti seçimi değil.
 
EVET SİSTEMİNDE CHP ÇOK ÇALIŞMAK ZORUNDA KALACAK
 
Bu anayasa için Erdoğan için değil her doğan içindir. Artık güçlühükümetlere ihtiyaç var. Gümüşhaneliler bu sisteme göre yüzde 50 üzerinde oy alamayan hiçbir parti iktidar olamayacak. Öyle yüzde 30'la iktidar olmak yok. En az yüzde 50. Seçmenin oyunun yarıdan fazlasını alacaksın. Onun için çalışan, güvenen, milletinin desteğini alan iktidar olacak. CHP çalışmayı sevmez. Leyleğin ömrü laklakla geçiyor, bunlar da öyle. Onun için hayır diyorlar. Evet kabul edilince çalışmak zorunda kalacaklar. Gümüşhanelilerin gözüne girmek için daha çok gayret edecekler. Hiç alışmadıkları şey, nasıl olacak? 2 tane seçim yapılacak. Hem milletvekilleri hem de Cumhurbaşkanını seçeceksin. Seçim bittiği anda memleketi kim yönetecek hemen belli oluyor.
 
EVET TEK ADAM OLACAK AMA PATRONU 80 MİLYON OLACAK
 
5 yıl sonra severseniz, beğenirsinzi bir daha seçersiniz. Ama ikinci dönemden sonra 'iyi çalışıyor bir daha seçelim' derseniz bile yok. Sadece 2 dönem. Başbakan artık olmayacak. Başbakan ile Cumhurbaşkanlığı birleştirilmiş olacak. Yetkiler dağıtılacak. Yürütme işler hale gelirken yasama ne olacak? Yargı güçleniyor, Meclis güçleniyor. Genel görüşme, denetleme, Cumhurbaşkanı hakkında, Bakanlar hakkında soruşturma, soru sorma, kanun yapma Meclis'in işi oluyor. Milletvekilleri daha güçlü hale geliyor. Hemşehrilerine daha fazla hizmet ediyor. Sadece milletvekilleri kanun teklifi veriyor. Milletvekilleri başkan yardımcıları ve bakanlar hakkında yazılı soru verebiliyor. Bu sistemde sıkıyönetim yok. İşte yeni anayasa bu. Hani tek adam? Kılıçdaroğlu öyle istiyor diye iki tane Cumhurbaşkanı mı seçeceğiz? Tek adam olacak ama patronu 80 milyon olacak, siz olacaksınız.
 

STAR

Son Güncelleme: 17.03.2017 17:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner184

banner183