Şok İstifa, Flash Açıklamalar

Evkur Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın görevden ayrılması ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Gevrek, “Maça iki gün kala küçük sorunlar nedeniyle Malatya’dan kaçar gibi giden Ertuğrul Sağlam’ın görevinden bu şekilde ayrılması kabul edilemez. Samimi bir istifa olmadı” dedi.

Şok İstifa, Flash Açıklamalar

Evkur Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın görevden ayrılması ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Gevrek, “Maça iki gün kala küçük sorunlar nedeniyle Malatya’dan kaçar gibi giden Ertuğrul Sağlam’ın görevinden bu şekilde ayrılması kabul edilemez. Samimi bir istifa olmadı” dedi.

16 Eylül 2017 Cumartesi 10:50
Şok İstifa, Flash Açıklamalar

Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor kulüp Başkanı Adil Gevrek, bir basın toplantısı düzenledi. Ramada Otel’de düzenlenen basın toplantısında teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın görevinden istifasını maya yatırdı. Gevrek, “Maça iki gün kala küçük sorunlar nedeniyle Malatya’dan kaçar gibi giden Ertuğrul Sağlam’ın görevden bu şekilde ayrılması kabul edilemez” dedi. Teknik direktör sorununu bir an önce çözeceklerini de sözlerine ekleyen Gevrek, bugün oynanacak olan Bursaspor maçına bütün taraftarları davet etti.

“İSTİFAYI SAMİMİ BULMUYORUM”

Ertuğrul Sağlam’ın görevinden bu şekilde istifa etmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Adil Gevrek, şunları söyledi: “Önceki gün itibarıyla teknik direktör Ertuğrul Sağlam, görevinden istifa etti. Bana göre Bursaspor maçına 2 gün kala haberimiz yokken bir hocanın hiç kimseye haber vermeden çekip gitmesi, kabul edilemez. Bana göre mazeret ne olursa olsun, kimseye haber vermeden Malatya’dan kaçıp gitmek doğru değildir. Bu asla kabul edilemez. Bu iş ahlakına ve hocalığa uymayan bir durumdur. Bu istifayı benim basından mı duymam gerekiyor. Madem bir sıkıntı var, bahane gösterdiğin sorunlar var, neden benimle konuşmadan bu kararı aldın. Bana göre ortada bir sıkıntı da yoktur. Böyle bir düşüncen varsa eğer Milli maç arasında istifa edebilirdin. Türkiye’de maç sonunda istifalar yaşanıyor. Kasımpaşa maçı sonrasında istifa edebilirdin. Oda olabilirdi. Peki ne Kasımpaşa maçından iki gün sonra ne değişti. Sıkıntı varsa bize neden söylemedin. Ayrılıklar olabilir. Türk futbolunda böyle şeyler var. Ben ilk kez bir hoca ile çalışmıyorum. Altını çizerek söylüyorum. İstifa’nın zamanlaması bizi düşündürüyor. Kamuoyunun bilgi sahibi olması gerekiyor. Şimdi millet soruyor. Ertuğrul Sağlam’ı elimizden nasıl kaçırdık. Daha fazla söylemek istemiyorum. Böyle düşünenler bir bilse. Herkes göründüğü gibi değil. Uzaktan bakıldığı gibi durmuyor. Kimse Malatyaspor’un üstünde değil. Kimse burnunun ucuyla Malatyaspor’a bakamaz. Bizim tarafımızdan böyle bir şey kabul edilemez. Malatyaspor’a saygısızlık kimse yapamaz. Hoca ile anlaştığımız zaman transfer politikamızın durumu, tesislerimizin durumu ve sahamızın durumu konuşuldu. Bunlar bilinçli bir şekilde oldu. Bizim 4 yılda yapmış olduğumuz işleri tek tek kendisine anlattık. 5 yıldızlı tesisimiz var demedik ki. Şuanda tesis yokta, takım çadırda mı kalıyor. Şuanda mevcut olduğumuz ilde güzel bir otelde kalıyorlar. Tesisimiz yapılıyor. Yapılan tesis takımın kaldığı otelden de iyi değil. Kimsenin bir sıkıntısı yoktur. Herkes burada kalıyor. Bu mazeret gösterilemez. Yanlış yapanı bu taraftar affetmeyecektir.” dedi.

“SÖYLEDİĞİ FUTBOLCULAR KULÜP BULAMADI”

Transferde fikir ayrılığına düştüklerini dile getiren Gevrek, “Evet. Transferde fikir ayrılığına düştük. Olabilir. Biz, 4 yıl içinde yaptığımız politika ile 2 Şampiyonluk yaşadık. Bizler, yaptığımız bütün transferleri istişare içinde yaptık. Bu şampiyonluklarda transfer politikamız nasıl yapıldıysa, bu sezonda aynı şekilde yapıldı. Malatya 10 yıl sonra üst üste üç yılda iki Şampiyonluk yaşandı. Sonuçta bu Şampiyonluklar bizim yönetimimizde yaşandı. Her zaman sıkıntı olarak görülen şeyler, bize sıkıntı yaratmadı. Büyük takımlarda yapılan transferler ortada. Şunu net olarak söylüyorum. Hocamızın bizden istediği bizimde almadığımız 3 futbolcu, şuanda 2.Ligi ve TFF 1.Liginde bile kendine kulüp bulamadılar. Bu isimleri verirseniz eğer, tabi ki fikir ayrılığına düşersiniz. Bana sunulan isimlerin üstünde oyuncu alıyorum. Ben hocaya daha kaliteli transferleri önüne koydum. Maalesef fikir ayrılığının nedenleri böyle. Transfer politikamız ortada. Takımımız ortada. Çok farklı eleştiriler var. Bilmeden yapılan eleştiriler var” dedi.

“İSTİFASINI SAMİMİ BULMUYORUM”

Bayram Bektaş hoca ile fikir ayrılığına düştüğünü ve sezon başlamadan ayrıldığı örneğini de veren Gevrek, “Ben, geçtiğimiz sezon Bayram Bektaş hoca ile anlaştım. Fikir ayrılığına düştük ve hocamız ile karşılıklı oturup konuştuk. Yol ayrımına gittik. Bu gayet normal. Birbirimize teşekkür ederek ayrıldık. Biz, o sene Şampiyon olduk. Süper Lig yükseldik. Ertuğrul Sağlam’da keşke böyle yapsaydı. Sezon başından bu yana bahsettiği sorunlar vardı neden bekledin? Ben bu istifanın doğru ve samimi olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“HENÜZ PARA YATMADI”

Özellikle Ertuğrul Sağlam’ın istifa ederken cebinden para yatırıp gitmesi konusuna da açıklık getiren Gevrek, “Özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Hoca istifa ederken cebinden para yatırıp takımdan ayrıldı. Hocaya 250 Euro peşinat verdik. 60 bin Euro aylık maaşı vardı. Kendi cebinden para yatırarak gitmedi. Türkiye tarihinde ilk kez bu maddeyi bu kulüp yaptı. Tazminat feshi. Biz fesih etseydik 150 Euro tazminat verecektik. Hoca edince o bize verecekti. Hocanın sözleşmesinde 34 madde çıkardık. Eğer o maddeleri çıkarmasaydık eğer, hoca iki yıllık parasını alarak gidecekti. Kulüp o borcun altına girecekti. Henüz o parada yatmadı bunu söylemek istiyorum. Cebinden para yatırdıysa eğer, verdiğimiz o paraları yatırıp gitsin. Bırakıp gittiysen bunu yap. Her şeyin altında bir hayır aramak lazım.” Şeklinde konuştu.

“KENDİ İSTİFASINDAN VAZGEÇTİ”

Hocanın daha öncede istifa ettiğini ve bu istifasından kendisinin vazgeçtiğinin altını çizen Gevrek, şunları söyledi: “Hocamız daha öncede istifa etti. Sıkıntılar olduğunu söyleyerek geldi. Bu sıkıntıları dinledikten sonra bunların bir sıkıntı olmadığını kendisine söyledim. Kendisine zaman verdim. Yoksa helalleşip, ayrılalım dedim. Kendisi bir gün düşündükten sonra tekrar Malatya’ya döndü. O zaman istifanı neden geri çektin. Bunu sormak istiyorum” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDE BURSA MAÇI VAR”

Teknik direktör konusunda kimseyle görüşmediğini vurgulayan Gevrek, “Bizim yarın maçımız var. Biz, bugün ki maçımıza odaklandık. Fatih Terim ismi gündemde. İrfan Buz ismi gündemde. Birçok isim gelip geçiyor. Hepsi çok değerli isimler. Teklif edilen isimler var. Bizim düşündüklerimiz var. Gelmek isteyen hocalarımız var. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Bizim önümüzde şuanda odaklanmamız gereken bir zorlu doksan dakika var. Bursa maçından sonra bu konuyu en kısa sürede çözeceğiz. Şunu söyleyeyim Malatya’ya katkı sağlayacağına inandığımız bir hocayı getirmeye çalışacağız” diye belirtti.

“TRANSFER SİSTEMİMİZ DEĞİŞMEYECEK”

Hangi hoca olursa olsun transfer politikasının değişmeyeceğini ifade eden Gevrek, “Hangi futbolcularla çalışacağımızı ve hangi hoca ile çalışacağımızı çok şükür biliyoruz. 2.Ligde yapamazsınız dediler, TFF 1.Liginde de yapamazsınız dediler, Süper Ligde de yapamazsınız dediler. Çok şükür yaptık. Hangi hoca olursa olsun transfer politikamızın sistemi değişmeyecek. Hocaların her istediğini benim istemem gibi bir durum söz konusu değil. Benim her istediğimi hocanın isteyeceği gibi bir durumda söz konusu değildir. Böyle yapan kulüpleri zaten görüyoruz. Biz, transfer yaparken hem bizim hem de hocamızın isteyeceği transferler yapmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

“TAKIMIN HOCALIĞINI YAPSINLAR”

Son olarak sarı kırmızılı taraftarlara seslenen Gevrek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün oynayacağımız maçın biletlerinde indirime gittik. Bugün ki maçta çok ciddi bir destek bekliyoruz. Bugün bu stadyuma gelerek taraftarın takımına nasıl sahip çıktığını herkese göstermemiz gerekiyor. Taraftarlarımızın maça gelerek takımın hocalığını yapmasına, Başkanlığını yapmasına, yönetimini yapmasını bekliyoruz. Nasıl bir camia olduğunu herkese göstermemiz gerekiyor. Takımıza sahip çıkacağız. Maçın sonuna kadar desteğimizi esirgememiz gerekiyor. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 
 

VUSLAT GAZETESİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner184

banner183